Chilli papričky - prosím o radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hudrus
1 příspěvek 04.10.05 09:23
Chilli papričky - prosím o radu

Zdravím všechny příznivce chilli papriček. Dostal jsem na jaře semínka těch malých, úzkých (do 3 cm) papriček a musim říct, že se mají chille k světu. Ale už rostou celých dva a půl měsíce a jsou stále zelené a slíkají se, tak vůbec nevim, kdy je sklidit.
Prosím tedy o pomoc od zkušeného paprikáře, nechtěl bych o takovou úrodu přijít, na jedné kytičce jich roste asi 30 - 50.
Napište prosím sem nebo na můj mail: hudrus@centrum.cz
Za odpověď předem děkuji a mějte se chilli.

Reklama

Reklama

Reakce:

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.05 09:36
vydrž

potrebujú čas, teplo a svetlo. Neboj sa, dôjdu. A keď potrebuješ niečo aktuálne koreniť, kľudne použi aj zelené - štípu už dosť. Dokonca si môžeš časť odštipnúť a vysušiť už za zelena - ale to je len o estetickom stvárnení (máš v miske zelené a červené čili). Takže sa neboj, všetko bude ok. :o)

DanaJ
1136 příspěvků 31.10.05 13:16
Kltko má pravdu,...

…udělej jak píše. Také jsem průběžně otrhávala a konzumovala ještě zelené. Mám jediný problém - nezbylo mi nic na sušení.

Manana
1515 příspěvků 31.10.05 17:58
chile

papriky se dají sklízet kdykoliv a ihned se můžou zpracovat všemi známými i neznámými způsoby, a nejlepší je rovnou utžené konzumovat!

BoogieB
4 příspěvky 16.05.06 09:03
Scháním semínka

Ahojky, scháním semínka chilli papriček, na druhu nezáleží. Mohl by mi je někdo darovat? mail: bonnym@seznam.cz

DanaJ
1136 příspěvků 26.05.06 11:06
BoogieB

Teď už je pozdě na vysévání. Kup si rostlinky a až zaplodí, schovej si z nich semínka a další rok zasej. Zasej ale mnohem dřív, tak v březnu.

sousedka
47 příspěvků 21.08.07 19:07
poradi mi nekdo

jak tyhle chilli papricky susit? Mam jich na kericku uz moc a snist se to tak rychle neda. Diky.

spanny
159 příspěvků 21.08.07 19:38
sousedko

Ja jsem si je povesila v sitce do kuchyne a krasne me uschly, Nechala jsem je tam vyset a uberu jak potrebuji.

DanaJ
1136 příspěvků 22.08.07 15:46
Sousedko,

mě krásně uschly v proutěném košíčku v kuchyni. ..nesmí být v domě vlhko. Když jsem bydlela v panéku, kde bylo vlhčejc, tak mi chytly plíseň.

Kahn
2 příspěvky 01.09.07 16:28
...

Pěkný článek http://zlodejina.darktemplars.cz/kradez.php?…

jitunka
1 příspěvek 17.06.08 14:38
naložené papričky

Papričky jsem vyčistila od semínek a nacpala rozinkama a zalila jedním dílem vody,octa a medu.Pak už jen nechat uležet a ochutnávat.Výborné, jen ruce při práci pěkně pálí

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz