Balkonové pěstování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kunkuli
2 příspěvky 28.3.12 23:48
Balkonové pěstování

Zdravím.

Máte někdo zkušenost s pěstováním „větších“ rostlinek na balkoně? Bylinky jsou v pohodě, ale chtěla bych i hrášek, rajčata, jahody… Přestěhovala jsem se z rodinného domku a nevím, jestli se těhle dobrot nebudu muset vzdát.
Díky za radu.

Veronika

Reakce:
2905
753 příspěvků 29.3.12 02:37

Jsem také zvědavá, třeba někdo ví… a kdyby ne, prostudujem „odborníky“ http://www.konev.cz/#… :mavam:

midla
266 příspěvků 29.3.12 14:47

Jistěže to jde. Rajčata jsme pěstovali v igelitových pytlích, jahody se dají pěstovat i převislé - uštřiš místo, místo muškátů dáš saláty… Podle mého názoru je to jen otázka prostornosti balkonu, jeho orientace (nejlépe na jih), jestli je dostatečně krytý (kvůli průvanu), možnosti pravidelné zálivky a kolik chceš investovat.

Kunkuli
2 příspěvky 29.3.12 14:56

Balkon je právěže opravdu mikro, asi tak 1×1 m. Těch rajčat se bojím z toho důvodu, zdali nepotřebují hlubší půdu než jim můžu v truhlíku nabídnout. A totéž ten hrášek.

glama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.3.12 15:06

No tak musíš koupit odrůdy balkonových rajčat . Ty jsou šlechtěné speciálně pro tohle pěstování :-)
Hrášek je taky balkonový, speciálně fialová odrůda Desirée a rajčata je hodně druhů.
Cit. z Dia-potraviny.cz: Zajímavostí je i hrášek jménem Desiree, který má fialové lusky a hodí se pro balkonové pěstování. Ostatně na balkoně v truhlíku lze pěstovat i obyčejné odrůdy zeleného hrachu. A budete možná překvapeni, jak hezky hrášek vypadá.

Krásná diskuze na Konev.cz přímo na toto téma, i s obrázky ;-)

midla
266 příspěvků 29.3.12 15:51

Ale pozor i balkonova rajčata potřebují svoje. Truhlík ano, ale větší. Ale určitě možnosti jsou. Závěsné květináče na jahody. Dají se pěstovat i třešně na balkoně dneska jak jsem někde četla.

2905
753 příspěvků 29.3.12 20:41

Jahůdky jsou lákavé, kdyby šlo na balkon trochu sluníčka jdu do nich. :mavam:

Peny7
16 příspěvků 22.5.20 09:01

Co všechno se dá pěstovat na balkoně? Minulou sezónu jsme začala pěstovat jahody a nějaké bylinky. Docela mě to chytlo, a letos bych chtěl svoji balkonovou zahrádku trochu rozšířit.

Hanackova
11 příspěvků 23.5.20 10:22

Tak pokud ji chcete hodně rozšířit, tak mohu doporučit balkonové stromky. Mám normálně na balkoně v květináči stromky jabloně a třešně.

Peny7
16 příspěvků 24.5.20 09:17

V květináči? Jako nějaké keře?

Janousis
3 příspěvky 26.5.20 11:59

Tak tohle jsem vůbec netušil..

dejvik22
55 příspěvků 2.12.21 17:14

Mě by zajímalo když máte takovou mini zahrádku na balkóně tak jaké tam máte třeba posezení jestli máte? Jak to tam vše uspořádáte aby se tam dalo aspoň otočit?

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz