Čím nahradit Heru v USA?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

arvven
2 příspěvky 18.01.06 00:15
Čím nahradit Heru v USA?

Asi nepíšu do správného diskuzního tématu, ale co se dá dělat:) To moje jsem tu nenašla. Momentálně pobývám v USA a už jsem se tady trochu rozkoukala, takže přišel čas vytasit české pekařské umění Chystám se na štrůdl a zajímalo by mě, jestli někdo z vás (žijících či pobývajících v USA) tuší, čím bych tak asi nejlépe měla nahradit tuk Hera.

Reklama

Reklama

Reakce:

Manana
1515 příspěvků 18.01.06 00:30
Hera

byla vždycky prezentovaná jako sestra másla. Tak neváhej a upeč to na nefalšovaným a pravým másle, neber žádný umělý hmoty a jiný náhrady!!!

Yvette
704 příspěvků 18.01.06 04:58
Mananku, mas recht

Arvven, Mananek ma pravdu, jako vzdycky… Ja take pobyvam za oceanem a temer na vsechno, kde je Hera a podobne tuky nahrazuji maslem, samozrejme neslanym. Protoze zprvu se mi stavalo, ze jsem koupila i maslo slane, se kterym jsem se pred tim v zivote nesetkala.

sim
293 příspěvků 18.01.06 11:38
Crisco

namiesto Hery sa v USA asi najcastejsie pouziva Crisco.
v konkretnom recepte, ako napr. strudla, nepochybujem, ze bude lepsie maslo.
ale su recepty, kde zalezi na takych veciach, ako je objem vody v masle a teplotny bod, kde sa topi a tam sa to nemoze lubovolne zamienat.

Yvette
704 příspěvků 18.01.06 17:26
...

Sim, ja bych Crisco priradila spise k ceskemu ztuzenemu tuku, kdysi v CR prodavanou pod znackou Iva. Tyto recepty, uz ani nedelam, tudiz Crisco u nas v rodine nema vyuziti. Rozhodne bych ji nedala do peciva, kde se v ceskych receptech dava Hera (strudl, babovka, cukrovi…). Ale kazdy vari a pece jinak a s cim ja nemam dobre zkusenosti, nemusi mit ten druhy. To uz tak na svete byva a kazdy ma svuj styl kucharskeho kulinarskeho umeni.

Labužník Bibi
47 příspěvků 19.01.06 02:05
Jen ne Crisco

Souhlasim s Yvette - crisco je spis ztuzeny tuk. Taky jsem s tim zapasila a po vlastni zkusenosti to vidim asi takto (ziju v Kanade, takze za rohem:-)
a) maslo je dost rozumna varianta, i kdyz asi tlusci - zato zdravejsi nez margarin
b) mne jako srovnatelna nahrazka nasi Hery prijde margarin Imperial. Urcite ho vedou i v USA. Prodava se v kelimcich - to nebrat, anebo v kostkach o vaze cca 1,2 kg nebo tak neco - jsou to tusim 3 lb. Uvnitr je to naporcovane na 12 jednotlive zabalenych kostek. Pouzivam to i na vanocne cukrovi - zatim s uspechem. Pripajim jejich web page - nikdy jsem na ni nebyla , to mne jen tak napadlo - a to co pouzivam je ta krabice na uvodni strance (ne ze bych jim chtela delat reklamu, ale zatim se mi jako jediny!!!!!! osvedcil. Hodne stesti
 http://www.imperialmargarine.ca/english.html

Yvette
704 příspěvků 19.01.06 04:54
Bibi, diky ....

Bibi, dekuji za informaci. Porozhlednu se tady v te nasi kaci dupce, zda-li to tady vedou. Pokud ne, urcite ve vetsich mestech ji budou mit a tak, jak tam budu miti cestu pokouknu se po tom.Za kazdou novou informaci, hlavne, co se tyce vareni - peceni, jsem moc vdecna . Bibi, jeste jednou dik a at se dari v sousedni Kanade.

sim
293 příspěvků 19.01.06 11:38
re crisco

aha dik za upresnenie… tak to som moc nepomohol
ja som si to len vsimol v hromade receptov na cukrovi, je mi jasne ze to nebude to prave v strudli :-)
asi mi unika ten rozdiel medzi stuzenym tukom a margarinom…

californie
27 příspěvků 27.01.06 05:20
margarin

rozhodne doporucuji margarin, je ho dost druhu, davej si pozor na cukr nebo sul hodne pecu a pouzivam ho do vseho

esmeralda
4813 příspěvků 29.01.06 21:15
Čím nahradit Heru v USA? - Maňáno,

vidíš a nám za komoušů říkali že vlastní sestra másla je Sana.
Ale jinak s tebou souhlasím. Proč do toho strkat napodobeniny. Máslo je k dostání všude…

YnotTX
4 příspěvky 03.02.06 03:48
...

maslo, jinak to vsechno ostatni je GARBAGE, plastikovy.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz