Bramborové knedlíky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Janelita
93 příspěvků 03.09.08 13:15
Bramborové knedlíky

Vím, že je tady spousta receptů, ale potřebovala bych nějaký osvědčený, který nepoužívá hrubou mouku a krupici, protože jsem v zahraničí a mouku seženu maximálně polohrubou. Jde to vůbec bez hrubé mouky? :(

Reakce:

ocal
31 příspěvků 03.09.08 14:03
Bramborové knedlíky z polohrubé mouky.

Ahojky já už několik let dělám bram.knedlík jedině z polohrubé mouky.Při zadělávání tě nesmí zmást řítkost těsta.Samozřejmě chce si to vyzkoušet. Můj recept.1/2kila brambor 12dkg polohr.mouky,2vejce sůl.Soli jak uznáš za vhodné.Já solím i vodu.
Hodně zdaru. PS.nepoužívej hodně škrobové brambory. Ocal

Janelita
93 příspěvků 03.09.08 14:15
...

Děkuji. A potom z toho děláš šišku nebo kulaté knedlíky? Je to i na ovocné knedlíky.

Z řídkého těsta mám strach. Nevím, jak to mám splácat dohromady, aby to drželo. Možná by se z bramborového těsta daly dělat hrnečkové knedlíky podle Šárky. :)
 http://dolcevita.blog.cz/…ove-knedliky

Používáš vařené nebo syrové brambory?

ocal
31 příspěvků 03.09.08 15:34
...

Čau.Ono se ti zdá že to těsto potřebuje ještě mouku,ale nemůže jí tam zas moc aby se dali pozřít.Jinak tvarově je dělám do šišek.Vařím kolem 20ti minut Vůbec se toho neboj.Jakmile je dáš do vroucí vody tak ti zhutní a bude to jedna báseň.Nezapomeň je v začátku nad zdvihnout ode dna,aby se ti nepřichytli. Čau Ocal

myska2
144 příspěvků 03.09.08 21:39
Janelito,

pouzivam hladkou mouku, postup stejny a delam male kulicky, nebo pul a pul syrove brambory vymackane a varene, housku na kosticky a hladkou mouku, pripadne malounko strouhanky. Na ovocne knedle mame stejne radeji tvarohove testo.
Jo, a krupice (semolina) se ve vetsine statu sehnat da, jenom musis zkusit mensi a ethnicke kramky. Drzim palce.

esmeralda
4813 příspěvků 04.09.08 23:06
Bramborové knedlíky - Janelita,

tento knedlík dělám už léta a vždy se povedl:

900 gr brambor,
200 gr polohrubé mouky,
120 gr škrobové moučky,
2 vejce,
trochu soli

Brambory uvařím, oloupu, prolisuji a smíchám se zbytkem ingrediencí.
Utvořím čtyři válečky a v osolené vodě vařím 15 minut.
Hotovo!

Janelita
93 příspěvků 05.09.08 16:22
...

Děkuji za rady. Esmeraldo, ta škrobová moučka je bramborový škrob nebo něco jiného?

esmeralda
4813 příspěvků 06.09.08 06:15
Bramborové knedlíky - Janelita,

tady je asi běžnější škrob z kukuřic. Ten používám i já.
Recept je ale buď z nějakých českých internetových stránek nebo českého časopisu (už si nepamatuji…), takže se asi bude jednat o škrob z brambor.
Osobně si myslím že velký rozdíl nebude.

namsler.h
2 příspěvky 20.09.08 22:58
...

Mila Janelito, ja taky ziji v zahranici, a pokud nekdy delam ceske bramborove knedliky, tak pouzivam krupici, a doladim to podle oka moukou. Myslim, ze hlavni je, pak knedliky sledovat, aby se neprilepily ke dnu. Nikdy jsem nemela problemy.
Hrubou nouku kupuji primo ve mlyne, je to hrubsi mleti, delam z toho i kynute ovocne knedliky. Musi se jen rict tomu mlynari, co presne chces.

yanul
76 příspěvků 01.10.08 04:12
...

Já osobně dělám knedlíky podle své mamky. Když jsou brambory nové, přidám lžičku maizeny, do starých brambor není třeba. Polohrubou mouku smíchám s dětskou krupicí,maizenou, 1 vajíčko, 1 lžíci sádla a někdy do mouky nasypu trochu podravky a nebo prolisuji stroužky česneku. Knedlíky se nerozvaří, když do těsta zapracujete pár kapek octa. Solím těsto i vodu, obojí přiměřeně.

Terie
66 příspěvků 22.07.12 23:12
Bramborový knedlík a sůl

Dneska jsem se pustila do mých prvních brknedlíků a nebyly špatné, ale zdály se mi nedostatečně slané. V receptu je formulace „dám na 20 minut vařit do vařící vody.“ Vodu jsem tedy neosolila - je to chyba a voda na knedlíky má být vždy osolená, že to nestálo za zmínku nebo jsem měla málo osolila těsto?

Dík.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz