Balkonové pěstování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kunkuli
2 příspěvky 28.03.12 23:48
Balkonové pěstování

Zdravím.

Máte někdo zkušenost s pěstováním „větších“ rostlinek na balkoně? Bylinky jsou v pohodě, ale chtěla bych i hrášek, rajčata, jahody… Přestěhovala jsem se z rodinného domku a nevím, jestli se těhle dobrot nebudu muset vzdát.
Díky za radu.

Veronika

Reklama

Reklama

Reakce:

2905
753 příspěvků 29.03.12 02:37

Jsem také zvědavá, třeba někdo ví… a kdyby ne, prostudujem „odborníky“ http://www.konev.cz/#… :mavam:

midla
266 příspěvků 29.03.12 14:47

Jistěže to jde. Rajčata jsme pěstovali v igelitových pytlích, jahody se dají pěstovat i převislé - uštřiš místo, místo muškátů dáš saláty… Podle mého názoru je to jen otázka prostornosti balkonu, jeho orientace (nejlépe na jih), jestli je dostatečně krytý (kvůli průvanu), možnosti pravidelné zálivky a kolik chceš investovat.

Kunkuli
2 příspěvky 29.03.12 14:56

Balkon je právěže opravdu mikro, asi tak 1×1 m. Těch rajčat se bojím z toho důvodu, zdali nepotřebují hlubší půdu než jim můžu v truhlíku nabídnout. A totéž ten hrášek.

glama  29.03.12 15:06

No tak musíš koupit odrůdy balkonových rajčat . Ty jsou šlechtěné speciálně pro tohle pěstování :-)
Hrášek je taky balkonový, speciálně fialová odrůda Desirée a rajčata je hodně druhů.
Cit. z Dia-potraviny.cz: Zajímavostí je i hrášek jménem Desiree, který má fialové lusky a hodí se pro balkonové pěstování. Ostatně na balkoně v truhlíku lze pěstovat i obyčejné odrůdy zeleného hrachu. A budete možná překvapeni, jak hezky hrášek vypadá.

Krásná diskuze na Konev.cz přímo na toto téma, i s obrázky ;-)

midla
266 příspěvků 29.03.12 15:51

Ale pozor i balkonova rajčata potřebují svoje. Truhlík ano, ale větší. Ale určitě možnosti jsou. Závěsné květináče na jahody. Dají se pěstovat i třešně na balkoně dneska jak jsem někde četla.

2905
753 příspěvků 29.03.12 20:41

Jahůdky jsou lákavé, kdyby šlo na balkon trochu sluníčka jdu do nich. :mavam:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz