Čerstvý kozí sýr

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
teddybear
89 příspěvků 31.10.09 22:56
Čerstvý kozí sýr

Máme moc rádi na topinku trochu čerstvého kozího sýra a třeba sušené rajče. V Anglii jsem zvyklý, že ho mohu koupit v každém supermarketu, tam vyrobený a v cenové relaci, která umožňuje kupovat ho jako běžný sýr, aspoň pro dvoučlennou domácnost. V Čechách jsem na takový kozí sýr ještě nenarazil. Pokud ho vůbec vedou, pak jen francouzký a podle mne předražený .
Nemáte někdo radu, kde by se dal sehnat český kozí sýr, alespoň tedy v Praze?
Předem děkuji

Reakce:
dag
540 příspěvků 01.11.09 23:01
...

Nově otevřený obchod na Bělohorské. Praha-Břevnov, stanice elektriky č.22 U KAŠTANU -vedle je něco jako kuřecí ráj.
Je to pátá stanice od Pohořelce.
Milý majitel a velký výběr sýrů. Lahoda.
Zdravím.

esmeralda
4813 příspěvků 02.11.09 08:01
Teddy, nestěžuj si....

Sice nevím kolik stojí kozí sýr v ČR, ale skoro bych se v:,–(ila že to 1000,– Kč za kilo nebude.
A to mluvím o našem místním, nevím kolik stojí import.

teddybear
89 příspěvků 02.11.09 16:28
Dagu,

moc děkuju, zastavím se tam.

Esmeraldo, já si nestěžuji, jenom se snažím objevit jiné zdroje, protože za 70g (slovy: sedmdesát gramů ) prostě odmítám dát 150,–Kč, což jsou skoro 4,– £. Nejde zas až tak dalece o peníze, leckdy člověk vyhodí víc za úplnou hloupost, ale tohle nám oběma přijde nemorální . Možná jsme divní.

Alis
2617 příspěvků 02.11.09 19:03
Teddy,

dnes jsem šla přes Tylovo nám. na Praze 2, na pravé staně směrm k Bělěhradské je lahůdkářství, kde vedou kromě uzenin i všelijaké sýry. I kozí, různé druhy, čerstvé i vyzrálé, bez příchuti a bez pří:,–(, ale i s nimi (např. s brusinkami mi moc chutná). Myslím, že se bude jednat povětšinou o sýry francouzské, cena se pohybuje bohužel kolem 300-400 kč za 1 kg.

Budeš-li se vyskytovat v této oblasti, pak blízko v ulici Jugoslávská je prodejna s názvem Cheesy - většina sýrů holanských, ale i francouzské mají, většinou vyzrálé tvrdé, ale i čerstvé mají (nebo mívali- už dlouho chodím raději velikým obloukem, nechávala jsem tam dost peněz).

Co se týče čerstvých kozích sýrů českých - např. farma Pěnčín je produkuje, mají tam vlastní výrobnu a prodejnu - růuné čerstvé - kg cca 300,– Kč

Úspěšný lov, Teddy

Alis

Bobozh
23 příspěvků 03.11.09 15:43
...

Váženy kozích sýr se u nás dá sehnat v mnoha městech,třeba u nás v Jihlavě v ulici Matky boží u brány,včera jsem tam byl mají tam vždy čerstvý.Je to specializovaná prodejna sýru,mají jich tam netřeberné množství.

listafka
14 příspěvků 03.11.09 20:00
Čerstvý kozí sýr

Farma na Jablonecku kozí sýr a jiné výrobky už pár let vyrábí a nejsou drahhé a jsou velmi poživatelné…viz http://www.vapen.cz/…showpage.php?…

Alis
2617 příspěvků 03.11.09 20:20
Listafko,...

to je ta pěnčínská, o které mluvím, že? Párkrát jsme se tam taky zastavili… Není to drahé na poměry kozích sýrů, že? A je tam hezky (nebo aspoň bylo, už jsem tam dlouho nebyla

Zdravím na sever
Alis

teddybear
89 příspěvků 04.11.09 18:19
Milé dámy,

moc vám všem děkuji za dobré rady. Dnes jsem se zastavil na Tylově náměstí a dokonale jsem ukojil všechny naše chutě. Zítra k snídani budou topinky, kozí sýr a sušená rajčata .

listafka
14 příspěvků 09.11.09 17:27
Allis

přesně tak, je to ta naše severní a určitě tam zavítejte s rodinou, docela se to tam vybavilo - k lepšímu

kurkuma
1 příspěvek 12.05.10 09:40
...

Ahoj, nedávno jsem byla v prodejně Kaas met Smaak na Chodově, mají tam supr výběr nejenom sýrů, dozvěděla jsem se taky o pobočce ve Kbelích u Billy. Kozí jsem kupovala za něco okolo 60Kč za 100g, ale měli tam různé druhy zralosti, které se taky lišily cenou.
Doufám, že jsem trochu pomohla

Verliebt
1 příspěvek 04.04.15 10:02
Otazky

Zdravim,
Do kdy se ma cerstvi kozi syr snist? Muzu ho dat i na mrazak? Dekuji

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz