Čistící prostředky do myčky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník paraplicko03
359 příspěvků 24.02.05 11:38

Ahojky Labužníci … jelikož jsem se stala čerstvým majitelem myčky nádobí, po které jsem již delší dobu toužila … ráda bych se zeptala na zkušenosti s čistícími prostředky pro myčky - v tomto jsem zatím nezkušená … jaké použít ? Jaké jsou s nimi zkušenosti ostatních Labužníků ?

Reklama

Reklama

Reakce:

vranas
130 příspěvků 24.02.05 13:38
...

Určitě neplatí čím vyšší cena, tím lepší umytí. Dají se koupit i cenově přijatelné české výrobky, které umyjí stejně dobře. Mně vyhovuje prášek, protože převažuje-li v myčce jen málo mastné, stačí ho dát jen trochu. To mi poradil pán, který nám ji instaloval.
Tablety určitě mají svou výhodu, ale mně připadají drahé a efekt vlastně nepoznám. Bydlíme blízko hranic a u nás si hodně lidí vozí tablety z Německa, prý levné. Důležité je nezapomínat pravidelně myčku čistit! K myčce je dobré mít i děti, protože vyklízení myčky je v mém okolí velmi neoblíbenou činností! Takže z výchovných důvodů ji vyklízejí všude nejmladší členové rodin.

Labužník paraplicko03
359 příspěvků 24.02.05 14:33
Vrano ...

díky za radu … taky si myslím, že neplatí - co je drahé, je nejlepší … z myčky mám opravdu radost, nebudu teď muset trávit tolik času u dřezu a vaření pro mě bude ještě větším požitkem než doposud

Jenofefa
1315 příspěvků 24.02.05 14:57
Čistící prostředky

Zvykla jsem si používat Calgonit, ale prášek, ne tablety. Tablety jsem párkrát použila, ale začalo se zadrhávat rameno myčky a muž zjistil, že se tam na:,–(ily nějaké zbytky prášku a zabrzdily ho v pohybu. Tak jsme se vrátili zpět ke klasickému prášku a všechno funguje. Zkoušela jsem i jiné, ale zvláštní rozdíl jsem nezjistila. Snažím se mít vždycky prášek+sůl+leštidlo od stejného výrobce, ale asi ani to není podmínka. Jednou za čas se odvážu a do myčky zavěsím něco voňavého - ale to už nebývá Calgonit, ten mi připadá drahý. Prodávají takový placatý „polštářek“ ve tvaru citronku. A tak jednou za půl roku koupím nějaký prostředek na vyčištění myčky, který tam dám a nechám projít jedním cyklem bez nádobí - také už jsem zkoušela různé značky. Jinak je naše „mycinka“ (zkratka z mycí linka) milovaným a uznávaným příslušenstvím domácnosti hned po pračce Boženě a matce živitelce mikrovlnce.

Kopretinka
565 příspěvků 02.03.05 20:42
Prášek...

Já používám také prášek, protože si můžu regulovat množství, uvádí se kávová odměrka, ale my používáme tak čtvrtinu odměrky a nádobí je krásně čisté. Samozřejmě v kombinaci se solí a leštidlem

Ale holky jen Vás chci upozornit, že když se zaregistrujete na www.somat.cz přijde Vám poštou poukázka na odběr 16 tablet Somat se sodou (novinka) v prodejnách Albert a Hypernova. Je to opravdu zdarma, mě už to přišlo dneska, takže budete mít alespoň možnost vyzkoušet gratis tablety

vranas
130 příspěvků 03.03.05 06:30
Kopretinko, díky

za tip. Jdu do toho!

Labužník paraplicko03
359 příspěvků 11.03.05 21:48
Holky ...

díky za rady , moc pomohly … myčka už u nás pracuje jak o závod - někdy „podezřívám“ svého muže, že dělá schválně nádobí, aby si mohl myčky náležitě užít … omlovám se, že jsem se neozvala dříve, jsme 14 dní přestěhovaní do nového bytečku a celou tu dobu nebyli schopni na kabelu nám přepojit intermet z původní adresy, teď je to už v pohodě, tak jsme zase zpátky

Bunter
457 příspěvků 12.03.05 22:50
Calgonit

i já používám prášek a to Calgonit.Sůl nepotřebuji jelikož místní voda si jí nevyžaduje,ale občas tam naliji kupované leštidlo.Jinak jako leštidla používám ocet!!!Normální český ocet.Je to laciné a efekt vynikající.Ostatně mi to poradil opravář praček a myček…Dobrá skušenost je i s norskými octy,které však nedosahují našich 8% a nalil jsem tam i jablečný ocet atd.Balsamico jsem nevyzkoušel,pro jeho tmavou barvu.Nebojte se experimentovat­.Nádobí s octovým leštidlem je jak z alabastru.

Bunter
457 příspěvků 12.03.05 23:05
...

pardon zkušenost

esmeralda
4813 příspěvků 13.03.05 00:14

Ocet používám jednou za čas a nechám proběhnout celý cyklus. Někde jsem vyčetla že tak se celkem lacino vyčistí všechny hadičky a trubky.
Tome ty ho zmiňuješ místo leštidla. Je leštidlo ta modrá vodička? Slovo leštidlo se spojením
s myčkou totiž neznám.

lydia
1225 příspěvků 13.03.05 13:29
Esme a Tome

Esme, urcite ti odpovi i Tom, ale je to rinse aid for a spotless finish and brilliant shine,u nas bila vodicka.
Tome, u nas dostanes i aceto balsamico bianco, ale myslim, ze by ho byla skoda, davat ho do mycky. Ale s tim octem je to opravdu dobry napad a hlavne se nemusi pouzivat nejakych chemikalii. Ale dotaz: kam ten ocet davas, tam kam to lestidlo?

esmeralda
4813 příspěvků 13.03.05 21:04
Lydia,

díky za vysvětlení. Tady je to taky Rinse Aid a je vždy modrá. Někdy mě ty nové výrazy matou. Každopádně to s tím octem zkusím. Ten je vždy po ruce.

Bunter
457 příspěvků 13.03.05 21:49
ocet

ano liji ho do té malé nádržky,kam patří leštidlo.Normálně nahrazuji leštidlo (tu modrou nebo čirou vodičku) octem.Balsamico bych tam samozřějmě nelil,to byl jenom špek.

Jana56
23 příspěvků 18.10.07 18:40
Eurona

nabízí kvalitní prostředky do myček. Podívejte se na www.eurona.cz, nebo mě v případě zájmu kontaktujte do vzkazů.

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 19.10.07 08:09
Také si dovolím něco doporučit

http://www.winterhalter.cz/prostredky.html

olinka789
1 příspěvek 14.05.14 13:58
Čistící prostředky a dávkovač

Dobrý den :-), chci se zeptat jestli někdo máte přímo u myčky elektrický dávkovač čistících prostředků?? Kamarádka ho vychvaluje, že prý je to super věc hlavně na úsporu.

Editováno Adminem: 4.9.2014 v 12:04 – smazání odkazu

birkana
1663 příspěvků 14.05.14 15:15

Mě by zajímalo, na kolik Kč vyjdou mycí a příp. leštící a jiné " nepostradatelné" prostředky na jeden mycí cyklus v myčce určené pro průměrnou domácnost?

Wolfg
583 příspěvků 14.05.14 18:00
Myčku mám 12 let

Vyzkoušel jsem mnoho přípravků a po zkušenostech používám prášek Somat, 4,5kg za 250,– Při dávkování cca 30g/cyklus, vydrží krabice rok. Všechny přípravky jsou na jedno brdo, stačí si přečíst složení, a myslím, že nádobí nemá vonět, má bejt čistý a hotovo. Přestal jsem používat leštidlo, protože se neprokázal jeho účinek. Sůl se používá běžná kuchyňská i když výrobci říkají V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ! V každém případě je v jejich soli 99% té obyčejné. Na některých skleněných věcech je agresivita vidět, ale zřejmě se jedná o nekvalitní sklo.

di
2451 příspěvků 14.05.14 21:26

No, my jsme doma takoví trochu „ekoteroristi“ (tj. vše třídíme, snažíme se o šetrnost, atd., atp., no prostě blázni), takže používáme jakési tabletky z DM (Denk Mit Nature, zelený obal, šla jsem se schválně podívat), krabička stojí necelou stovku, je jich tam 30, čili cena jednoho mycího cyklu je jasná; leštidlo ani sůl nepoužíváme. Ale dík za tip s octem, vyzkoušíme.

zilinkaz
2 příspěvky 06.08.14 17:27
Vyzkoušela jsme toho víc...

@Labužník paraplicko03 Ahoj musím říct, že než jsem přišla na to pravé ořechové, tak jsem vyzkoušela docela hodně druhů všelijakých prostředků. Nebyly všechnyšpatné, ale v poslední době jsem se rozhodla, že se pokusím být kapku šetrnější k přírodě a přšla jsem na ekologické čistící prostředky, takže i myčka.

Editováno Adminem: 12.8.2014 v 9:54 - smazání odkazu

Janula-83
6 příspěvků 12.07.15 00:40
Tablety

Já jsem spokojená s tabletami. Je to pohodlnější, než sypat prášek. Kupujeme Sanytol 4v1, mají je teď zlevněné v Albertu, takže spokojenost. Jinak nezapomínat na občasné mytí myčky jako takové (bez nádobí). To mi připomíná, že už je na čase, abych to také udělala :-)

ivan.hladky
10 příspěvků 16.08.16 09:41

Ja mam kapsle od jaru a jsem taky spokojenej. Ten prasek mi prijde nic.

Kaculka10
26 příspěvků 27.09.16 11:01

Já používám Claro eco tablety do myčky. Jsou fakt super. Ty rozhodně můžu doporučit, zkuseili jsme jich několik, ale tydle jsou nej.

VěrkaVe
29 příspěvků 29.09.16 09:08

Kaculko eco tablety? Jsou lepší? Kde kupuješ?

Kaculka10
26 příspěvků 21.10.16 11:48

Za mě nejlepší :) Jsem s nimi moc spokojená.
Kupuji odtud https://www.topmarkt.cz

VěrkaVe
29 příspěvků 13.11.16 21:35

Ahaa, moc děkuji za doporučení, já je tam asi zkusím tedy také objednat. Díky moc zatím :mavam:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz