Buchta bez cukru slazené třeba medem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
DanaJ
1136 příspěvků 09.07.12 21:49
Buchta bez cukru slazené třeba medem

Sháním recept na různé pečené sladké (myšleno např. bábovku, buchtu, bublaninu, perník atd.), které by bylo slazené hlavně jen medem. :think: Našla jsem tu jen recept na Perník na strouhání, ale to asi bude tuhé?
Alternativu jako je třeba třtinový cukr tu řešit nechci, to se samotřejmě dá nahradit v receptu 1:1.
Jde mi o to nepoužívat klasický bílý cukr kvůli dítěti, ale i sobě.
Předem všem děkuji za rady. :kytka:

Reakce:
di
2451 příspěvků 10.07.12 18:46

Dano, receptů mám spoustu, bohužel jen ve starších papírových kuchařkách (spíš sešitcích), pocházejících z doby, kdy byly moje děti malé (byla jsem tehdy zanícená vegetariánka a vyznavačka zdravé stravy, teď už to tak nehrotím), ne v digitalizované formě, vhodné k poslání mailem nebo vyvěšení na web. Takže jen tipy, hledejte, třeba to budou v nějakém antikvariátu mít: 1) Cukrárna bez cukru (Livia Muntágová, Stanislav Muntág, Vega, Martin 1992), 2) Vegetariánská kuchařka pro děti (Drahomíra Červená, Karel Červený, Salvo 1990) + spousta dalších, např. doporučuju knížky a knížečky receptů od paní Momčilové, má jich hrozně moc, i jednu vyloženě pro děti, jednu o kynutých moučnících, atd. Vařím podle nich doteď - i když jsou některé i 20 let staré, jsou pořád použitelné. Odkaz na její nakladatelství je zde

DanaJ
1136 příspěvků 12.07.12 16:35

Tak koukám na tu paní Momčilovou. Má tam pro děti tři knihy. Ty dvě od Dr. Hofhanzlové mám. A je tam pár receptů většinou s třtinovým cukrem (jeden jen s medem), v té pro nastávající a kojící maminky. Tu od Dr. Horan a Momčilová zkusím sehnat někde v knihkupectví, abych si jí prvně prohlédla, protože ty recepty co mám stačí, hodilo by se mi spíš jen to pečení.
Kdyby jsi měla čas a chuť mi něco poslat, tak za to budu moc ráda. Můj mail: dana. kolotokocka (zavináč) gmail.com. :srdce:

di
2451 příspěvků 12.07.12 19:48

No, časem zkusím něco naskenovat, jesttli by to šlo? Jen jsem teď přes léto víc odjetá, než doma, tak až vyjde čas, jestli by to nevadilo.
Ještě mě napadla paní Klára Z Kopce. Ta má děti tuším čtyři, její recepty jsou úžasné a i prý osobně je to moc milá osoba (jeden můj kamarád, kterého mám opravdu ráda a navíc je vynikající kuchař, ji zná a jezdí k nim). Docela sympatická stránka je i tato - sice ne primárně zaměřená na děti, jen na dietní stravu, ale myslím, že řada receptů by šla po menších úpravách použít.

DanaJ
1136 příspěvků 13.07.12 14:33

Tu kuchařku bez cukru mám, ale jsou tam ty recepty hrozně překombinovaný. Pořád se na nějakej chystám a pak když k tomu sednu, tak nakonec nic nevyberu. :?
Jinak ty stránky na kopci jsou úžasný. Díky. :D
Až budeš mít čas, tak budu ráda za ty receptíky. Díky moc moc moc. :kytka:
Jinak je hodně receptů, co jsem našla, právě s třtinovým cukrem, což lze použít vlastně jakýkoliv recept a jen nahradit cukr klasický za třtinový.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz