Co vy na to - maminka nechce, tatínek ano...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lesni_bytost
119 příspěvků 21.08.07 17:58
Co vy na to - maminka nechce, tatínek ano...

Prostě nechci znát pohlaví miminka předem. Tatínek chce. Prý si to nechá pošeptat a kdesi cosi a já to vědet nemusim :-)))
Když tohle někde řeknu, je reakce obvykle dost jednoznačná. Tak by mě zajímalo, co na to labužníci :-)

Jsem vážně tak sobecká, když si myslim, že když já to vědět opravdu nechci, tak má tatínek smůlu? :-)

Reakce:

buraci
1136 příspěvků 21.08.07 18:03
PRO tatinka

Nevidim duvod, proc to tatinkovi tajit, kdyz mu na tom tak zalezi a treba mu to pomuze v tom, si na budouciho potomka zvyknout a tesit se. Akorat si tak vyrobis naprosto zbytecne jablko svaru… To prece nemas v tehotenstvi zapotrebi…

lesni_bytost
119 příspěvků 21.08.07 19:43
Nevim, jestli jde mluvit o tajení,

když já to vědet nechci. Kdybych si to nechala říct a tatínka odmítla informovat, tak to by bylo divný, ale tohle je něco jinýho.
Asi těžko jde změřit, jestli víc záleží jemu, aby vědel, co to bude (resp. spíš že to bude kluk, že), nebo jestli víc záleží mně na tom, že si myslim, že to k tomu patří a nechci o to překvápko přijít.
Zatím všichni řekli, že má tatínek smůlu - to opravdu nejsou moje slova, ale mojí sestry, kamarádek…

gegina
358 příspěvků 21.08.07 19:49
U nás to bylo tak,

že manžel toužil po chlapečkovi. A protože chtěl být u porodu (a taky byl), nutně potřeboval vědět, zda to bude chlapec nebo děvče. Prý pro srovnání se s faktem, kdyby to náhodou byla baba. A byla!Pan doktor mu doslova řekl:„Tak je to pulina jako Brno!“ Byl připraven, na sále nezkolaboval a má ji moc rád. No a podruhé jsem to nevydržela já a nechala si to říct. Když mi oznámil pan doktor, že to bude kluk, nešlo to utajit a manželovi jsem to řekla. Museli byste vidět, jak vejskal radostí! Dnes má rád obě děti stejně, jsme rádi, že se povedl páreček, ale jinak je to v podstatě jedno. Hlavně ať je to miminko zdravé!!!

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.07 11:27
...

A co když vám pohlaví řeknou, vy se těšíte, nakupujete v barvách toho onoho pohlaví… A pak se narodí opačné. V manželově mužské linii rodu se za posledních 200 let nenarodila holčička, až ta naše. Ale u něj to bylo důsledkem radarového záření na vojně. Já byla zklamaná, čekala jsem chlapce. Dcerunka se však vyvedla po tatínkovi, tak je v sedmém nebi. Při druhém těhotenství jsem jen chtěla vědět, zda je v pořádku srdíčko - máme vrozenou vadu v rodině a byla jsem upezpečena, že ten kluk je v pořádku. Nevěřila jsem, ale kupodivu to byla pravda. Slyšela jsem spoustu případů, že se lékař podle ultrazvuku netrefil. Ale to bylo před 20 lety.
Asi bych to brala i nyní s rezervou, pokud ovšem pohlaví neurčí podle chromozomů z plodové vody.

lesni_bytost
119 příspěvků 22.08.07 19:31
...

Gegino, to chápu, že jste to vědět museli :-) Náš tatínek by z holky ale určitě nezkolaboval :-) na mimi se těší, ať to bude holka nebo kluk. Jasně že kluka by rád - ale myslim, že mnohem víc mu záleží na tom, aby byl mimísek v pořádku, než na tom co kde bude mít ;-)

Ivo, já bych to taky asi brala s rezervou :-) Kdyby se náhodou pan doktor netrefil, tak by to bylo o něco větší překvapení, než jsem chtěla…

Nevím, u dalších dětí (tedy bude-li nám přáno) mi na tom asi nebude tak záležet, ale teď nechci přijít o to překvápko.. Přijde mi to popravdě trošku divný, vědět předem, co se narodí. Na celym tom „procesu“ je něco řekněme tajemnýho a já myslim, že k tomu tajemství patří i tohle…

buraci
1136 příspěvků 22.08.07 19:46
...

A stoji tatinek o tajemno? Moc to nechapu, pokud se tatinek pohlavi potomka dozvi, tobe to neublizi a on bude spokojeny. Ac to nektere matky nerady slysi, tak otec ma na dite stejne pravo jako matka, a zrovna jeho pozadavek tvoje prava nijak neomezuje. Tvoje rozhodnuti je z meho pohledu ponekud sobecke.

jolana
5065 příspěvků 22.08.07 20:45
Lesni bytustko...

…uz aj ten tvoj nick je tajomnucky… po prve- jeeej ty cekas miminko to je nadherne uz samo o sebe a tak krasne, asi najkrajsie co si moze zena priat a sa jej dostat.Tak nech sa ti-vam vsetkym (ty a babo a tatinek) dari, aby si to/ste zvladali v pohode, laske, stasti a zdravi ..... bytustko, kdyz tatinek tak moc chce tak mu udelej tu radost. Voni chlapi jsou pysni a hrdi na to co dokazou tak mu udelej tu radost kdyz ti von udelal tu radost …

esmeralda
4813 příspěvků 23.08.07 00:38
Lesní Bytosti

názory se na toto téma budou asi různit.
Předpokládám že jsi mladá žena a pohlaví dítěte budete tedy „předpovídat“ pomocí ultrazvuku.
Chci jenom upozornit, že tato metoda je nepřesná.
Přesně se to dá určit ze vzorku plodové vody (amniocentesis) která může ale mít postranní účinky. Tato metoda se používá převážně u starších matek a tam kde je v rodině historie poruch.

Věřím že jak ty tak tatínek si přejete především zdravého mimouška. Užijte si tuto dobu v pohodě a nelámejte si hlavu s věcmi které se nedají změnit.

Přeji vám všem třem mnoho štěstí a radosti.

Bali
1254 příspěvků 23.08.07 19:19
tradiční: maminka nechce, tatínek ano

jsem myslela, že to bude o migréně

svato
1417 příspěvků 23.08.07 19:13
...

Svojho času som vyskúšala toto: do plochých misiek dať na vatu zrnká raže a jačmeňa, prikryť a polievať zriedeným ranným močom. Ak skôr vyklíči jačmeň, mal by to byť chlapec, ak raž, tak kočka, len to zrno nesmie byť ničím morené. Mám na to ešte kdesi separátku z nanajvýš seriózneho odborného periodika so spústou biochémie. Mne to vyšlo.

svato
1417 příspěvků 23.08.07 19:22
...

Zabudla som uviesť, „co tím chtěl básník řici“, znie to tak neuveriteľne a babsky, že sa nad tým manžel nanajvýš usmeje a asi Ti nebude takú nevinnú zábavu vyčítať.

lesni_bytost
119 příspěvků 23.08.07 20:10
Buraci, já Tě snad chápu, ale

nemám třeba pocit, že by mu na tom záleželo tak strašně moc, jak psala třeba gegina.. Přijde mi nemožné a nesmyslné vymejšlet, že si to nechá pošeptat a já se to nemusim dozvědět atd. co si budem povídat, to prostě nejde.
O co je sobečtější, že já si přeju mít překvapení než to, že tatínek si přeje znát pohlaví mimíska předem? Je to sobecký proto, že to vlastně záleží na mně? O kolik víc bude poškozen on, když se to nedozví, než já, když přijdu o to překvápko? Mně to pořád vychází jedna jedna. Nevím proč moje přání by mělo mít menší váhu. Proto taky nevím, jak tohle řešit.

lesni_bytost
119 příspěvků 23.08.07 20:25
Jolano, děkujeme za přání :-)

To víš, je aspoň vidět, že mám ráda tajemství.
Ach jo, to je právě ono - teď by čekal, že mu někdo řekne, že prcek bude kluk a z toho by měl asi hodně velkou radost. Já se obávám, že kdyby nám řekli, že to bude holka, tak tatík moc velkou radost mít nebude, což by mě dost mrzelo.. Až se mimi narodí, měl by určitě radost stejnou z holky i kluka, záleželo by mu už jen na tom, že to malý růžový pomačkaný mrně máme. Ale to víš, nechci se proti němu stavět a něco mu upírat, jen se bojím, že se něčeho vzdám a nakonec to k ničemu nebude..

lesni_bytost
119 příspěvků 23.08.07 20:35
Esmeraldo, Tobě také děkujeme, věř, že o amniocentéze

jsem toho přečetla celkem dost. Doporučuje se u matek jakéhokoliv věku na základě ultrazvuků a krevních testů a rozhodně ji nehodlám podstupovat jen kvůli takové s prominutím pitomosti, jako je pohlaví našeho mrněte, na to je mi příliš drahé :-)

lesni_bytost
119 příspěvků 23.08.07 20:40
Svato, tak tohle bych snad klidně vyzkoušela, jakkoliv si přeju n

koho čekáme. Jen vědět, kde bych na to sehnala to osivo :-)

lesni_bytost
119 příspěvků 23.08.07 20:48
A ne že mi řeknete, že mi na tom vlastně tak nezáleží,

když bych si zasela rýži a ječmen. Prostě zvědavost, jestli to funguje, další tajemství :-) na tom očekávání jak to dopadne, by to nijak neubralo.

Mám spíš pocit, že to až moc řeším…

gegina
358 příspěvků 23.08.07 21:48
lesní bytosti,

třeba než to promyslíš, zda vědět či ne pohlaví dítka, tak do té doby porodíš Mému muži na tom hodně záleželo, ale dnes nevidím rozdíl mezi chvílemi věnovanými Klaudince nebo Teovi. Bere oba stejně, nedělá mezi nima žádný rozdíl a nepreferuje se ani mladší človíček, ani ten starší. S oběma jednáme stejně bez ohledu na věk…Ale to jsem odbočila od tématu. Nevidím problém v tom, že by lékař řekl pohlaví jenom tvému muži a ty bys nebyla ošizena o překvapení. Vždyť je to jednoduché… Každý tak bude mít po svém…ty tajemství a on to bude vědět…

jolana
5065 příspěvků 23.08.07 22:42
lesni_bytusko..

..resis alebo neresis..to je dost normalne..jed­noducho ako spravna maminka si citliva a chranis uz bytusky dve …no a tatinek ako spravny chlapik sa tesi tiez a jednoducho sa tesi az tak ze chce vediet co TO vlastne vykonal ..aj to je normalne…ked tak velmi nechces skus ho zapojit -daj ho pocuvat toho cloviecika v brusku, priloz mu ruku…a neboooj oni tatkovia maju radi dievcatka tak ako chlapcekov a aj viac …kdesi cosi existuje veda(krasna) o vyvoji cloveka a tam ti zistili a pozorovali, ze chlap ked sa dozvie ze bude tatinek povyrastie -proste sa zacne drzat fyzicky telesne inac a ked s nou ide ohooo a je to jedno co to je…tak sa usmej,urob vam daco fajnove papat, pust si/vam krasnu hudbu, zavolej tatinka a vela vela stasticka a zdravicka..

lesni_bytost
119 příspěvků 24.08.07 14:14
Gegino, upřímně - myslíš, že bych na něm do minuty nepoznala,

koho že to čekáme? :-) A kdyby ne, všude by to stejně hned hlásil a ke mně by se to dostalo oklikou.. proto mi to přišlo jako nesmysl.

lesni_bytost
119 příspěvků 24.08.07 14:39
Jolano, jen se neboj, tatínka zapojujeme velmi :-)

Ale já prostě úplně vidím, jak kluka bude nadšeně hlásit na potkání, ale z holky zatím tak nadšenej nebude. Až se narodí, bude mu určitě jedno, jestli to bude špunt nebo špuntice ;-) Teď se prostě bojim, že bych ustoupila, řídila se jeho přáním, ale pak by mě mohla mrzet jeho „nedostatečná radost“ ze zprávy koho čekáme..
Naše rodina přijala zprávu o miminku na cestě bez nějakého zvláštního nadšení, což mě pochopitelně hodně mrzí a byla bych hrozně nerada, kdyby se podobná situace opakovala..

PS: Víš, že teď mám pocit, že se vážně míň hrbí? :-D

jolana
5065 příspěvků 24.08.07 16:36
;)

… zrno na zistovanie potomka sa spominalo (pre zaujimavost, takto zistovali uz v starom egypte), tak spomenieme druhu strasne staru metodu (je pouzivana vela v afrike, na blizkom vychode a zatial stale uspesna.. ;) ).
Solou.
Nebadane a tak aby o tom buduca maminka nevedela a nemala ani potuchy, pristupime alebo len tak mimochodom ked ideme okolo nej napr.ked sedi jej zozadu (nesmie vidiet ) osolime stipkou soli temeno/vrch hlavy. Ked dvihne pravu ruku aby sa presvedcila co to a zmietla si to- chlapcek ak dvihne lavu- dievcatko… [;-)…zdravim bytustko aj clovicka v brisku…co ty na to zvrtnut to pohlavie na debatu o meno…

Labužník paraplicko03
359 příspěvků 26.08.07 14:12
proč by ne ?

Podle mě má tatínek stejné právo na miminko jako máma. Zkuste dohodu, on se dozví pohlaví miminka, ale nechá si to pro sebe až do porodu - přeci jen ta jistota je až se mimčo narodí Ono je dobré budoucího tatínka do těhotenství vtáhnout také, je potom víc pyšný a necítí se odstrčený. Taky si musí zvykat.
U nás to bylo jednodušší, my to chtěli vědět oba a ne kvůli výbavičce (růžovou malé téměř neoblékám). Připadalo mi, že těch několik prvních měsíců tajemství stačí a když je ta možnost zjistit pohlaví dříve než po porodu, tak proč ne. Na UTZ ve 20tt (kde byl i budoucí tatínek ) však mimčo cudně neukázalo nic, takže se muselo čekat. Ve 23tt jsem byla na UTZ sama (tedy v doprovodu budoucí babičky) a tam jsem se dozvěděla, že to bude holka. Babička málem zbořila radostí čekárnu Tatínek se to dověděl po telefonu a byl blahem bez sebe. Už mockrát se mi svěřil, že je rád, že máme holku a až budeme mít někdy druhé, nebyla by další holka prý špatná Někdy doma říkám, že já jsem máma-Herodes … musím vychovávat a táta si naši čertici-berušku pěkně hýčká
Každý mužský prostě netouží jen po klukovi … dodnes vidím, jak byl švagr trochu zklamaný, když se dozvěděl, že bude mít kluka, protože si přál moc holčičku
Ale stejně ta nejdůležitější věc je, aby miminko bylo zdravé a v pořádku a jestli je to kluk nebo holka - na tom až tak přece nezálěží. Je to věc přírody

goralka
271 příspěvků 27.08.07 00:46
Lebo je to takto v prírode zariadené

na ochranu dieťaťa. Tu sa predsa nejedná o právo, ale o zdravie a preto tak budúce mamičky obskakujeme a rozmaznávame, že?
A „tatínek“ nech ťa radšej zoberie na prechádzku, ako na zbytočné vyšetrenie. Cestou môžete to zrno kúpiť vo vegetariánskej predajni.

lesni_bytost
119 příspěvků 27.08.07 15:47
Paraplíčko, jen si nemysli -

já se tatínka celkem snažim zapojovat, ale on se nám zatím docela stydlíkuje :-)
Ono se to lehko řekne, že se to dozví a nechá si to pro sebe, na to bych konečně přistoupila, ale … sice mu to můžu navrhnout, předem mu dostatečně vysvětlit, jak mi na tom záleží, ale obávám se, že to se nám nejspíš urazí, že to přece po něm nemůžu chtít, aby něco takovýho dodržel. A budem zpátky tam, kde jsme byli. (Něco podobnýho už jsme řešili, když jsem zjistila, že jsem těhotná a v nějakém 5tt jsem si opravdu nepřála, aby to hned každej věděl - jistě chápete proč - a dobře si pamatuju, jak to dopadlo..). Nakonec to bude muset vyřešit prcek, že nic vůbec neukáže a bude klid :-D

Labužník paraplicko03
359 příspěvků 28.08.07 12:02
No...

tak to mám tedy asi štěstí. Já taky nechtěla nikomu roztrubovat, že jsem těhule. Taky jsem to zjistila v 5tt a manžel s tím byl srozumněn. Vysvětlila jsem mu, proč to nechci minimálně I. trimestr nikomu říkat a on to dodržel - a já taky. Dokonce i nastávajícím prarodičům jsme to dokázali neříct a mlžit . Je pravda, že i manžel mi tenkrát řekl, že to je naše soukromá věc a dokud sama nebudu chtít, nikomu to neřekne. Když už tedy dostal svolení , tak se stejně pochlubil jen těm nejbližším přátelům

Labužník paraplicko03
359 příspěvků 28.08.07 12:14
Goralko...

jí myslela jen to, že táta má na dítě stejné právo jako máma. A taky o něm má právo rozhodovat, není dobré tátu nějak vyloučit - to se opravdu urazí a může i zatvrdit. Chlapi jsou v těhotenství často taky trošku náladovější - jako těhule a někdy se můžou cítit odstrčení na druhou kolej - a my to tak třeba vůbec nemyslíme.
No a o zbytečném vyšetření bych nepsala - pohlaví na UTZ se zjišťuje až ve 20tt, kdy se dělá velké UTZ vyšetření vývojových vad - to není vůbec zbytečné vyšetření. A pokud maminka podstupuje odběr plodové vody, tak taky ne.

… joo ale zrní určitě nic nazkazí

lesni_bytost
119 příspěvků 28.08.07 20:34
:-) Paraplíčko, já nakonec chápu, že ten můj byl prostě opravdu n

a taky trochu asi vykulenej, ještě jsme to úplně neplánovali ;-) a prostě si nepřipustil, že třeba i nám by se mohlo lecos přihodit.. a nějak to „musel“ těm lidem říkat.
Teď je to snad trochu jiná situace. Zatím si taťka si vzal pár dní na rozmyšlenou, jak moc mu záleží na tom, aby věděl, co teda budeme mít :-D tak uvidíme, co vymyslí :-)

lesni_bytost
119 příspěvků 07.09.07 11:37
Pokud vás zajímá, jak to zatím dopadlo, tak

se tatínek rozmyslel, že to chce opravdu hrozně moc vědět a dohodli jsme se, že si to tedy říct necháme, ale necháme si to jen pro sebe. Ovšem pak jsme byli na velkém ultrazvuku a tatínek byl natolik nadšen ze všech těch nožiček, ručiček, prstíčků, srdíčka… že se paní dr ptal na každou blbost, ale vůbec ho nenapadlo se zeptat, zdali paní dr vidí, co to bude :-) teď se zdá, že už to ani vědět nepotřebuje :-D

jolana
5065 příspěvků 07.09.07 14:35
to je..

..krasne bytusko… hodne stesti, radosti a zdravicka a toho krasnyho skadleni taky hodne ..

buraci
1136 příspěvků 07.09.07 16:40
...

Preji vam obema, abyste si toto nadherne obdobi cekani a teseni se na miminko moc uzili (i kdyz po jeho narozeni je to snad jeste lepsi).

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz