Brňáci porad'te

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lydia
1227 příspěvků 19.06.06 18:17
Brňáci porad'te

kde je v centru Brna dobrá kavárna, popř. cukrárna, kde by se dalo chvilku posedět. Děkuji moc

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník lochneska02
102 příspěvků 20.06.06 09:19
...

Můžu doporučit Zemanovu kavárnu - je v parku pod Mahenovým divadlem, je tam i zahrádka, a navíc i uvnitř je dobře i v parném létě, protože velké prosklené stěny nebo francouzská okna nebo jak to nazvat - mají otevřené, takže vlahý vánek......k tomu vynikající zákusky vystavené v chladící vitríně, takže si vybereš nejen podle názvu v jídelním lístku, výborná kávička......­.ostatní jsem zatím nestačila otestovat, ale ty sladkosti byly prostě famózní.......

di
2451 příspěvků 20.06.06 14:27
Kavárna?

Můj oblíbený je Spolek, na Orlí ulici, kousek nad Měnínskou branou po pravé straně (před takovým tím „uskočením“), majitelé se to prý snažili vybudovat v takovém to vídeňském stylu, takže jsou tam i držáky na časopisy - a v patře je výborné knihkupectví, kam si jde objednat cokoli k pití a pak už jen číst. Cukrárny jsou dobré Aida, na Orlí úplně nahoře nalevo (kousek od Masarykové) a pak na křižovatce Běhounská-Kozí-Jakubské náměstí, excelentní zákusky, a že na sladké vůbec nejsem. Taky je kousek od Jakuba (kostela) dobrá čokoládovna, ale na jméno si nevzpomenu. Je to skoro vedle Divadla Bolka Polívky.

lydia
1227 příspěvků 20.06.06 19:11
Lochnesko a di,

moje srdíčko poskočilo, a to v tom horku . Moc děkuji. Kamarádky mě totiž umluvily, abych jim dělala tlumočnici a provedla je po Brně. A samozřejme bychom chtely někam na kávu. Na procházku Brnem budeme mít asi 4 hodiny, tak si dovedete představit, kam se budeme procházet. Myslím, že bych to kamarádkám ani neměla říct, jaký máme výběr.
Lochnesko, o té Zemanově kavárně jsem slyšela, ale nevím přesně kde je. Už jsem hodně dlouho v Brně nebyla.

Di, Aidu máme ve Vídni, V každém okrese je jich několik, takže vím, jaké tam mají zákusky, bohužel
Aidu založil ve Vídni pan Josef Prousek, narozený v Držkove v severních Čechách. Učil se v Čechach cukrářem a došel přes Prahu aBrno do Vídně. Asi tak kolem r.1900. Takže není divu, že je Aida cukrárna zase v Brně. Jestli je to ta Aida, kterou myslím já.
A ta čokoládovna je taky zajímavá, tak abych začala zase s dietou.
Takže to vypadá na několik návštěv Brna.
 Díky

Labužník lochneska02
102 příspěvků 21.06.06 11:27
Kavárna

Lydia, opravdu je v Brně z čeho vybírat - i jak píše Di - Spolek má taky bezva „atmošku“…takže teď už je výběr jen a jen na Tobě…
Ještě k té Zemance - není těžké ji najít - pokud víš kde v Brně je Mahenovo a Janáčkovo divadlo, tak víš že z jedné strany těchto divadel vedou koleje tramvají, no a na druhé straně, za divadlem, je park a právě v něm je ta Zemanova kavárna. Pokud se pro ni rozhodneš, nemůžeš ji minout, je přímo za starým Mahenovým divadlem. Sedíš v zeleni a koukáš na dvě krásný divadla.....
Jinak - je to architektonicky významná stavba - teda spíš BYLA, tohle je její replika - ta původní byla vystavěna v roce 1925 (dílo arch.Bohuslava Fuchse), pak kvůli stavbě Janáčkova divadla zbourána - ale protože se jednalo o významné funkcionalistické dílo, radnice se rozhodla o kousek dál postavit její repliku.
Ještě telefon kdybys chtěla pro jistotu rezervaci - 542 218 096.
Tak Ti přeju šťastný výběr, a dej vědět kam jste zašli a jak jste byli spokojení.
 Ness

lydia
1227 příspěvků 21.06.06 19:02
nessie,

děkuji, dám určitě vědět. Ale počkáme, až nebude takové horko

vencal
213 příspěvků 23.06.06 14:47
Kavárny

já myslím, že stačí jít do centra, kavárnama se to tam hemží, řekl bych, že pomalu každá 4-tá výloha patří kavárně. Možná zkus na Svoboďáku v Domu Pánů z Lipé, je to nahoře až ve 4 patře. Zemanka je taky dobrá a pokud máš ráda jazz, tak doporučuji ji navštívit každý třetí čtvrtek v měsíci.

lydia
1227 příspěvků 23.06.06 18:37
vencale,

děkuji za tip. Jazz mám sice ráda, ale večer už musím být zase doma. Cesta je dost daleká, stačí, že jedeme do Brna na kávu Ale kdo ví, třeba podruhé. Možná si výlet zopakujeme

lydia
1227 příspěvků 02.08.06 09:51
Brno

se kamarádkám líbilo. Je sice rozkopané, ale Vídeň taky. Bylo horko, tak jsme zašly do Zemanovy kavárny, kde jsme mohly sedět v parku. Na krásné zákusky ale bohužel nebyla chuť. Návštěvu určitě zopakujem a horko pořád nebude
Ještě jednou díky za rady. L.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz