Český knedlík

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
anickav
2904 příspěvků 14.06.08 11:01
Český knedlík

Všimla som si, že kopa českých labužníc má zahraničného, teda nečeského manžela. Tak ma napadlo, holky, ako ste ich na knedlíky naučili? Či im to chutí a pod.?
Ja mám zaťa cudzinca a on prvýkrát, keď videl knedlíky, žasol. Kukal, kukal a nevedel, ako to jesť. Nazval ich vareným bielym chlebom bez kôrky. Ale teraz, ak mu uvarím vepřo-knedlo-zelo, je blažený…
 A.

Reakce:
spanny
159 příspěvků 14.06.08 11:59
Cesky knedlik

Ja jsem tedy toho meho knedliky jist nenaucila. Nema je rad. Zadne, houskove i bramborove. A tak po 39 letech ani knedliky neumim uvarit.

noskovice
1322 příspěvků 14.06.08 16:31
....

Ten muj, kdyz jsem mu poprve nandavala knedliky, zacal je jist jen tak nasucho, takze jsem ho musela brzdit, aby si pockal na omacku. Ma je moc rad. Hlavne vepro-knedlo-zelo, to by mohl kazdy tyden, potom svickovou, gulas, segedinsky gulas a vubec s ruznymi omackami. Bramborove knedliky s uzenym a spenatem, s kralikem na cesneku. Co do nej nemohu snadno dostat, je cmunda. Pak mu chutnaji nase polevky. Ale vepro-knedlo-zelo vitezi. To kdyz jde sam nakoupit, tak vzdycky prinese krkovicku, i kdyz ji mam jeste v mrazaku. Boji se, ze bych mohla zustat bez. Kdysi davno, kdyz jsme jeste kourili, cigarety u nas doma nikdy nechybeli. Ted je to krkovicka.

meisje
580 příspěvků 14.06.08 23:52
U nas taky ne.....

U nas se jedi pouze sladke knedliky a to jeste musi byt z tvarohoveho nebo odpalovaneho testa. A kdyz jsme v Praze tak tak jsou ochotni snist bramborove. Ostatni knedliky nemaji radi, jsou zarazeny do kategorie „dusikrk“ at jsou s omackou nebo se zelim a i svickovou manzel a deti jedine s ryzi.Takze knedliky u nas v zadnem pripade, za to brambory bych mohla kupovat na metricke centy.Takze ani ja s blizici se ctyricitkou dodnes neumim udelat klasicky knedlik.

Bali
1254 příspěvků 15.06.08 10:58
...

můj Frantík knedle nemusí, a proto je doma nevaříme. Tak ani nevím jestli je umím!!! Taky je nazývá „Dusikrkem“. Vůbec ta česká kuchyně jde tak nějak kolem nás. A když mám na ní chuť, tak mám na to rodiče a babičky. Někdy si dám svíčkovou, knedlo, zelo vepřo nebo kachno v restauraci. U nás chodíme na kachničku se zelím do naší oblíbené hospůdky, a tam manža jí i ty knedlíky, 2-3.
Sní i ovocné, ale jen jako dezert, ale nevyžaduje to.
Když jdeme k našim na oběd a je něco s knedlíkem, tak sní asi 2 kolečka. Mamka se vždy ptá jestli mu má k tomu uvařit ještě něco jiného. Odpovídám jí, že ne, že se dorazí bagetou, což je pravda. Znám mnoho Francouzů, kterým knedlíky chutnají, ale i dost těch, kteří je nechtějí.

noskovice
1322 příspěvků 15.06.08 11:10
...2-3 knedliky..........

Ten muj jich kdysi jedl neco kolem 20. Ted mu staci tak asi 12-15 knedliku, a to ja nedelam ty krasne nadychane. Ja delam primo bomby!

gemma
245 příspěvků 15.06.08 13:53
Aničko,

můj muž až věkem ctihodný kmet je někde v koutku duše dobrodruh a je ochoten sníst jakoukoliv etnickou stravu, včetně hnusů, kterých se já ani nedotknu.
Takže když jsme v Čechách jí knedlíky a vypadá to, že mu chutnají. Před vepřovým upřednostňuje kachnu a k té přímo vyžaduje bramborový i houskový knedlík a červené i bílé zelí. Sladké knedlíky rád nemá. Vydýchá je jako desert, ale ani pak není moc nadšený. Celkově se dá říct, že před knedlíky upřednostňuje noky a spatzli.
Doma jíme spíš lehčí jídla. Těstoviny, ryby, zeleninu. Jednou za týden je povinné hovězí. Já občas podlehnu nostalgii v kuchyni a můj muž to respektuje. Jediné, co nikdy nezkousnul jsou žemlové knedlíčky s čočkou, ty si ujídám někde v koutku. Ale dokud ještě žila moje maminka cpali se spolu pajšlem, který zas nemůžu já, a to mu náramně chutnalo. Moc mu chutnají všechny české moučníky, to se v Kanadě ani v Británii, odkud pochází nedělá. Jejich moučníky jsou takové zvláštní, třeba chlebový puding.
Kdo ale knedlíky miluje jsou všechny tři moje děti. A nejenom knedlíky i tu hutnou českou kuchyni.
A buď ráda, že zeť si knedlíky zamiloval. Můj zeť jí košer a to při rodinných slavnostech přináší trochu kuriosní problémy.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz