Babettina hostina

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
marhaba
98 příspěvků 12.09.09 17:24
Babettina hostina

V devatenáctém století v Dánsku se dvě postarší dcery protestantského pastora z odlehlé vesnice Martina (Birgitte Federspiel) a Philippa (Bodil Kjer) vzdaly svého života ve prospěch otce a jeho farnosti. Po letech k nim jako hospodyně nastoupí francouzská uprchlice Babette Harsant (Stéphane Audran). Nějakou dobu po smrti otce se rozhodnou uspořádat hostinu pro celou vesnici na oslavu stého výročí jeho narození a Babette je prosí, aby ji mohla přichystat. A nikdo netuší, že je to vyhlášená šéfkuchařka z pařížské restaurace „Cafe Anglais“ a že hodlá předvést vesničanům zážitek, na nějž budou moci vzpomínat do konce života (zdroj csfd.cz)

Několik komentářů k filmu, které mluví za vše:
„Kdysi náhodně shlédnutý film patří k těm, na které se nezapomíná. Největší gurmánský zážitek mého života, který mě s každým chodem tlačil hlouběji do křesla, a po jehož skončení jsem jen utřela slinu z brady, zavřela ústa a dlouze vydechla.“

„Zdánlivě nenápadný film zaujme spoustu diváků okamžikem, kdy se začne chystat hostina - já od toho momentu neodtrhl oči od obrazovky a úplně jsem cítil vůni a skoro i chuť těch pozoruhodných a mně neznámých jídel. Báječná podívaná! :-)

Reakce:
Bali
1254 příspěvků 13.09.09 12:17
...

Ten film mne zajímá, poohlédnu se po něm.
Dík ;-)

noskovice
1322 příspěvků 13.09.09 14:05
Bali,

je to „delizia“! Koukni na to. :-)

esmeralda
4813 příspěvků 14.09.09 06:14
Babettina hostina

Na tento film (Babette's Feast) si vzpomínám jenom matně. Je to asi dost dlouho.
Myslím že to Babetta financovala z nějaké výhry v loterii.
Jídlo bylo opravdu moc hezké a zajímavé.

jaga13
399 příspěvků 14.09.09 13:47
...nejen hostina...

ale i téma a zpracování (kamera) tohoto filmu je pro labužníky! Děkuji marhabě(-ovi) za připomenutí

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz