Co byste říkali soutěži?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lassienka
409 příspěvků 13.05.05 08:01
Co byste říkali soutěži?

Tohle mě napadlo, když jsem četla poslední Pepíčkův příspěvek, kde zmiňuje Kersko. A šiška do hlavy! Bydlím nedaleko a tak vím, že ve vyhlášeném Lesním atelieru Kuba (keramická dílna s gelerií, kde prodávají úžasné věci a dělají pečení perníčků a spoustu dalších věcí) se každoročně koná soutěž o nejlepší vanilkový rohlíček. Tuším, je to vždy poslední adventní víkend, je potřeba donést dvacet rohlíčků a recept. Hodnotí odborná komise. Je o to velký zájem, galerie nabitá lidmi, spousta fotografů. Loni výherce získal grafiku Olbrama Zoubka, další dva pak krásnou keramiku.
Možná by to bylo zajímavé setkání. A v Kersku ja navíc pěkná hospůdka, kde se dá posedět - znáte ji z filmu, kde se dohadovali, zda divočáka udělat se švestkovou nebo šípkovou omáčkou.
Pokud budete mít zájem, zavazuji se, že s náležitým předstihem zjistím termín a vše potřebné.
Co vy na to?

Reakce:
Labužník Triss
160 příspěvků 13.05.05 09:29
...

Lassienko, nerada bych se mylila, ale divocak mel byt, tusim, bud se sipkovou nebo na smetane…ale je to jedno a mas moc zaimavy napad

Lassienka
409 příspěvků 13.05.05 09:47
Triss,

no já divočáky normálně nejím, tohle by snad mohl vědět jen Ivo…:-))

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.05 10:55
Divočák

měl být buď se zelím nebo s šípkovou omáčkou !!!

Lassienka
409 příspěvků 13.05.05 11:28
Prosím,

diskuse je o rohlíčkách :-)))). Ať vím, jestli byste měli zájem…

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 13.05.05 12:42
...

ale takový divočák s rohlíčkama taky není špatný nápad :-))))

Florentyna
439 příspěvků 14.05.05 01:22
To je fuk,

s čím pak uvaříš Lass toho divočáka, u nás sice frčí ten švestkový, ale nepohrdneme ani zelím, ani šípkovou omáčkou…

Sice si myslím, že poslední adventní víkend asi bude mít každý dost práce doma s vánočními přípravami, ale podrobnosti určitě zjisti! Co kdyby čas přece jenom zbyl

Lassienka
409 příspěvků 14.05.05 02:00
Tak fajn!

V tom případě je potřeba, aby se někdo závazně zavázal, že ho uloví a dopraví. (Myslím toho divočáka.)

Ivo
1045 příspěvků 14.05.05 17:07
Lass...

…a picnem ho zase ve škole nebo tentokrát na poště?

Závazně se zavazuji nějakého divočáka zajistit, ale někdo jiný se musí závazně zavázat jej připravit a nejlépe na všechny čtyři způsoby (jen, prosím Vás), tu dršťkovku nikdo nedělejte!!!

Jo, Lass, a v tom filmu to bylo, jak říká Iva (hm, zajímavé s těmi jmény) - se zelím nebo se šípkovou omáčkou.

Lassienka
409 příspěvků 16.05.05 12:05
Ivo,

tak navrhni v jakých úpravách by sis toho kňoura přál… Ale znáš moje schopnosti (viz deníček)…

Eleeen
1127 příspěvků 16.05.05 14:48
Beru to!

Já ten sraz beru a už jdu vyřezávat šablonu „LABUŽNÍCI KERSKU“. Hledám druhého do páru…

Lassienka
409 příspěvků 17.05.05 07:50
Tak mám pocit,

že jsem se dostali někam jinam. Ale to vůbec nevadí. Je to možná ještě zajímavější. Tak teď se jen fakt domluvit, kdo by měl o co zájem a zda by se našlo pár lidí, kteří by rádi něco spolu vymysleli…

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.05 08:40
Rohlíčky

již sice nepeču (vánoční cukroví si nechávám dělat u cukráře), navíc pan domácí rozhodl, takřka demokraticky, zrušit velkou troubu a ponechat jen kombinovanou MW. Ale za tu legraci mi stojí v nových zmenšených poměrech nějaké rohlíčky upéci a setkání se zúčasnit. A co se týče divočáka, gulášek taky není špatný. Anebo roláda…

trikolka
383 příspěvků 17.05.05 11:58
pocitejte se mnou

takovouhle vopicarnu si nenecham utect ani za nic :) a rohlicky jsou jedna ze dvou mych specialit :)

Lassienka
409 příspěvků 17.05.05 12:32
A jéje....

tak mám začít něco rámcově zjišťovat na divočáka nebo na rohlíčky? Je potřeba se sjednotit…

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.05 13:50
Divočák či rohlíčky

Lass, zase jsi mi připomněla příhodu z mládí.
Rožnili jsme o velikonocích, tj.3 dny prase, které bylo však velikostí nad síly účastníků. Tak jsme se domluvili, že se sejdeme u jednoho z nás v paneláku na lívanečkách (masa jsme měli až po krk), a když bude hlad, dorazíme to čuně. Než lívance vykynuly, přišli sousedi, proč tam celý večer do něčeho mlátíme a my přitom jenom naklepávali řízky. No ale v brzkých ranních hodinách došlo i na ty lívance…
Tím jsem chtěla jen naznačit, že se obojí navzájem nevylučuje.

Ivo
1045 příspěvků 22.05.05 20:05
Opět jsem byl dnes jedním drahouškem vyprovokován...
Lassienka
409 příspěvků 23.05.05 07:47
Vaří divočáka se zelím i šípkovou omáčkou...

Tak protože se diskuze poněkud zvrhla od rohlíčků k divočákovi, vypravila jsem se o víkendu do Hájenky podívat, abych prozkoumala možnosti. Tak za prvé: interiér odpovídá záznamu z filmu, za druhé: prostorné sezení je i venku a hlavně a především za třetí: na jídelním lístku nají normálně divočáka se zelím i se šípkovou omáčkou… Tak co říkáte na hozenou rukavici?

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.05 14:04
divočáka se zelím i šípkovou omáčkou...

jóóóóó!!!!
A jako moučníček může být nějaká roláda, sladká či česneková, nebo nakonec i ty rohlíčky…

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz