Chopitos - hledám recept

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

di
2451 příspěvků 15.03.17 18:21
Chopitos - hledám recept

Minulý týden jsme byli ve Španělsku, dcera tam studuje, jeli jsme se na ni podívat. Co jsem si tam zamilovala, byly chopitos - smažená chapadla z olihní, někde to byly i celé malinké olihně. Neznáte někdo recept? Je to obalované v těstíčku, nebo jen v mouce, případně v mouce smíchané se škrobem? Dnes jsem to trošku hledala, ale recept jsem nenašla. Nevěděli byste někdo?

Reklama

Reklama

Reakce:

di
2451 příspěvků 21.03.17 13:58

Opakuju dotaz - opravdu nikdo ten recept neznáte? Nebo podobný?

birkana
1671 příspěvků 21.03.17 14:56

@di, kdyby ti stačilo něco podobného, zkus SPIEDINO DEL ADRIATICO - dobrý recept na úpravu chapadelnaté havěti :lol: :mavam:. Najdeš ho třeba u Itala: www tečka sitalemvkuchyni tečka cz/recept/Spiedino-del-Adriatico

di
2451 příspěvků 21.03.17 19:37

@birkana Díky moc za snahu, ale to nebyly špízy, jen prostě ta chapadélka per partes v čemsi obalená a osmažená. Snad to asi opravdu byla jen mouka nebo nějaké hodně řídké těstíčko, co já vím, ale bylo to TAK dobré! (ta velká písmena jsou schválně, jinak jejich používání v různých diskusích opravdu ráda nemám), za pár korun hromada na talíři, s trochou citronu a bagetou prostě lahoda. Jak moc nejím, tak tímhle jsem se cpala navelko.
P. S. No, ale zjistila jsem, že si to doma asi stejně neudělám, protože bude chybět hlavní surovina. Obešla jsem pár vyhlášených rybích obchodů a olihně mají spíš jen větší a bez těch inkriminovaných chapadélek. Ještě prý snad jsou ta chapadélka k sehnání v Makru, ale tam my nechodíme, tak nevím (ale půjčení karty už mám slíbené). No, uvidím, při nejhorším zas vyrazím do toho Španělska, nebo to prostě vydržím, no. ;-)

birkana
1671 příspěvků 24.03.17 17:53

@di, tenhle recept je možná podobnější - kalamary obalované smažené. Najdeš jej na russianfood*com pod názvem „Жареные кальмары“.

di
2451 příspěvků 30.03.17 21:58

@birkana Uvědomila jsem si, že dlužím odpověď. Na ten ruský web jsem se zatím nedívala (ale dík za snahu pomoct, té si cením). Nakonec stačilo změnit kritéria vyhledávání a našla jsem to hned. Ono to není v těstíčku, ale jen obalené v osolené a okořeněné mouce a pak zprudka usmažené ve vyšší vrstvě tuku. Takže recept by byl, teď jen sehnat ty „baby squids“ (ty jsem totiž nakonec hledala). No, časem zkusím to Makro a uvidím.
P. S. Tak jsem se tam nakonec koukla, postup je podobný tomu, co jsem našla, jen ta výchozí surovina je jiná a jinak to vypadá. Ale i tak, opravdu díky za pomoc.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz