Butterfish a jiné mořské potvory

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chocolat
106 příspěvků 08.12.04 19:43
butterfish a jiné mořské potvory

v restauraci jsem ochutnala úžasnou rybu-butterfish.všude se po ní sháním a nikde ji nemají.neznáte náhodou nějaký fajn krámek s rybama atd.?nejlépe v praze

Reakce:

Alice
104 příspěvků 10.12.04 14:05
Čerstvé ryby

http://www.seafood.cz/ - zkus se tam poptat :o))

ajta
590 příspěvků 10.12.04 18:04
atlantic butterfish...

kde se dá sehnat bohužel nevím, ale snad ti k tomu dopomůžou tyto informace…

v nabídkách restaurací označován také jako modrohlav…
jde prý o rybu pestroun obecný (Peprilus triacanthus), která má maso podobné masu halibuta…

Taanka
107 příspěvků 15.04.10 17:40
Makro

Urcite ji maji v makru, v jejich katalogu jsem ji videla za dobrou cenu. Zaujalo me, ze je tam i varovani, ze je to velmi tucna ryba a ma se ji snist max 150 g, aby nebylo cloveku spatne :o)

klaaarka
222 příspěvků 15.04.10 19:38
e-shop

Určitě doporučuju tento e-shop pana Lešetického . Podotýkám, že s ním nejsem nijak spřízněna, jsem jen velice spokojená zákaznice.

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.10 20:24
klaarko,

nevíš, jak blízké je okolí Prahy podle p. Lešetického?

di
2451 příspěvků 16.04.10 23:06
Ivo,

mají to na stránkách, ale podle toho, co psali posledně, když jsem se tam dívala, jedná se o okruh o poloměru cca 100 km.

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.10 13:17
na stránkách

mají jen „Naše služby jsou bohužel určeny pouze zákazníkům z Prahy a blízkého okolí.“

di
2451 příspěvků 19.04.10 08:26
Ivo,

píšou to tady - „Posunujeme hranice působnosti“ http://cerstveryby.cz/?…

klaaarka
222 příspěvků 19.04.10 12:39
ivo,

kam až je blízké okolí nevím, zkus jim napsat mail, kde se nacházíš a zeptat se. Mně to vozí do Ohrobce, což je za Dolními Břežany, asi 8km za katastrální hranicí Prahy. Jestli pracuješ v Praze, nebo tam míváš jiné „zástoje“, můžeš si to přivézt třeba do práce, ke kamarádce apod.

Detaily úplně nevím. Původní dotaz zněl na Prahu, proto jsem postla tuto možnost.

Di, to „rozšiřování“ do okruhu 100 km bohužel znamená, že ve větších vzdálenostech hledají obchůdky a jiná stanoviště, kam by zaváželi a lidi z okolí by si to tam mohli vyzvednout. Neznamená to, že by sis mohla objednat dovoz 100 km daleko jen za těch 0,– až 120,– korun dopravného.

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.10 13:19
...

klaaarko, my jsme za hranicí velké Prahy 20 km, ale objevila jsem v Říčanech malou prodejnu „Čerstvé ryby“. Půjdu je navštívit, třeba budou s touto firmou spolupracovat. Nebo že bych vymyslela nějaký pražský „zástoj“ ? Aby mi to ale doma prošlo…

di, hledala jsem, hledala, jenže jenom v e-schopu.

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.10 13:27
...

zkusila jsem odkaz od pyty CatchMe - RYBÍ DELIKATESY

klaaarka
222 příspěvků 19.04.10 13:50
Ivo,

tenhle typ zástoje bych nedoporučovala Já třeba v Praze pracuju, mám tam kamarádky, chodím tam do fitka apod. a vím, že to je případ hodně lidí, co bydlí kolem Prahy. Jinak hodně štěstí v těch Říčanech, kdyžtak se pak poděl o zkušenosti

Ludemo
1 příspěvek 19.05.10 09:43
bacha na butterfish, nedoporučuji

Butterfish neumí vstřebávat tuk, takže se v jejím těle po celý život ukládá nějak jinak než u všech ostatních ryb (více zjistitíte na wikipedii, když zadáte slovo butterfish) a lidské tělo tento tuk také zpracovat neumí, což vede u dost lidí, ale opravdu u dost lidí k jednodennímu průjmu. Rybu jsem měl jednou, byla opravdu skvělá, ale už nikdy bych si ji nedal znovu. Dle wiki například Kanada přemýšlela, zda ji úplně nezakázat. Vyplynulo z toho nakonec jen omezení, že na výrobku musí být uvedeno doporučení nekonzumovat více jak 150g a styl úpravy jedině grilovat. Po mé zkušenosti říkám, že to dostatečné není

owletka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.10 20:51
Butter fish

ve všech Makrech ji běžně mají - je pravda, že nejčastěji mraženou…

FrankS
1 příspěvek 26.06.11 21:25
Escola

For anyone else googling or binging this…Escolar (http://en.wikipedia.org/wiki/Escolar) is not butterfish.

Butterfish normally refers to a a group of fish: http://www.gma.org/…acanthus.htm

The Escolar sold in Makro is illegal in Japan since 1977 and is therefore only sold by cheap, poor Sushi immitators, and is only sold as Butterfish in ignorance or in a fraudulent attempt to deceive customers.

Escolar does not cause bowel illness because of high fat content, but because of wax ester content. It may also cause a histimine related health problem. It should not be consumed, and should always be sold with a health warning.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz