Čerstvý koriandr

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Papaja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.05 11:58
Čerstvý koriandr

Nemohu ho nikde sehnat. Např. v Hypernově v Galerii Butovice mají moc pěkné oddělení zeleniny a bylinky tam mají úplně všechny, ale tuhle ne. A v MAKRU totéž......ani v různých obchodech „asijského směru“ se zeleninou....­...prostě nikde.
Poradíte?
Díky, P.

Reakce:
karda
72 příspěvků 30.11.05 15:03
...

Zdravím Papajo, objevil jsem Ameriku, když jsem pořád nemohl určit tu správnou asijskou vůni, neopakovatelnou, nenapodobitelnou ať již u našich vietnamců či v Asii, do té doby než jsem navštívil vietnamskou tržnici v Brně ve Slatině a koupil tam svazeček čerstvého (!) koriandru. Bylo to ono! Jenže nelze sehnat opravdu v žádném supermarketu. Tudíž na jaře vytáhnu nějakou motyku a jdu ho sázet. V Brně ho mají mraky, nevím jestli si jej dovážím, či pěstují, mají tam i jiné zeleniny, ale pěstovat u nás lze.

Labužník Andry02
121 příspěvků 30.11.05 20:03
Papajo,

Obcas se da sehnat v Delvite v kvetninaci - vune nic moc. Lepsi je mrazeny, ve velkych supermarketech obcas byva. Ale jinak v Praze maji v Fruit de France, zrovna v sobotu jsem ho tam kupovala. Ted v zime tedy taky te vne moc nepobral, ale pres leto byva dobry. A pak taky radim seminka, kvetnik a sup s tim na balkon :-))

Papaja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.05 08:07
Andry a kardo, díky

Tak jsem tedy včera koupila ten květináček, měli poslední (v Hypernově v Butovicích), dala jsem ho do jídla a musím přiznat, že to bylo na chuti znát. Jak píšeš, aromatičtější bylina v létě by ale vůbec nevadila.
S těmi semínky to asi nepůjde, jsem v paneláku a nemám balkón V bytě je velké teplo, už jsem takhle zkoušela pěstovat bazalku a „nic moc“

Přeji pěkný den, P.

mao
4 příspěvky 08.12.05 10:50
v Praze

musim vas upozornit na zeleninu, kde to maji tj. koriandr, bazalku, tymian atd. Jde o nove otevrenou zeleninu u Masarykova Nadrazi (jak jezdi tram 5,26,3,14). Smerem od Masarykova nadrazi naproti KB. Maji otevreno do 20h a i o vikendu. Jsem zvedav jak jim to vydrzi dlouho. Je to tam levnejsi nez ve Fruit de France - tam jsem to kupoval predtim.

Manana
1515 příspěvků 08.12.05 19:57
Cilantro

Běžně ho mívají v Pankrácké tržnici, nevím, jak teď v zimě, jinak ho na tuny prodávají ve velkoobchodní tržnici u Zbraslavi, od dálnice na Strakonice směrem z Prahy vpravo.

misapoho
135 příspěvků 12.12.05 10:24
...

nevim, jak je to možné, koriandr mám na zahrádce první rok, ale i přes ty mrazy, co byly, je krásně zelený stále na zahrádce. Takže jestli chcete, můžete si přijet :o)))

luba
185 příspěvků 13.12.05 19:55
Koriander

No problem. Zasiať zavčasu na jar, ale iba trošku, tak 1 metrový riadok. Potom vysievať každých 5-6 dní ďalšie riadky. Takto to funguje až do neskorej jesene, až kým nemrzne. V horúcom lete pozor, už po pár dňoch idú do kvetu. Tak ich nechajte, budete mať semená - koriandrové guličky. Keď príde teplo, saďte na miesta, kde je menej slnka, pod stromy, alebo tam, kde slnko svieti iba doobeda. Potrebuje veľa vody. V hlbokom hrante alebo kvetináči rastie úspešne, ale iba na jar. Ale, mrazila som vňať a celkom stratila vôňu, ale keďže koriander je len o vôni, tak nestál za nič. Čiže v zime - buď zimná záhrada, alebo nič. Ešte heslo: Koriander je nenahraditeľný!!!

Manana
1515 příspěvků 13.12.05 20:57
koriandr - cilantro

Já si čerstvý nasekám na větší kusy, trochu pokropím vodou a dám hluboko zamrazit. Pak jen kus useknu, hned vmíchám do omáčky nebo guacamole a je jak čerstvý, vůbec chuť neztratí. Musí se ale hned zmrzlý dát do jídla, jak na prkýnku rozmrzne a zčerná, je skoro k ničemu.

Labužník marus02
58 příspěvků 12.01.06 15:42
...

V Makru na čerňáku v Praze. Většinou ho mají (jsou to takové větší pytlíky s německými nápisy). V Delvitě v květináči ho mívají zřídka, a stejně stojí za houby, to je lepší mražený, který mají např. v Tescu v Letňanech (bílé krabičky se zeleným uzávěrem).

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz