Blíží se jaro, ....

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ewa
600 příspěvků 02.02.08 23:44
Blíží se jaro, ....

Všem, kdo hledá způsob, jak zhubnout a je schopen číst anglicky či německy, doporučuji knížku autorky Mireille Guiliano: Proč francouzské ženy ne(z)tloustnou. K dostání bohužel nejspíš jen v cizině. Nejedná se o dietu, spíš o styl života a různé triky francouzských žen. Velice poučná kniha!

Reakce:
penda
4752 příspěvků 03.02.08 05:21
...

Kniha je i v češtině

ewa
600 příspěvků 03.02.08 08:54
...

Nevěděla jsem, že vyšla i česky. To si ji rozhodně koupím, mám ji totiž jen půjčenou.

ewa
600 příspěvků 03.02.08 09:09
...

Vladko, děkuji za upozornění.

HelcaK
960 příspěvků 03.02.08 12:38
Už vyšel i druhý díl...

http://www.clubzena.cz/…it-1164.html

ewa
600 příspěvků 03.02.08 20:32
...

Děkuju za dobrý tip, ani jsem nevěděla, že vyšel další díl. Nejspíš si ho koupím taky.
Podle rad autorky jsem začala pít víc vody a chodit víc pěšky. Po druhém přečtení snad přidám další zdravé návyky. Že by to bylo pití šampaňského?

esmeralda
4813 příspěvků 04.02.08 08:48
Ewa,

pití šampaňského to není!!!! Já prakticky nepiji nic jiného. (Mick mi kouká přes rameno a praví: Možná že ho nepiješ dost).

Tajemství úspěchu je jednoduché. Nežrat!!!!

Přes diety jsem odborník, jen ta realizace trochu vázne.
Až někdo přijde na dietu kde se jí hodně a hubne se dejte mi vědět.

buraci
1136 příspěvků 04.02.08 09:30
Esme

Mas naprostou pravdu. Ja bych jeste dodala, ze k tomu nezrani se jeste vyplati se hybat. Chozenim to samozrejme muze zacit, ale dlouhodobe se vyplati najit si nejaky sport adekvatni tomu, jak moc jsme ochotni drzet svoje chute na uzde. V mem pripade to bohuzel znamena nekolikrat tydne prespolni beh a stejne nejsem zadny hubenour.
Mimochodem tu knihu, o ktere se tu zminujete mam, a rekla bych, ze nic moc. To uz si radsi prolistuji poradnou kucharku, kde vas nenuti delat si dusena jablka na listech zeli a rikat tomu jablecny kolac, neco dobreho si vyberu a pak hnana vycitkami svedomi, nazouvam bezecke boty a s kletbami vyrazim do lesa.

lydia
1227 příspěvků 04.02.08 10:08
milé dámy,

a balanced diet is a chocolate in each hand

Kromě toho opravdu existuje dieta, u které se MUSÍ hodně jíst. Vyšla kniha od Dr. Detlef Pape, která se jmenuje Schlank im Schlaf. Nevím, zda vyšla i v jiném jazyce. Hubnout ve spaní, znamená: ráno sníst alespoň 4 plátky chleba, nebo 4 žemle, nebo 8 kousků toastu. Namazat buď marmeládou, medem nebo nutelou. Žádná salám, žádné maso.
Pohyb.
Poledne: Nudle, nebo rýže, nebo brambory, hodně, tak aby byl talíř plný a maso se muselo podávat na druhém talíři. Opravdu všechno sníst, nehladovět, najíst se.
Pohyb.
Večer: žádné brambory, žádná rýže, žádné nudle. Zato salát, zelenina. Zakázané jsou: hrášek, kukuřice, červené a bílé fazole.
Této dietě se říká insulinová dieta. Opravdu to není apríl. Já jsem o tom slyšela v televizi, knihu nemám, ale přemýšlím o koupi.

ewa
600 příspěvků 07.02.08 20:15
...

Milé dámy,
děkuju vám všem za vaše příspěvky. Co mne na diskuzním fóru fascinuje, je, že stačí nadhodit nějaký problém a vždycky se najdou lidi, kteří ho vysvětlí, vyřeší a navrch přidají další podrobnosti a zajímavosti. To je fakt paráda. ewa

jARKA77
141 příspěvků 08.02.08 10:02
O hubnutí zcela vážně

Vážené dámy, dovolte, abych se také přidala k diskusi. Mnozí z vás mne znáte osobně. Malá, ukecaná, brejlatá a pořádně oplácaná. Nebudu lhát, štvalo mne to léta. To období klimakteria a operace, to mi dodalo…hlavně kila!
Letos v lednu jsem se zcela náhodou, při akci vyd. Smart Press v Praze, setkala s naší odbornicí paní MUDr. I. Málkovou, která léta vede a založila společnost SToB-Stop obezitě. Dostala jsem její knížky Hubneme s rozumem zdravě a natrvalo a Hubneme s rozumem v praxi (ukázky receptů a jídelníčků) s krásným věnováním „Milé Jarce, aby knihy nejen přečetla, ale i z 50% se jí řídila“. Přijela jsem domů a tak, jak mám ve zvyku, s tužkou v ruce -začala knížku doslova studovat. Není to o vyhazování jídla z ledničky za přítomnosti kamer TV, ale o tom, jak tělo pracuje, jaké souvislosti s jídlem v těle probíhají. Nic se nezakazuje. Trochu mne zarazilo, že se kniha nečte dle rady jedním dechem, ale po kapitolách. První úkol: zapisovat denně -a pravdivě-vše, co dáte do úst a kdy. Po 2 týdnech jsme s manželem zjistili, že nepijeme! Vyjímečně 1 l tekutin (káva a čaj se nepočítá! Ze zápisků a porovnání vyplynou zajímavé tendence stravování v rodině, první jídlo někdy kolem 11. ráno, tendence jíst po 18.hod a hlavně různé večerní chutě.
Opravdu nic víc jsem 14 dnů nedělala, jen si nařídila mobil, aby zvonil každé 2 hodiny a mám připravené talíře se zeleninou, ovocem, různé tofu, které jsme zá:,–(ně nekupovali a dnes nám uzené moc chutná, šmakoun, v podstatě vaječný bílek, a pití a pití. Žádné velké a zá:,–(ní změny receptů, jen výměna surovin za méně tučné atd. Známé věci. Manžel se přidal a já se teď veřejně přiznám, mám za 14 dní 4 kg dole. Zkuste to. Jsou tam i rady, když máte větší trable a hodně kil navíc, jak se obrátit na lékaře, jaké jsou preparáty a pomoc a jiné metody. Celé hnutí má velkou logiku. Velmi seriozní, žádný šamanismus. Dokonce nesmíte zhubnout víc, než 0,5 kg týdně!!
Dokonce se povoluje i zhřešit, ale vždy vykompenzovat syrovou zeleninou. Vařím stejná jídla, jen využívám vaření bez tuku, záměnu surovin a hodně koření a bylin. Ať to nezakřiknu! Zkuste to.

jARKA77
141 příspěvků 08.02.08 12:44
Ještě jeden vlastní postřeh

Omlouvám se, že ještě přidávám můj postřeh z mojí akce uberu kila pro celý další život.
Vyvozuji z knížky I. Málkové několik základních pravidel:
1. Nadváha a obezita není jen množství tuku, ale komplex příčin. Její rady mají logiku a nemusíte měnit ani „zaměstnání“.
2. Hlad je často skrytá žízeň.
3. Nemá smysl držet kruté diety, které stejně nakonec nevydržíme a váha bude zpět.
4. Dnešní životospráva je tak narušena, že je třeba díky zápisům vyvodit a vykoumat naučené prohřešky a snažit se jich zbavit.
5. Dle rad paní doktorky Málkové, opravdu budete jíst taková množství jídla, že o hlad vůbec nejde, spíše za den vše nesníte.
6. A proč se neobrátit na lékaře, kteří mohou pomoci nejen radou typu: „tak nejezte“! To je nesmysl a lékařka z endokrinologie u nás tomu rozumí.
7. Pokud jde vše do háje, udržte základní pravidlo: Když jíst, tak zá:,–(ně poloviční porci. Tělo si zvykne.
8. Díky tomu, že mám po operaci kyčle a sportovat moc nemohu, i to jde vyřešit. Chodit a plavat, pokud to jde.
9. Nekupujte za drahé peníze různé zaručené „preparáty“. Za ty peníze si kupte libové maso, kvalitní ryby, zeleninu a ovoce.
10. V jednoduchosti je geniality. Jen si dát poradit a poslechnout.

Nechtěla jsem vás, pán Bůh chraň, poučovat. Berte to ode mne jako pokus na sobě! Pokud budete chtít, budu vás o mém pokusu informovat. Hezké dny přeji všem.

tea63
935 příspěvků 26.02.08 12:58
Jarunko

jak jde hubnutí? Trošku jsem se lekla 4kg dole za 14 dní. To můžeš počítat s tím, že když si pak jednou dáš normální oběd, máš to zase zpět a po dalším obědě dvojnásobně. Já myslím, že 0,5 kg týdně (jak píšeš) a napořád, je velmi rozumné…Tak jaká je situace nyní?

jARKA77
141 příspěvků 27.02.08 15:55
Teo, neboj

pomalu, ale jistě. Já to ani nějak nechci hnát. Vždyť to bylo let, co se ta kilečka střádala. Přiznám se, že mojí snahou je, cítit se dobře. Vždy jsem byla velmi aktivní baculka, nedělám si iluze a nehodlám lámat rekordy. Naše rodinka přijala zeleninu za své. Nehodláme vyhazovat ostentativně pokrmy z ledničky, spíše kupujeme kvalitu a poloviční dávky. Já moc sladké nemusím, manžel vyjímečně. Největší hřích, co jsem páchala, že jsem jedla maximálně 2× denně. A po denním zapisování jsem došla na to, že piju polovinu toho, co bych měla. Nečekejte žádný zázrak, až mne uvidíte, ale je mi fajn a o to šlo. Přejeme vám všem s Brumíkem krásné jaro, kytičky, pohodičku a moc hodných lidí kolem sebe. Všem jen hezké dny a hodné lidi přejeme nejen na jaře

tea63
935 příspěvků 28.02.08 11:00
Díky Jarunko

za tak obsáhlou odpověď. Já moc fandím lidičkám, co se rozhodou alespoň trošku změnit své stravovací návyky a zbavit se těch kilíček navíc.:-) Také se s tím potýkám, jenže já už jsem na tento způsob najela někdy před dvěma lety, shodila 10 kilo ( za rok), teď z 80% jím zdravě, ale třeba o víkendu si klidně dám svíčkovou nebo vepřo knedlo, guláš na sádle , jak jinak :-) a už nepřiberu, protože to není mé každodenní jídlo a tělo se s tím hravě vypořádá. Rozhodnout se zhubnout je strašně těžké, protože musí být motivace a musí to hlavně bavit. Ze začátku přemýšlet opravdu o všem, co do té pusinky strčíme, může brzo i otrávit. Příjde jiná starost a znáte to - „já mám svejch starostí dost a ještě abych se nenajedla, to se na to můžu vykašlat“ - tak to se nesmí stát! Držím všem hubnoucím palce, důležité je se cítit dobře a nic nelámat přes koleno. Blíží se jaro, tak do toho…

anickav
2904 příspěvků 28.02.08 16:08
Milá Jarka,

zaujal ma Tvoj príspevok o chudnutí - hubnutí. Bola by som rada, keby som Ťa mohla v Písku trochu podrobnejšie vyspovedať…Môj vek - 51, unaháňanosť, 2× denne jedlo…asi vieš čo ma trápi…Tak som na Teba zvedavá!
Zdravím!
 A.

jARKA77
141 příspěvků 12.03.08 14:51
Aničko V, snad se uvidíme v Písku

Díky za dotaz. Budeme se snažit do Písku přijet. Budu plně k dispozici, každá otázka zaslouží odpověď.
Hezké předjarní dny přeje všem J a Brumík

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz