Červivé třešně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník lochneska02
102 příspěvků 23.06.08 02:40
Červivé třešně

Prosím všechny milé labužníky o tip, jak nejlíp vyhnat červíky z krásných zralých třešní..........do čeho namočit, aby fakt vyplavali?
Děkujíííí......

Reakce:

lydia
1227 příspěvků 23.06.08 03:35
Nessie,

pěkný pozdrav do Brna Červíky z třešní odstraníš buď vypeckováním a vytáhnutím každého červíka zvlášť. Tak jsem to dělala já. Vlastně manžel. Nebo prý namočit do cukrové vody a nechat je vyplavat. Také jsem četla, že se mohou třešně dát do vzduchotěsné mísy z umělé hmoty. Do takové, kde se dá zmáčknutím na víčko vypustit vzduch. Když prý červíkům odebereš vzduch, tak vylezou. Máme na zahradě krásné třešne, zkoušela jsem to už tím, že jsem, dokud byly třešně žluté, pověsila takové lepivé žluté tabulky, na které se ta muška, která larvičky do třešní v této době vkládá, nalepila. Sice to pomohlo, ale ne pro všechny třešně. Asi bych jich musela pověsit mnohem více.
Jinak sníst třešně i červíkama, červíci nejsou jedovatí, obsahují bílkoviny a nejedli nic jiného než třešně
Pěkný den, L.

jolana
5065 příspěvků 23.06.08 03:44
Ak su ceresne

cervive, odporuca sa ponorit ich do teplej vody, v ktorej sme rozpustili 20 gr soli na 1 liter vody. V tomto solnom roztoku s teplotou 25 az 30 st.C nechame ceresne 1 hodinu, kym larvy vrtule ceresnovej z polodov nevyplavaju. Potom ceresne dokladne oplachneme, aby sme odstranili sol a postupujeme obvyklym sposobom pri konzervacii.
Jan Sivester Kascak:Ako konzervovat ovocie ..

Labužník lochneska02
102 příspěvků 23.06.08 12:08
Holky díky,

zkusím ty „potfory“ dostat ven v tom slaným nebo sladkým nálevu. Snad si dají říct.
Lydia - máš pravdu, je to ta nejčistší ekologická bílkovina ale to mé rodině nevysvětlím, dcerka poctivě rozloupává každou třešni, jen aby probůh nějakýho pidičervíka nesnědla

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz