Bistro "U splněného snu" - Bistro Florentýna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jenofefa
1315 příspěvků 22.02.11 22:48
Bistro "U splněného snu" - Bistro Florentýna

Ti, kdo sem chodí déle, si pamatují labužnici, která systematicky a vyčerpávajícím způsobem zpracovávala zajímavá témata a uváděla je ve svých článcích. Tyto články jsou už zase k dispozici mezi blogy. Mimo to zásobovala Labužníka výbornými a hlavně vyzkoušenými recepty. Pak se zde trochu odmlčela, protože si pořídila vlastní blog, který prošel několika vývojovými etapami. Potom se stala spolupracovnicí časopisu Apetit, kde publikovala. Mimo to můžeme její duely sledovat na stránkách časopisu Gurmet (dříve Chef Gurmán). Je autorkou dvou úspěšných kuchařských knih.
Samozřejmě všichni víte, že píši o Florentýně. Byla jsem dnes v jejím zrealizovaném snu - v Bistru Florentýna. Jídelní lístek překvapivě střídmý, ale všechny pokrmy vybrané a pečlivě připravené. Jídla vycházejí z dobrých českých tradic, ale v moderním pojetí. Manžel ochutnal vývar z oháňky se zeleninou a morkovými knedlíčky, pak králíka na česneku s vlašskou polentou, já jsem měla domácí paštiku z kachních jater se sušenými švestkami, mandlemi a uzeným masem (recept byl v únorovém Gurmánu) a pečené kachní stehno, dušené červené zelí s jablečným moštem a nasucho opékané bramborové placky (lokše). Vrcholem byl dezert - jak je uvedeno v jídelním lístku: Hruška pozvolna vařená v červeném víně a čtyřech druzích koření (skořice, hřebíček, badyán a nové koření), šlehačka (ta opravdová) a domácí čokoládová omáčka. Kávu servírují v koncentraci pro kávové nadšence italského typu, ale milovníkům větších dávek s menší koncentrací přinesou konvičku horké vody na upravení.
Prostředí vzdušné, příjemné a moderní. V suterénu obrovské prostory i uzavřené salonky, prostory oddělené pro kuřáky i nekuřáky…
Tak mne napadlo, že dobrá věc se má podporovat a že příští setkání Labužníka v Praze by se mělo konat právě zde, vhodných prostor je zde dost, jídlo výborné, víno také, i pivo jsem viděla nosit. Podívejte se sami http://bistro.florentyna.cz/

Příspěvek upraven 22.02.11 v 23:13

Reakce:
glama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.11 23:01

No…to je dost dobrý nápad :-) Jsem PRO!

wydra
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.11 23:24

A já nejsem proti :potlesk:

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz