Co vy na dietu podle glykemických indexů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
DanaJ
1136 příspěvků 5.3.07 08:45
Co vy na dietu podle glykemických indexů?

Mě to docela zaujalo.
Přečetla jsem si zatím některé článečky a zdá se mi to všechno být docela logické, narozdíl od jiných diet.

Teorii jsem pochopila takto: Čím více jídlem stoupne glykemie, tím více se musí vyplavit inzulínu (hormonu, který produkuje slinivka břišní). Inzulínu se vyplaví vždy o trochu víc než je třeba ke trávení. Čím vyšší glykemický index snězené potraviny, tím větší množství vyplaveného inzulínu navíc, tím při trávení zbude větší množství inzulínu v krvi a tím větší opětovný pocit hladu (pocit slabosti, třes rukou apod.). Čím více inzulínu, tím větší je tendence k ukládání tuku v organismu.
Na teorii kolem glykemického indexu přišel nějaký francouz, který pořád nechápal, proč když američany pořád řeší a drží různé diety, jsou narozdíl od žravých francouzů nic nedržících pořád tlustší. Začal sledovat složení jejich jídelníčků a přišel na to, že glykemických indexů stravy francouzů je o mnoho nižší než glykemický index američanů. …mno, asi tak jednoduchý to nebylo, ale tak nějak ..
Další info: Glykemický index potravin

Reakce:
gegina
358 příspěvků 5.3.07 11:50
...

Jo, tak stránky STOBu znám skoro nazpaměť. A nejen tyhle dietní stránky…i spoustu jiných! A jediný co opravdu na hubnutí pomáhá je nepřecpávat se a hlavně cvičit nebo se jakkoliv začít hejbat. Když se ne mně koukneš do mého deníčku, tak teď (během 2 měsíců díky změně stravy) mám dole 14 kilo oproti těm vloženým fotkám. Rozhodně ale nechci tvrdit, že GI potravin na to vliv nemá. Pokud si prostuduju svůj nynější jídelníček oproti tomu předešlému, zjistím, že GI se značně snížil. Tak je asi dobré se tím trochu řídit. Ale určitě ne jen podle něj. Každý organizmus snese něco jiného, takže vlastně…těžko říct.

Labužník kamaradka02
78 příspěvků 1.4.07 10:44
Glykemický index

DanoJ.
Došla jsem přesně k stejným závěrům jako ty. Mám cukrovku a glukometrem si měřím hladinu cukru. Teď budu přemýšlet dál co s tím.

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.07 11:37
Děvčata,

tahle dieta je kromě nízkokalorické snad jediná, která má opravdu racionální základ. Pozoruji to na sobě. Ale bez pohybu je málokterá dieta účinná.

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz