Co jsou to netynky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lucka.jl
4 příspěvky 17.05.06 14:27
Co jsou to netynky?

Neívte prosím někdo, co jsou to netynky? Nemůžu přijít na to, co to je, ale pro vás - odborníky to bude jistě hračka.

Reakce:
meisje
580 příspěvků 17.05.06 15:58
Netynky.....

Moje babicka je vzdy delavala „o pouti“ bud davala napl dovnitr a nebo navrh - plnila je jablkama, makem, tvarohem a nebo je jen mastila. Me to tenkrat pripadalo ze je to neco na zpusob vdolku, ale jake je to testo ve skutecnosti to uz ted bohuzel nedokazu odhadnout. Naposledy jsem je jedla asi tak pred 20 lety. Babicka rikavala "ze pout bez netynek a precliku (ty taky pekla) je jako ves bez skoly a zenska bez prd.le.
Snad se najde nekdo kdo je dela dodnes a nebo Vladka nekde neco vystracha ve svych moudrych knihach o netynkach
Zdravim, meisje

penda
4752 příspěvků 17.05.06 18:50
... už vyštrachala
lucka.jl
4 příspěvky 18.05.06 08:10
...

Děkuji za pomoc. Když jsem se poptala, bylo mi řečeno, že netynka je koláč z kynutého těsta, které se roztáhlo na plech, navrch se daly švestky, meruňky, tvaroh nebo povidla a celé se to posypalo drobenkou. Takže něco podobného, co píše Vlaďka na odkazované stránce.

Labužník Baruska02
58 příspěvků 26.05.06 11:34
...

Moje babička pochází ze Slovenska a netýnky, které ona dělá jsou takové placky z mouky, mléka, másla a vejce, které se pečou přímo na plátech kamen. Trochu to připomíná nudlové těsto.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz