Bílá kostička na tyčince ...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

suzanka
161 příspěvků 09.09.03 10:31
Bílá kostička na tyčince ...

Zajímalo by mě co to mají v těch Amerických filmech na těch tyčinkách, je to bílá kostička a nahřívají to na ohni. Vypadá to jako sýr a také moc chutně. Zajímalo by mě jak se to jmenuje a jestli se to dá v našich podmínkách nějak vytvořit ?? Poradí někdo ?

Reklama

Reklama

Reakce:

babi
6360 příspěvků 09.09.03 13:52
Bílá kostička...

na konci klacku, která se opéká na táboráku se jmenuje Marchmellow. Musím Ti říct, že sýr je mnohem chutnější a zdravější, pokud nemáš zájem o něco přeslazeného a paplavého, na zalepení žaludku, co se nad ohněm roztéká. Možná někdo recept zná, já to nejsem. Myslím si však, že je to směs cukru s bílky. Vím však, že své jméno marchmallows dostaly, podle léčivé bylinky, která se používala již za starých Řeků a Římanů a bývala pužívána ve francouzkém cukrářství.

Omlouvám se Ti, že jsem odpověděla pouze na první část otázky.

jana2_02
49 příspěvků 10.09.03 04:56
fakt to opekaji misto burtu

deti to taky opekaji misto burtu a zrovna sousedovic holky maji v ten den opravdu druhe vanoce. Nase Zuzana to o vikendu taky zkusila, a jeji zprava byla - vyborneeeee. Ale rozum do hrsti. To v prekladu znamena, sladke, sladke a zase sladke.
V Cechach existuji takove velice mekke, penove bombony. Nekdy jsou jenom bile, ja si pamatuju ruzove. Je to velice mekka, penova hmota, vydatne sladka a po case se v puse rozplyne. Tak to obdoba marshmellows. Ale dejte si radeji toho burta.

Jenofefa
1315 příspěvků 10.09.03 06:58
Žužu

se v Čechách jmenují ty sladké pěnové bonbony, o kterých píše Jana 2.

babi
6360 příspěvků 19.11.03 21:28
suzanko...

čirou náhodou jsem našla recept na Tebou hledané marshmallows. Dnes jsem přidala recept na sněhové vločky připravené z nich.

Musím žíct, že ten cukr jsem měla vpořádku, ale ne ty bílky. Je tam spíš želatina

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz