Blogy a články

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sveva
751 příspěvků 06.02.11 15:36
Blogy a články

Nedávná debata pod jedním receptem a Mimo mísu mi připomněla článek, který jsem před časem chtěla vložit. Porozhlédla jsem se po posledních příspěvcích do blogu. Jsou tam zajímavé, většinou od starších kolegů. Ale i takové ‚ujeté‘ např. od bublle a smajlík, kteří si vzájemně vyměňují pitominky. Mám dojem, že v takové společnosti se mnoha Labužníkům nechce pobývat. Narazila jsem také na zoufalý výlev Mrtvoly: proč není možné oddělit zápisky od článků? Vzpomínám si, že svého času to žádali i další. Mezi články byly opravdu zajímavé informace, užitečné i pro nováčky. Je k tomu nějaký důvod proč nelze obnovit samostatnou kategorii Články? Netvrdím, že by nebylo dobré ji trochu uspořádat s ohledem na snadnější vyhledávání, ale to snad není problém. Stačí do názvu zapsat jedno klíčové slovo. A před měsíci nám to Admini slibovali. Jsou teď mnohem aktivnější, tak si dovoluji tento požadavek obnovit.

Zdravím.

Reakce:
Admin Labužník.cz
610 příspěvků 06.02.11 17:23

Díky za tuto diskusi, chtěla jsem brzy na toto téma nějakou založit. Momentálně je u Radka ve výrobě záložka Labužníků (seznamy, vyhledávání, statistiky aj.) a doufám, že bude velmi brzy dodána na stránky.

Další úpravu vyžaduje žalostně vyhlížející sekce Blogů. Chtěli jsme se tedy zeptat, jakou máte o této záložce vizi - účel, struktura, kategorie, nápady atp.?

Budeme vděční za info.

Adminka Tereza

sveva
751 příspěvků 10.03.11 21:10

Labužníci si na toto téma opět stěžují, ale nikdo adminům zatím nepřispěl nějakým podnětem.

Nero
297 příspěvků 11.03.11 13:39
Vážená Terezo,

Do vzkazů tvůrcům serveru jsem 16.11,2010 napsal své připomínky k blogům (deníčkům). Protože jsem se snažil být konkrétní a přitom stručný, věnoval jsem tomu příspěvku dost času. Jelikož jsem nikomu nestál ani za to, aby mě s tím poslal do háje, na další diskuse o Labužníku jsem rezignoval.
Když ale teď žádáte o náměty a připomínky, připojuji ten text znovu a v případě potřeby jednotlivé body vysvětlím třeba v soukromých zprávách.
S pozdravem Nero.

Text příspěvku:

PŘIPOMÍNKY K BLOGŮM 01

1. ZOBRAZENÍ BLOGŮ:

a) Nad zobrazeným seznamem zápisků bych doporučoval umístit nadpis „Nejnovější zápisky“.
b) Do pravé poloviny stránky bych umístil seznam Labužníků, kteří publikovali nějaký blog. Při kliknutí na některou přezdívku by se pak zobrazil blog příslušného Labužníka.
c) Při zobrazení blogu určitého Labužníka navrhuji umístit seznam kategorií do sloupce vlevo od seznamu zápisků.
d) Při zobrazení jednotlivého zápisku doporučuji uvést kromě data vložení i datum poslední úpravy, pokud k nějaké došlo.
e) Protože deníčky byly soukromými zápisky, které jejich autoři umožňovali shlédnout i ostatním, nebylo zvykem o nich diskutovat, ani k nim přidávat komentáře. Proto navrhuji změnit tlačítko „Přidat nový komentář“ na „Poslat soukromou zprávu autorovi“.
f) Bylo by vhodné při zobrazení uvést, ve které kategorii je zápisek zařazen.

1. ZOBRAZENÍ VLASTNÍHO BLOGU UŽIVATELE

a) I v tomto zobrazení bych doporučoval umístit kategorie do sloupce vlevo od seznamu zápisků. Pod nimi by měla být možnosti „Přidat kategorii“, „Přejmenovat kategorii“ a „Odstranit kategorii“.
b) Přidal bych statistiku obsahující počet kategorií, počet zápisků a počet návštěv blogu.
c) U každého zápisku by měly být k dispozici možnosti: „Zařadit zápisek do kategorie:“, „Upravit zápisek“ a „Odstranit zápisek“. Poslední možnost spojit s kontrolním dotazem, zda si autor skutečně přeje zápisek definitivně odstranit.

1. PSANÍ A ÚPRAVA ZÁPISKŮ

a) Ve formuláři pro nový zápis chybí rubrika pro zařazení do kategorie.
b) K půvabům deníčku patřilo, že byly zcela pod kontrolou autorů díky externímu editoru, který sice fungoval jen v Exploreru, ale umožňoval dělat úpravy přímo ve zdrojovém kódu a přepínat na náhled (wysiwyg). Bylo by vynikající, kdyby se tato možnost přidala jak do nového zápisu, tak do úpravy hotového. Řadu problémů by si pak autoři vyřešili sami a nemuseli by obtěžovat administrátory.
c) Součástí mnoha zápisků jsou obrázky. Ty jsou uloženy ve fotogaleriích jednotlivých autorů. Je nutné znovu umožnit k nim autorům přístup včetně ukládání nových obrázků a úprav a mazání již uložených.

Drobek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.11 16:06
Definivní souhlas

s Nerem. Zvlášť podtrhnu: Zobrazení blogů - bod B a E.

Admin Labužník.cz
610 příspěvků 11.03.11 18:52

Nero, moc děkuji za zkopírování a také za čas při sepisování. Na stránkách jsem se vyskytla ( 8-) ) až koncem prosince a všechny návrhy jsem zpětně nejspíš nevstřebala. Budeme se snažit co nejvíce bodům vyhovět.

Pěkný víkend,
Tereza

danda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.11 19:25

Jen pro oživení, jak to kdysi vypadalo a fungovalo - http://web.archive.org/…com/main.php po rozkliknutí Můj labužník se objevila stránka s deníčky http://web.archive.org/…ic/index.php

Připojuji se k Nerovi a Drobkovi :-)

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz