České kvalitní potraviny

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sněžný muž
12 příspěvků 25.11.11 19:00
české kvalitní potraviny

Myslíte si ,že u nás můžeme mít kvalitní potraviny ,když zeměďelství přestalo fakticky existovat ?

Reakce:
glama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.11 19:31

Ano, můžeme..
Alespoň já české potraviny preferuji a věřím jim více, než dovozovým, nadnárodním apod…
Většinou…
:mrgreen:

sněžný muž
12 příspěvků 27.11.11 18:32
analytik : to je hnus co se tady prodává
glama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.11 19:56

No jo…je to hnus… ale ten hnus koupí jenom ten, kdo se nezajímá o to, co kupuje.. A kupuje jen podle ceny..nejnižší..
Rozhodně jsem nepropadla šílenství s „bio“ potravinami..
Ale rozhodně sleduji, co nakupuji..obsah, složení apod.
To je asi jediný způsob, jak nekupovat hnusy.. Přemýšlet při nákupu.
A mám-li si vybrat ze dvou stejně kvalitních, koupím to české.. :-)
:mrgreen:

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.11 22:02
Glamo,

souhlasím. Někdy si při nákupu připadám jak detektiv. A pro maso a uzeniny jezdím 16 km nebo i 25 km.

Drobek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.11 15:52
Nerad na Ameriku plivu,

ale kam se v hnusech hrabe Česko. Ten výběr salámů a sýrů, mezi tím se dá dobré najít. Já tam byl teď na podzim pět týdnů a chodil na výlety do Kauflandu. V deli sekci jsem si připadal jako Alenka v říši divů. Jistě, chce to číst z čeho co je.
Tady nekupujem párky, kde je na prvním místě kuřecí. Nic proti kuřatům, kdyby tam nebyla celá snad i s peřím. Salámy z hovězího jsou pro nás nepoživatelné, plné loje který se lepí na ruce a v puse je bláto. Tak jíme šunku.
Sýry vyrobené synteticky z oleje. Jistě, jsou naštěstí k dostání dobré, pochopitelně dráž. Ale když tak koukám do košíků ostatních, nejvíc na odbyt jde stejně American cheese, čtverečky uměle vyrobené, ale levné.

esmeralda
4812 příspěvků 29.11.11 00:20

Všichni jste si odpověděli na svoji vlastní otázku.
Za kvalitu se musí zaplatit. A jestli se někdo domnívá že v párcích nebo salámu za čtyřicet korun nebo čtyři dolary kilo budou kvalitní suroviny, je naivní.

Řešení je jednoduché. Nekupujte to!!
Podřadné zboží se bude prodávat jen když bude mít odbyt.
Důvody pro nákup mohou být různé. Někdo nakupuje laciný tovar z ekonomických důvodů, někomu to chutná. Každý máme jiné chuťové buňky a jiné preference.

Tohle pravidlo bude jistě platit pro každou zemi.
V USA jistě neskončilo pět mezi prvními padesáti nejlepšími restauracemi na světě proto, že tam nejsou k sehnání kvalitní potraviny!

Drobek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.11 16:22
Esmeraldo,

jistěže je to tak, kldyby nebyl odbyt, obchod by to neměl. Jsou tu kvalitní potraviny. Máme to štěstí, že je blízko nás obchod s zbožím které bylo drahé a nikdo ho nekupoval. Pak ho před vypršením doby poživatelnosti prodali do tohohle obchpodu a tak máme francouzské a irské sýry, německé máslo… za zlomkovou cenu. Hurá.
Potíž je v tom, že:
a) to národ ani nezná a stravuje se tak jak je rodiče naučili. Tenkrát to ještě byla kvalita, dnes je to jiné. Tím myslím fast foods, ale i produkty které se kupují v obchodech, viz třeba ty sýry.
b) situace ekonomická. Ne každý si to uvědomuje a cpe se levnými sajrajty z Mekáče i ze supermarketů. On je velký rozdíl mezi uzeninami i sýry a ty špatné nemusí být nutně ty nejlevnější. Chce to umět číst na obalu.
My, vychováni českou kuchyní vaříme doma, protože dobrou restauraci si nemůžeme dovolit často. A tím často myslím denní stravování, tak jak se stravují domorodci. Přál bych ti vidět McDonaldy v 11 hodin dopoledne. Narvané maminkami s dětmi které se cpou velice „dietními“ hranolky namáčenými v kečupu.

glama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.11 16:42

Shodou okolností jsem minulý týden byla jako spolujezdec zavlečena do McDonalda - toho průjezdového autem..
Dostala jsem Chicken Burger - děs běs, fakt je to něco, co bych už nikdy nemusela.
a pak jsem dostala ještě Shake, čokoládový, mražený.. ve velkém kelímku s brčkem.. Bože!!! To bylo něco taak dobrého!!!
Takže čokoládový shake z McDonalda, cena cca 40Kč, vřele doporučuji!!!
:mrgreen:

Drobek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.11 16:48
Glamo,

to jo, ale maso nejíst! :cert:

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.11 19:47

jj, McDonald má třeba dobrý Ledový čaj. :mrgreen: A ten hambáč, co jsem jedla v taiwanském McDonaldu, byl docela jedlý. Jenže chutnal tak trochu asijsky. :lol:

esmeralda
4812 příspěvků 30.11.11 10:14

Drobku, zajímavá diskuse, ale potřebuji něco objasnit.

Ty opravdu znáš všechny Američany abys mohl prohlásit „to národ ani nezná a stravuje se tak jak je rodiče naučili“?
Ano, i tady jsou jistě lidé kteří doma moc nevaří. A kupodivu jsou to většinou sociálové kteří toho zase na práci tolik nemají. Je to prostě styl života který jim vyhovuje.

„My, vychováni českou kuchyní vaříme doma, protože dobrou restauraci si nemůžeme dovolit často. A tím často myslím denní stravování, tak jak se stravují domorodci.“
Domorodci si to tedy mohou dovolit a ty ne? Nechápu. Za svoji práci jistě dostaneš tu samou mzdu jako každý jiný. Nebo ne?
Opět….není to otázka osobní preference?

„Přál bych ti vidět McDonaldy v 11 hodin dopoledne. Narvané maminkami s dětmi které se cpou velice „dietními“ hranolky namáčenými v kečupu.“
I já chodím občas s vnučkou do McDonald's. Jí se tam líbí protože jsou tam prolézačky kde se vyřádí a ještě dostane hračku.
Já, když chci hamburger, zajdu jinam. Přesto si nemyslím že McDonald's servíruje sajrajt. Musí splnit určitá kritéria a např. hovězí se u nás vozí až z Tasmánie.
Až budeš zase v Praze, zkus zajít do Maccas na I.P. Pavlova nebo na Václavské Náměstí. Není si tam kde sednout. Nedávná návštěva z ČR mi vysvětlila že tam chodí většinou Američani ze stesku po domově. Snad….ale všichni mluvili perfektně česky. Ani přízvuk neměli.

Glama, dělám to jako ty. Ochutnám, vyzkouším.
Kuřecí burger také nemusím. Pro mě musí být hamburger s hovězím. Ale jak už jsem řekla: McDonald’s nebude moje preference.

Ivo,„v taiwanském McDonaldu, byl docela jedlý. Jenže chutnal tak trochu asijsky.“
To by člověk v Asii vůbec nečekal. :twisted:

jolana
5068 příspěvků 30.11.11 11:31
Vsetko okolo

nas spajame do pojmu kultura zivota, ktorej neoddelitelnou sucastou su aj nase zvyky a navyky co sa tyka stravovania..ale vieme vobec co je kultura zivota? a kam ako jedinec alebo spolocnost spejeme a sa radime?..takze k danemu pripajam link, ten by mal napovedat alebo aspon navigovat ako to a co to a preco.....
http://www.ped.muni.cz/…/vychova.htm

:kytka:
Drobek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.11 16:20
Tak objasnění k Esmeraldině příspěvku.

Chtěl jsem napsat soukromně, ale když je to tady…
Odstavec 1., ty opravdu znáš všechny američany… jistěže ne, jen mluvím, s těmi co znám a beru je jako „sociologický vzorek“. Ano, mnoho sociálů se stravuje právě tak, protože ten fastfood je mnohem levnější než kvalitní restaurace které se umístily v soutěži.
Odstavec 2., My vychováni českou kuchyní… část domorodců jí ten fastfood, ti bohatší v restauracích které si opravdu nemůžeme dovolit. Já jsem v invalidním důchodu, $900, z toho platím $250 za zdravotní pojištění. 620 nájem, 150 další spojené poplatky, kolik zbyde? Živí mne manželka. Jó bývaly časy kdy jsme jednou týdně do té restaurace šli.
Odstavec 3. Přál bych ti vidět… Není to právě to smutné? Je známo, aspoň tady, že si takhle trénují budoucí zákazníky a budoucí maminky s dětmi, které… (Informace ze zpravodajstí TV stanice ABC). Mají pro děti velmi levná jídla, přidávají hračky, jsou tam pro ně prolézačky.
K nám se zase vozí do fabriky na hamburgery pro Burger King klokani z Austrálie, maso se míchá z hovězím. (Informace od řidiče trucku který je z přístavu vozil), Hamburgery se v továrně upečou na 60°, zmrazí a v restauraci dopečou. To aby se předešlo případným potížím restaurace, kdyby z toho někdo onemocněl. (Informace od majitele restaurace).
Až budeš zase v Praze… Dovnitř nepůjdu, ale šel jsem kolem a viděl.
No a nakonec bych se chtěl přiznat, že nejlepší hamburger co jsem kdy měl bylo v McDonaldu. Ale ve Vídni, na Mariahilfestrasse, v roce 1984. Byl na rakouské křupavé housce, nikoli sladké buchtě jako jsou zdejší. Ale to už jsme zase u preferencí.

esmeralda
4812 příspěvků 30.11.11 21:34

Drobku, je mi moc líto že máš zdravotní potíže. Budiž ti útěchou že v tom nejsi sám. Já si vždycky říkám: …a bude hůř. Ale třeba se to někdy zlepší.
Když mě někdy práce zavane do dětské nemocnice, tam si rychle uvědomím jak je ke mně život i přes všechny potíže vlídný.
Užívej si každého dne jako by to byl tvůj poslední. On totiž jednou bude. A s úsměvem je to příjemnější.

Jsi dost zatrpklý na fast food. Řešení: Nechoď tam.
Proč stále koukat co má na stole soused? Jez co ti chutná a to samé dopřej ostatním.
Live and let live!

Apropos, tady si můžeš u Maccas vybrat housku jakou chceš. U nás v Balíkově mají i křupavou. Že by to ještě do US nedošlo? :think:

Drobek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.12.11 16:04
Esmeraldo,

je mi moc líto, že jsme se v téhle debatě dostali takhle daleko, to do Labužníka nepatří. Ale stalo se.
Nejsem vysloveně zatrrpklý vůči fast food, spíš je mi líto místních, kteří nevědí, či lépe neumí lépe. Sám do těch fast food nechodím, vím totiž příliš moc o tom, co tam, ale i levnějších restauracích servírují. Vozil jsem zásoby do velkoskladů které uje zásobují. A nejen je, viděl jsem na vlastní oči co se vozí do „levnějších“ restaurací. A tou levnější myslím třeba steakhouse, kde je 25 dkg steak za 15 dolarů. To není málo. A co tram mají? Polévky balené a mražené po jedné porci, k ohřáti v mikrovlnce. Steak je předpečený, mražený na grilu se ohřeje. Brambory, nejen hranolky, mražené a připravené k ohřátí ve friťáku či v mikrovlnce. Veřená zelnina na oblohu taky. Když chceš lepší, můžeš ho dostat, ale jinde a za postatně vyžší cenu. Byli jsme na oslavě synových narozenin v té lepší. Účet pro čtyři byl 170 dolarů, k tomu 20% tuzér, jak je tu minimum. To už je na nás moc.
Prostě je mi tochu líto, kam se až tahle krásná země dostala. Co my děláme či ne, jistě, to je naše věc. Když máme jako domorodce hosty, vaříme po našem a už se ani nedivíme, že vyvalují oči oni. Nemám na mysli jen českou kuchyni, ale třeba že ten steak nebo hamburger může být lepší než co dostanou v restaraci.
No a ty housky, američani jedí co dostanou, na co jsou zvyklí, a diví se když jsou u nás, že to podáváme s křupavou houskou a olizují se až za ušima. V některých obchodech je lze koupit.

svato
1454 příspěvků 1.12.11 19:51

aj ja sa posťažujem, zatvorili nám potraviny na námestí, prebrala to s prepáčením coop-jednota, no, čo mám hovoriť, samé rastlinné maslo a šunka max.60 % mäsa, budem z ako-tak normálneho obchodu vláčiť tašky ako kretén (cca 1 km, zaparkovať sa tam nedá - ikonka vŕŕŕ tu nie je)

esmeralda
4812 příspěvků 3.12.11 01:30

Drobku, vidím že už bičuji mrtvého koně.

Nyní se debata obrátila na nekvalitní restaurace. Ano, existují….všude.
Ale většina jich je dobrých.
A co se týče předpřipraveného jídla, nevím zda si představuješ když si objednáš hranolky že by měli jít kopat nebo škrábat brambory. To by bylo v masovém stravování dost nepraktické. Nemyslíš? A večeřelo by se ve čtyři ráno. A hlavně by se to prodražilo.

Dále cituji:
Když máme jako domorodce hosty, vaříme po našem a už se ani nedivíme, že vyvalují oči oni. Nemám na mysli jen českou kuchyni, ale třeba že ten steak nebo hamburger může být lepší než co dostanou v restaraci.

No vidíš….a máš důvod k oslavě. Já osobně tvrdím, že nejlepší kompliment kuchařce jsou vylízané talíře.
A že vyvalují oči? Nevím jak ty, ale já je také vyvaluji na neznámé jídlo.

Olivy jsem poprvé ochutnala na lodi cestou do Austrálie a uvědomila jsem si že jsem do té doby vlastně nežila. Možná že se ve mně probudila taliánská krev. Olivy samozřejmě miluji dodnes.
První chobotnice v malé hospůdce na kanárských ostrovech….připadala jsem si jako Alenka v říši divů.
Southerh Fried Chicken a Krevelový koktejl jsem poprvé ochutnala v Americkém kasinu kde jsem pracovala (bylo to moje první zaměstnání po útěku z ČSSR) a též jsem valila oči a moc mi to chutnalo.
Takhle bych mohla napsat celou knihu.
A i dnes když jsme pozváni na něco neobvyklého, tak se nestačím divit co existuje ještě dobrot. Tak proč by se neměli divit oni?
Buď rád a važ si dobrých přátel.

Drobek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.12.11 16:46
Ach jo Esmeraldo,

přečti si ještě jednou co jsem tam napsal: „Polévky balené a mražené po jedné porci, k ohřáti v mikrovlnce. Steak je předpečený, mražený na grilu se ohřeje. Brambory, nejen hranolky, mražené a připravené k ohřátí ve friťáku či v mikrovlnce. Vařená zelenina na oblohu taky.“ To kopání brambor, to jsi dost přehnala, to musíš vědět sama.
A dál:„Nemám na mysli jen českou kuchyni, ale třeba že ten steak nebo hamburger může být lepší než co dostanou v restauraci.“ Takže, tady mluvím o tom co znají, aspoň předpokládám. :think: ¨
Napsal jsem ti i soukromou poštou.

casino
4498 příspěvků 10.12.11 19:46
HAMBÁČE Z MEKÁČE

Rád bych se zastal McDonald's o který se tu někteří otíráte :evil:
Párkrát do roka, když jedeme přes Rohlenku, rád se nechám zavléci do zmíněného ff.
Bic Mac menu je pro mě sváteční jídlo. Dokonce i ta „buchta“ s tím koresponduje. Trošku mi tam nesedí chuť použité okurčičky, ale co nadělám,že?
Takže, jeste si co račte, ale prosím, na hambáče od mekáče mi neplivejte :)

Drobek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.11 18:56
Casino,

slibuju že kdybych se náhodou v mekáči zastavil a tys tam zrovna jed, nebudu ti na to plivat. :mavam:

sněžný muž
12 příspěvků 5.1.12 16:58
tady se prodá každý odpad
Drobek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.12 17:14
Marně, opravdu marně

se snažím přijít na to, kde vlastně jsou ty potraviny pořádné, nešizené. V Česku ne, a v Americe je to totéž. Sýry z rostlinného tuku? Běžné, jen ty sýry tady se rozloží na olej a „cosi“ už při pohledu na pánev. Uzeniny? Máme tu zázrak co se jmenuje tekutý kouř. Přesně totéž se přidává doma do uzenin, místo opravdového uzení. Tady je i v supermarketech na polici. Praví kuchaři a grilovači to nepoužívají. Mohl bych psát dál a dál, zbytečně, protože když je odbyt, trh to žádá, no tak to vyrobíme. Dostali bychom se až ke krizi a proč musí lidi šetřit kde by absolutně neměli, totiž na jídle.
Jo abych nezapomněl, jediná zem kde jsem na pořádné potraviny natrefil je, podržte se, Mexiko. Trochu z ruky na nákup, žejo?

casino
4498 příspěvků 5.1.12 17:22
"Yettíku"

…díky :palec:
Osvěty není nikdy dost…

glama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.12 17:32

Drobku..to víš, pokrok nezastavíš.. :nevim:
Pro lidi je dneska ztrátou času vařit si domácí jídla… A když už, tak to musí být rychlé.. proto tolik polotovarů, urychlovadel, náhražek..
Spoustu mladých i méně mladých má pocit, že čím méně času stráví v kuchyni, tím jsou modernější a in :-( Kdo by se s tím patlal, když se to dá koupit hotové..
A pak..objem zemědělské produkce se stále zmenšuje. Kdybychom jedli čisté potraviny, bez vycpávek, za chvíli bychom měli nedostatek. Vycpávky sníží náklady, láce zvýší poptávku, bohužel sníží spotřebu základních kvalitních potravin, zemědělci neprodají, jsou nuceni do nižších výkupních cen, které nepokryjí náklady, tak co by produkovali, když na tom prodělají…a tak to jde pořád dokola…
Ale…my tady do toho vidíme a my jim na to neskočíme!!! :D
:mrgreen:

Drobek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.12 17:53
Glamo,

Ano, bohužel veliké ano.

jaga13
399 příspěvků 5.1.12 19:43
Smutné čtení...
Manana
1512 příspěvků 5.1.12 21:22
Drobku,

s tím Mexikem ti musím dát za pravdu, jen bych to ještě upřesnil, že to netýká špičkových, exkluzivních a mezinárodních hotelů v Mexiku. Nejlepší je to stejně v tržnicích.

Drobek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.12 23:40
Jasně maňano,

ani mně to nenapadlo, protože stejně nikde jinde nenakupujeme a nejíme. :potlesk:
Nejlepší jídlo mají jak se tady v Americku říká, „v díře ve zdi“. :kytka:
Těm pastem na americké turisty se důsledně vyhýbáme.

Drobek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.1.12 17:12
A vy si myslíte že jen doma je to špatné?

Na vysvětlení proč tak brojím proti hamburgrárnám.
Co je Pink Slime (růžový sliz) a jak se mu vyhnout? (překlad z „američtiny“)
Začněme definicí „Pink slim“ (růžový sliz) je označení dříve nepoživatelného vedlejšího produktu hovězího masa. Kdysi použitý v krmivu, je nyní levným plnidlem mletého ​hovězího masa.
Grist Tom Philpott vysvětluje růžové sliz takto: „je to to nejlevnější, nejméně žádoucí hovězí na trhu, mastné smetky z podlahy jatek, které jsou notoricky hojným výskytem patogenů, jako je E. Coli a odolné vůči antibiotikům. Pošlou zbytky řadou strojů, semelou je do pasty, oddělí tuk a nasytí „maso“ amoniakem který zabije patogeny."
Přes čpavek má růžový sliz řadu znečištění. Další věc, hovězí maso s růžovým slizem má oficiální název „Libové vykostěné hovězí odřezky".
Psí žaludek zvládne ten druh věcí, my ne. Nicméně nyní růžový sliz končí v našich potravinách. Masný průmysl skutečně používá čpavek na zabití toho, co by mohlo být v mase a FDA (Federal Department of Agriculture)neprotestuje. Ve skutečnosti, je to tak v pořádku , že na seznamu na obalu není, že čpavek je někdy používán. Masný průmysl přesvědčil FDA, že čpavek je jen „technologickým činidlem“. Jistě, je nějaký limit použití růžového slizu, maximálně 15% v mletém hovězím mase. Takže je to v podstatě jen výplň, ale výplň která přináší masnému průmyslu hrůzu peněz. Nejsem vědec, ale nemohu představit, že čpavek může být pro nás dobrý.
Tak jak se vyhnout tomuto druhu masa? Pravděpodobně budete muset přestat jíst u McDonalda a Burger Kinga, protože se říká (nemohu a nesnažím se to dokázat), že používají mleté hovězí maso, které obsahuje růžový sliz jako výplň. Najdete ho I v obchodech s potravinami. Nikdy byste neměli nikdy kupovat mleté ​hovězí maso označené jako hamburger. To je téměř zárukou, že si přinesete domů růžový sliz. Zrovna tak nikdy nekupovat mleté které není umleto přímo v obchodě. Musíte si koupit mleté hovězí masa označené 100%.Pokud nelze zaručit, že je to 100%, způsob jak s jistotou nakoupit je že řezník umele maso přímo před vámi, takže můžete vidět co tam opravdu je. Jsou místa kde to udělají, jestli nechtějí, jděte jinam. Další možností by bylo mlít maso sami. Naše maminky to dělaly.
Je důležité vědět, co je opravdu v potravinách. Neberte to jako samozřejmost. A v případě pochybností, melte sami.

di
2453 příspěvků 6.1.12 17:50

Drobku: holt, Amerika je země neomezených možností. ;-) Strojně oddělené maso se u nás taky samozřejmě používá, to víme všichni, čpavek ale ne, ani kyselina mléčná, kterou američtí soudruzi používají např. na zevní ošetření masa v dílech nebo drůbeže (a pořád se díví, že jim to ta hrozná EU nechce povolit, resp. nechce povolit, aby takhle ošetřené maso dováželi k nám do EU), jinde - jako konzervans se samozřejmě používá. Co tak vím z vyprávění kolegů, kteří zemi, kde včera znamená už předevčírem navštívili (zejm. nějaká jatka), byli naprosto otřesení, tohle by fakt v Evropě nešlo. No, je to debata na delší dobu; myslím, že takoví malí rodinní výrobci u vás i u nás nic nešidí a o hygienu i patřičné složení výrobků se starají, problém je v těch velkovýrobcích, tam to zavání Tricatelem.

Drobek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.1.12 18:00
Di,

zaplať Pánu Bohu, už jsem měl strach, že růžový sajrajt vládne světu.
Ano, všichni znáte drobné prodejce v okolí a víte kde je co dobrého a co nebrat ani zadarmo. Kdo má rozum (a peníze, je to obvykle dražší) nakupuje tam. Závidím vám.

Bento
794 příspěvků 6.1.12 20:58

Drobku, zaujmava debata, :think: ako sa pripojit ani neviem cim som starsi tym je to zlozitejsie ,ako sa povie v anglictine "grumpy old men " v preklade ufrflany stary chlap.Takze zena uz som mno do restauracii chodit nechce ;) , no a na domace restauracie Australske hlavne drahsie som uplne alergicky.Oni varit nevedeli , nevedia , hraju sa na daco a hlavne ze vedia vela nauctovat.Takze vacsinou skoncim v daakej malej lacnej vyvarovni s azijcami v China town. :lol:

Drobek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.1.12 21:07
Bento,

tak to jsme na tom stejně. Já myslel že jsem jediný na světě. Do těch dražších nelezu, tam nemají kuchyně ale stoly s mikrovlnkami. :palec:
V těch malých, inu, do jedné chodím pomáhat a to co tam jím si vyberu v lednici sám. A ty high cuisine - nazdobená porce pro hubené trpaslíky, normálnímu člověku to nestačí, ale cena je jak za dva obědy. :x
Oblíbené? Thajská, polévky ve Vietnamské, jedna pizzerie z mnohých, tam chodíme pravidelně, vše tak dvakrát do roka. A mám rád Hot and sour z jedné určité, takovou doma neuvařím. Porce pro dva stojí $3.99 když si to vezmem domů. A to my zas jo, jinak je to bufet all se do tebe vejde. :roll:
No a můj názor na zdroje hamburgerů už je tu zřejmý, růžový sliz nerad. :jazyk:

gmp
1603 příspěvků 6.1.12 23:43
+

Nejezte zdravou stravu - ve svém věku potřebujete všechny dostupné konzervanty!!!

sněžný muž
12 příspěvků 11.2.12 11:51
Kam se podělo vyrobeno v ....

http://www.cez-okno.net/…ech-republic

Začlo to Slušovicema a skončí to poslední kostí Budvarem

belanova
2 příspěvky 18.9.12 15:28

Posílám užitečný odkaz: http://www.potravinynapranyri.cz/

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz