Červený flíček...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ivo
1045 příspěvků 07.11.06 17:51
Červený flíček...

…právě se dívám na TV Papriku, kde zrovna vaří mistr Carluccio a připravuje jakýsi židovský pokrm a přitom praví: „…vajíčko si musíme vyklepnout vedle do misky a zkontrolovat, zda neobsahuje "červený flíček“ - takové vejce bychom nemohli použít…"
Může mě někdo poučit, proč-že toto?

Dík, Ivo :-)

Reklama

Reklama

Reakce:

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.06 18:00
Červený flíček...

Červený flíček mají oplodněná vejce, ale proč se nemůžou použít, to nevím, normálně je používám. Moje babička mi vždycky říkala, že se musí dát pryč, pokud chceš vyšlehat sníh a náhodou se to dostane do bílku, že to snad má vliv na tuhost sněhu. Pokud ho odstraníš, tak pak není problém…
A není to spíš nějak nábožensky motivované, protože je to krev?

Labužník handula02
634 příspěvků 07.11.06 18:54
flíček

vajíčka s flíčkem normálně používám, ale, že by to mělo vliv na tuhost sněhu jsem si nějak nevšimla, i s méně tuhým se dá pracovat.Tak kluci, jsem zvědavá, kdo to rozluští…

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.06 22:36
Červený flíček...

máme ve vejcích občas také a to už kohouta dva roky nemáme. Myslím, že je to vejce nepřijatelné kvůli té krvi. Nějakým záhadným způsobem se dostane do vejce. Oplodněné vejce mělo skvrnu kruhovou a barvu trochu jinak žlutou, rozhodně ne červenou.

possum
464 příspěvků 08.11.06 13:49
No to je jasny,

Ackoliv vejce jako neutralni, se muze pouzivat jak s mlikem tak masem, vejce z kosher zvirete, ale s krvavym flickem nejsou kosher.

Labužník Triss
160 příspěvků 08.11.06 18:51
...

Je to kvůli té krvi. Krvavá skvrna, jak se tahle vada vejce jmenuje je zcela běžná i ve velkochovech, kde kohouta slepice nevidí, leda že by se tam promenoval nějaký pankáč.

marmelada
1643 příspěvků 08.11.06 22:36
Košer

tady píší o košer potravinách. Vadí opravdu ta krev.

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.06 07:55
Červený flíček...

jsem si hned myslel, že to nebude košer!

Ivo
1045 příspěvků 09.11.06 23:30
Červený flíček...

…takže děkuji za vysvětlení...­..povím Vám - mají to ale ti ortodoxní komplikované :-))

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz