Chemicky neošetřené citrony

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pink
109 příspěvků 04.12.05 17:14
Chemicky neošetřené citrony

Prosím, prosím kde se dají sehnat. Už jsem se ptala u nějakého receptíku, ale nikdo mi neodpověděl. Nebo používáte ty postříkané? Zatím mi poradil manžel ať si seženu nějakého pěstitele citrusů :-)))))))))

Reakce:
Bali
1254 příspěvků 04.12.05 17:18
To je asi problem,

kdysi se tady uz o tom mluvilo.
Nejlepe je dobre omyt normalni citron, protoze v te hromade hnusu co do sebe dostavame v normalnich potravinach, se to ztrati!
Ja si letos natrhala neosetrene citrony primo na strome ve Francii.
(jeste mam jeden doma)
Nebo si porid domu stromek.
Videla jsem doma v kvetinaci nadherne kusy!!!

Pink
109 příspěvků 04.12.05 17:23
Díky

Bali to jsi mě uklidnila. Já si pořád vyčítala, že do rodiny zbytečně cpu chemii. Používám totiž taky ty obyčejné. V obchodech na mě koukají divně, co si to vymýšlím, na stromek už jsem se ptala otce-tam také není záruka, že citrony budou nepostříkané (momentálně bojuju s mšicema na ibyškách-už jsem vyzkoušela 2 postřiky a zase se ty mršky objevily.)

sim
293 příspěvků 04.12.05 21:27
re chemicky neosetrene citrony

Nie som chemik, ale za to paranoik. Preto by som nikdy nedaval do jedla koru z citronu z nasich obchodov. Jediny zmysel, aky ma zhananie neosetrenych citronov je, ze potrebujes do receptu uplne vrchnu cast supky (ta biela cast sa neje).
No a to maju v obchode, napr. v Carrefour na Andeli medzi korenim. Maju aj pomarancovu.
A ak sa Ti tam nechce ist, radsej tam nakvapkaj trochu stavy…

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.05 22:45
Pink

na mšice na ibišku se osvědčil postřik SUMITHION Super. Je určen na zeleninu a ovocné stromy, ale mšicím je zřejmě jedno, kde se u:,–(í. Výrobce http://www.agrobio.cz

xgoni
63 příspěvků 05.12.05 01:04
neviem, či pomôžem, ale...

párkrát som videla bio-citróny (teda, s označením BIO - tie sú určite bez chemického ošetrenia) v delvite. pravdepodobne teda treba hľadať v supermarketoch v oddeleniach s BIO potravinami (hm, to „BIO“ mi vôbec nesedí, to ako keby neBIO potraviny boli z plastu… ale čo už, zavedený pojem ťažko zmením) alebo by možno stálo za to skúsiť v špecializovaných obchodoch so zdravou výživou.

kamilio
551 příspěvků 05.12.05 08:47
Pozor na všechny citrusové plody!

Chemikálie po chemickém ošetření se dají omýt. Ale mnohem horší je, pokud si koupíte citrusový plod, do kterého si narkomani napíchli použitou jehlu proto, aby ji očistili a zdesinfikovali. Pečlivě si prohlédněte, co kupujete!!!

xgoni
63 příspěvků 05.12.05 18:15
kamilio, prosim...

z akého zdroja máš svoje poplašné informácie? overuješ si ich dôveryhodnosť predtým, než začneš plašiť ľudí?

Pink
109 příspěvků 05.12.05 19:53
Díky za rady

Sušenou kůru používám, ale není to ono… Já totiž mám moc ráda citronovou příchuť. Postřik zkusím. Ještě prosím- omývat pod teplou nebo studenou nebo je to šumafuk? Kamilio tos mně na:,–(il brouka do hlavy! Odkud máš tu info?

kamilio
551 příspěvků 07.12.05 14:48
pro xgoni

Je to informace, získaná od vedoucích pracovníků v Carrefouru Brno. Přece bych nešířil paniku před Vánocemi, na to jsem příliš normální.

Labužník Triss
160 příspěvků 07.12.05 21:15
je to nesmysl

je to informace podobne kategorie jako je info o injekcnich strikackach naraficenych v sedadlech MHD

Labužník Triss
160 příspěvků 07.12.05 21:15
je to nesmysl

je to informace podobne kategorie jako je info o injekcnich strikackach naraficenych v sedadlech MHD

navic, I KDYBY, tak kdyz si je tam desinfikuji, tak by to melo vydesinfikovat i ten vpich…a jak to poznam na pomeranci, ktery ma poru az az? nebo mas specialni poznavaci znameni, jak se takovy citrus pozna?

Bunter
457 příspěvků 07.12.05 23:36
Postřik

Tak veškeré dovozové ovoce a zelenina jsou ošetřeny nějakým postřikem.Jeden český hygienik dokonce napsal, že dát dovozové jablko dítěti rovná se téměř vraždě. Bez postřiku by jim dnes asi nic nevyrostlo a ještě jsou ovoce a zelenina ozařovány jistým stupněm radiace, která má zamezit bujení mikroorganismů a bakterií. Během vegetace jsou plody a různé druhy zelenin pravidelně „ošetřovány“ již od mala, takže nepomůže omývat slupku. Všechno svinstvo je již obsaženo uvnitř. Letos zaznamenal velký boom drink Mochito. Je to bílej rum, sodovka a limetková šťáva. I když se vypije Mochita na světě na tisíce hektolitrů, nikdo se neptá jestli jsou limetky chemicky ošetřeny. Chemii do sebe pereme denně a ve všech potravinách. Nevidím nějaké zvláštní nebezpečí, když si jednou za uherák nakrouhám citronovou kůru do buchty.....to bych spíš viděl nebezpečí v časté konzumaci sáčkových polévek, uzenin, různých sušenek, keksů, sladkostí a hotových jídel v konzervách…o do­mácí zelenině nemluvím.Ta je plná jedů i když v normě

Bunter
457 příspěvků 08.12.05 00:34
Injekční stříkačky,

Připadá mi neskutečné, že si narkoman „očistí“ jehlu vpichem do citrusového plodu v oddělení zeleniny a ovoce v supermarketu a pak bude dlouho a toužebně hledat místo, kde si bude moct drogu aplikovat. WC je jiná alternativa. Tam si narkomani píchají a jehly si "čistí " v roli toaletního papíru.Takže bacha na toaletní papír. Ostatně v Norsku to mají narkomani těžší, jelikož v lepších restauracích a pubech na toaletách svítí intenzivní fialové světlo, při kterém narkoman nenajde na těle žílu…Čerpáno z místního tisku.

esmeralda
4813 příspěvků 08.12.05 11:20
Nedá mi neozvat se - Tome

O Austrálii si asi většina Evropanů myslí že je to zapomenutá zemička na konci světa. Ale po přečtení tvého příspěvku vidím že žiju v ráji.
Alespoň v ráji pro závisláky.
Tady si nepotřebují čistit jehlu vpichem do citrusového ovoce, neboť dostanou na každé použití zbrusu novou od státu. Ani nemusejí hledat temný kout na veřejných záchodcích, neboť tady existují tak zvané Injecting rooms, zkrátka stanice kde si mohou v hygienických podmínkách a v klidu píchnout. V každé této stanici je přítomen plně kvalifikovaný lékař, pro případ že se někdo předávkuje. A tohle vše za peníze nás pracujících.
A modrá světla na toaletách jsou tu všude, nejen v nóbl podnicích, ale nějak mi uniklo k čemu jsou.
Mnoho diabetiků se registruje jako závisláci, protože to je jediná cesta, jak dostat jehly, kterými do sebe dostávají inzulín, zdarma. Jinak si za ně musí zaplatit.
A když se náhodou stane, že nějakého hajzla který obchoduje s drogami chytí v zemi kde se jim to nelíbí (např. Hong Kong) a případně ho za to popraví jak se to stalo před týdnem jednomu Australanovi z Melbourne, tak dostane státní pohřeb.
Ale běda když tě chytne žlučník nebo slepé střevo. Budeš na pohotovostním oddělení nemocnice čekat čtyři hodiny, neboť prý máme notorický nedostatek lékařů.

possum
464 příspěvků 08.12.05 11:35
Esme,

v tom modrem svetle si nenajdes zilu. Takze takovej hajzlik s modrym svetlem je safe pro nas obycejny lidi. :-))

Ivo
1045 příspěvků 08.12.05 11:53
Esme, Buntere aj....

…mrzí mě, že se k tomuto tématu nemohu vyjádřit - spáchal bych tím několik trestných činu. Stejně jsme krapet odběhli od tématu.

Happyk
6 příspěvků 23.11.06 18:53
...

Taky jsem hledala a protože jsem našla, podělím se
FRUITS DE FRANCE, Bělehradská, Praha 2 (kousek o I.P. Pavlova)

Rozmarýna - biopotraviny, Nádražní 17a (ve dvoře), Praha 5 - Smíchov (kousek od Anděla)

buraci
1136 příspěvků 23.11.06 18:58
Hypermarkety

Videla jsem je v Intersparu i v Hypernove.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz