Chytrá houba pro Jarku 7

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zlata
1200 příspěvků 18.04.07 00:15
Chytrá houba pro Jarku 7

Jéžiši moc děkuji za odpovědi, mám nějaké problémy s nehty na nohou, kdysi jsem brala nějaké prášky zhruba týden pak měsíc klidu a to se opakovalo asi po dobu 6 měsíců. Nehty mi vyrostly nové a relativně zdravé, ale teď po asi 8 letechh se problémy opakují a navíc asi nějaký ekzém na rukou. Někde na netu jsem našla, že dělají jakési přípravky s „chytrou houbou“a tak jsem něco pokoupila a uvidím, co to provede. Doufám, že se vše povede a nebudu bez nehtů. Budu vděčná za jakýkoliv poznatek. Díky a přeju dobrou noc.....

Reakce:

Jaruna7
61 příspěvků 18.04.07 19:13
Zlato,

pokud Tě bude zajímat trocha histrorie „houbičky“ Pythium oligandrum, tak tu je. Pracovala jsem v Praze na AV, kde jsem chystala aspiranturu a můj oponet byl Dr.Dáša Veselý, DrSc. Vyizoloval Pythium náhodou z ornice, měla být použita na ochranu pěstovaných žampionů. Laborat, který trpěl lupénkou a těžkou mykotickou infekcí pod nehty na rukou, náhodou rozbil zkumavku. Druhý den se děly"doslova zázraky". Lupénka ustupovala a hlavně po několika opakováních zmizela mykoza nehtů. Když odrostly, další byly zdravé. Tak místo na ochranu žampionů byla dána na dlouhé testování do Ústavu léčiv a uspěla. Dnes je již patentována v mnoha zemích. A já měla to štěstí, že jsem byla při tom. A tak jsem si zamilovala mykologii a vědu vůbec. Hodně úspěchů přeje Jarka P.S. Terapie je nutné opakování, mykozy se urputně vrací. A na závěr malá reminiscence. Moje matka měla trable na nohou a zcela náhodou chodila bosa po ornici při pracích ve vinohradě. Na podzim už žádnou mykozu neměla, ale to se o Pythiu ještě nic nevědělo.

zlata
1200 příspěvků 19.04.07 10:28
...

Jarko,

ještě jednou díky, byla jsem z toho dost nešťastná. Ještě nakoupím nějaké vhodné koupele co uvádějí v letáku věřím, že se toho zbavím. Přeji hezký den.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz