anketa - příbory ;o)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

penda
4752 příspěvků 30.01.07 10:25
anketa - příbory ;o)

Jak doma v zásuvce řadíte za sebou příbory? A proč je řadíte právě tak?
P.S. Používáte „umělohmotný košík“ do zásuvky nebo máte příbory v kovovém, umělém či dřevěném stojanu?

Nápad na tento dotaz vznikl minulý týden, při „nuceném“ (nemoc syna) pobytu u habáněho. Řadí v zásuvce příbory jinak než já doma a snažila jsem se mu vysvětlit, že moje řazení je lepší, ačkoliv nemám zdání proč je lepší - jednoduše jsem ho převzala od mojí mamky; dohadovali jsme se a já pronesla, že se zeptám na labužníku a schválně, které řazení se bude častěji opakovat - zda jeho či moje a habáně pravil, že je to super otázka na anketu … ;o)

Mé řazení příborů v umělohmotném košíku v zásuvce:
zleva: vidličky, nože, lžíce; vepředu lžičky.

Stojan používám též, kovový - v něm řazení není třeba řešit. ;o)))

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

HelcaK
960 příspěvků 30.01.07 10:30
Dobrá anketka,

umělohmotný košík, zleva nože, vidličky, lžíce, vpředu lžičky.

Bali
1254 příspěvků 30.01.07 10:39
pvc

zleva-noze, vidlicky, lzice. Vpredu lzicky.

Tasma
415 příspěvků 30.01.07 10:42
...

mám jakýsi umělohmotý příborový „pořadač“ - svisle zleva: malé lžičky, pak jsou vidličky, nože, lžíce a za nimi jsou další tři přihrádky vodorovně , kde mám staré příbory s dřevěnou rukojetí, které je mi líto vyhodit - lžíce, nad nimi vidličky a úplně vzadu nože.
Ale myslím, že je to úplně jedno, jak jsou zařazený, hlavně, že nejsou smíchaný do sebe - to by mě kleplo

di
2451 příspěvků 30.01.07 10:59
Vladko,

dtto jako Ty - umělohmotný pořadač, odleva vidličky, nože lžíce, vpředu lžičky (a úplně na boku vpravo, mimo košík - cedítka na čaj, šufánky, mačkátko na česnek atd.) V šuplíku o patro níž u druhé :,-(y příborů je to obdobné.
Ovšem, jak máti, tak tchýně mají řazení úplně jiné. ;-)

Labužník handula02
634 příspěvků 30.01.07 11:02
Příbory

Mám dřevěnou kuchyň, tudíž v šuplíku jsou dřevěné přihrádky. Mám příbory s dřevěnou rukojetí - zleva: lžíce se lžičkama, vidličky,nože. Nevím proč to tak mám, ale běda kdyby to někdo přehodil. Do šuplíku jdu už po paměti a vím co vyndám…

penda
4752 příspěvků 30.01.07 11:12
díky za odpovědi...

hanďulo, stejně jako ty a určitě i ostatní, jdu po paměti, a proto u habáněho zuřím, protože vždy vytáhnu něco jiného, než chci … ;o)))

kamilio
551 příspěvků 30.01.07 11:13
Příbory

Máme dřevěný šuplík a v něm dvouposchoďový košík na příbory s horní posuvnou částí. V 1. poschodí vpředu drobné pomůcky jako mačkátko na česnek, otvírač konzerv, otvírač na piva atd, dále zleva polévkové lžíce, jídelní vidličky, jídelní nože, kuchyňské nože s vyjímkou řeznických (ty mají zvláštní držák). V 2. poschodí vpředu kávové lžičky, dále zleva kávové vidličky, vidličky na jednohubky, dlouhé lžičky na jogurty a dětské příbory. Uf, my toho teda ale máme, to čumím!

penda
4752 příspěvků 30.01.07 11:26
;o))))

kamilio, směju se, jak si Tě představuji právě sehnutého nad zásuvkou a zkoumajícího, co v tom „šufleti“ vlastně všechno je … ;o))

marmelada
1643 příspěvků 30.01.07 11:44
bezva dotaz

Bezva představa: Už vidím všechny labužníky, jak se jdou podívat do zásuvky jako já. Ač tam sahám po paměti, musela jsem se jít podívat, a to to řadím už 28 let pořád stejně, ve všech kuchyních, co jsem vystřídala. Způsob řazení jsem převzala z domova od maminky. Takže: Vysouvací šuplík, umělohmotný rozdělovník. Zleva: lžíce, vidličky, nože, vpředu kolmo malé lžičky a v další přihrádce dezertní vidličky. Krom toho ještě další, asi metrový šuplík s přihrádkami na vše hrozně potřebné. Ani se tam nejdu podívat. Při přestavbě kuchyně jsem to třídila a zjistila, že úplně všechno potřebuju.

gegina
358 příspěvků 30.01.07 12:31
...

2patrový umělohmotný příborník: nahoře vzadu vlevo dětský příbor, vpravo speciální lžičky dětí, vpředu vlevo kávové lžičky, vpravo mocca lžičky.Ve spodní přihrádce zleva lžíce, vidličky nože, ostré nože a kolmo upředu lis na česnek, otvírák na pivo a na víno, škrabky na ovoce a zeleninu. No a protže jsme si dělali kuchyň sami, mám prostor i pod tímto příborníkem a tam jsou velké nože, ocílka a ostatní věci, který asi vůbec nepotřebuju, protože nevím, co všechno tam je…

Ivo
1045 příspěvků 30.01.07 12:36
Až někdo vymyslí....

…šuflík a samozřejmě i skříňky kuchyňské linky, kde se automaticky ukládají věci, jak bylo jejich původní místo určení, tak se s Vámi na toto téma budu velmi rád a ochotně bavit, neb toto je moje parketa. Zatím však nemohu, neboť bych dle stávajícího trestního řadu přivodil trestní stíhání sobě nebo osobě mi blízké a tak naše působení v kuchyni je tak trošku komedií, ale i hororem lehce stříhnutým thrillerem. Řada škrabek na zeleninu, brambory apod. již sní svůj věčný sen na skládkách komunálního odpadu) neb s poslední slupkou brambory letí do oné hromádky i škrabka - nikdo ji již pak později nehledá - to až mnohem později. A tak Vy, kteří máte vůli v těchto podmínkách přece jen něco vyrobit, tak si vytvoříte prostor (i fyzický), jdete pohledat všechny potřebné nástroje, nářadí, náčiní, suroviny, energie, zdroje a všechny jiné nezbytné detaily k tomu, abyste třeba mohli zhotovit bábovku (a vězte (toto je moje častá zkušenost), že některé „kousky“ naléznete v troubě, jiné v koupelně a některé dokonce v mrazáku......a když vše máte pohromadě, tak si to pečlivě střezte, neb klidně o něco můžete přijít......já vím, o čem mluvím (píšu) :-))) a pak teprvé může začít to velké divadlo: třeba pečeného něco s tajemnou nádivkou a těmi nejlehčími knedlíky, které snad jen lze vyrobit…

Má Vás rád, ale i svoji rodinu, Ivo :-)

jau
457 příspěvků 30.01.07 12:52
...

Zleva: lžíce, vidličky, nože, v dlouhé přihrádce ostré nože, vpředu lžičky, po stranách cedníčky, lis na česnek, škrabky, dlouhé vidličky a lžičky, zubatý nůž. Zajímalo by mě, jak to má teda Habana, protože zatím, zdá se, vedou ti, co to mají jinak než Ty A proč mám toto řazení? Vyhovuje mi, jsem levák, tak to mám podle toho, co potřebuju v kuchyni nejvíc

jau
457 příspěvků 30.01.07 13:03
Ivo

Podle Tvého příspěvku soudím, že byste si náramně notovali s mým mužem. Když byly holky malé, běžně jsme měli lžičky v odpadcích i s kelímkem od jogurtu, o škrabkách nemluvě. Peněženka v lednici, klíče v mrazáku…Můj muž má ve svém psacím stole sektory A1, A2,…a tam má neskutečný pořádek. Nejvíc ho vytočí, když si půjčím nůžky v sektoru A2 a vrátím - ne! pohodím!! je do sektoru B3 Holky zdědily tyto schopnosti po nás: starší je pořádná, mladší stejná, ba horší jako já

penda
4752 příspěvků 30.01.07 13:38
Habáně?

kdybych si vzpomněla, napsala bych to - mám pocit, že má zleva lžíce, vidličky a nože ;o))) … ale jistá si nejsem … jak už jsem zase „ve svém“, tak nevím, jak to vypadá u něj ;o))

sim
293 příspěvků 30.01.07 17:54
...

mam rad ako u nasich - zlava lyzicky, vidlicky, noze.
teraz mame - vlavo lyzice, vpredu vidlicky, vzadu nedostupne noze, vpravo male lyzicky. povedal by som ze blby kosik, dozadu sa zle saha.

no a logicke by snad bolo - vidlicky, noze, lyzice, ako ked jeme.

dufam ze nas spomenies na konci svojej doktorskej prace :-))) neverim, ze ked 100 labuznikov odpovie, ze z toho moze vzniknut nieco ine.

Vali
1326 příspěvků 30.01.07 18:09
Vladko

tak teda u mě do „šuflíku“ nelez, řadím odjakživa tak, jako marmeláda a jau … jsem se nasmála

jo a ještě něco, já jsem zase puntičkář na řazení příborů do odkapávače při mytí nádobí… usnadňuje mi to uklid do „šuflíku“

esmeralda
4813 příspěvků 30.01.07 18:15
Vladko,

ač u protinožců, dělám to přesně jako ty.
Ale proč to tak dělám ti nepovím. Určitě si nepamatuji jak se to dělalo před čtyřiceti lety u nás doma.
Snad jen musím dodat že s normálními příborovými noži bydlí ve stejném chlívečku i nože na steaky a vepředu se lžičkami bydlí ještě dezertní vidličky.
Pak mám ještě extra chlíveček napravo, kde má domov dřevěná velká lžíce a vidlička na salát společně s čínskými hůlkami.

penda
4752 příspěvků 31.01.07 00:08
sim, ;o)

nemám nic v úmyslu, ale co víš, třeba se to jednou bude někomu hodit … ;o)))

musím dát vědět habáněti, aby též věnoval odpověď, abyste se konečně dozvěděli, jak má příbory řazeny on … ;o)

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.07 00:54
Vladi, máš to blbě!!!

zleva mají být: nože, vidličky a lžičky, vpředu malé lžičky! Buzerovala mě za to babička i mamka, tak to musí být SPRÁVNĚ! A já teď buzeruju svoje huncúty!

penda
4752 příspěvků 31.01.07 02:09
ale mánku...

to, že to máš jinak ještě neznamená, že já, esme a další, to máme blbě … hahahaa … každý v tom totiž máme určitou logiku, která nám vyhovuje! ;o)

esmeralda
4813 příspěvků 31.01.07 02:30
Heuréka, Vladko,

máme to dobře.
Přeci je to v tom samém pořádku jako se to připravuje na stůl. Vlevo vidlička, napravo nůž a ještě více napravo lžíce.
Takže můžeme prostírat i potmě.

Jenofefa
1315 příspěvků 31.01.07 02:44
Umělohmotný košík:

od leva vidličky, nože, lžíce, vpravo delší příhrádka se servírovacími příbory a dlouhými limonádovými lžičkami, vepředu lžičky a vidličky na dort (čajové lžičky doprava, moka doleva, vidličky na dort doleva). Komplikované je to ještě tím, že mám i příbory dezertní a ty dávám odshora dolů. Co je problém, jsou všechna ostatní udělátka, která zabírají dvě šuplátka po tím a nemohou se tam porovnat. A taky je všechna miluji, a proto nutně potřebuji (no jo, to je ta ženská logika).

penda
4752 příspěvků 31.01.07 03:36
jasně, esme ...

mamka mi také potvrdila, že se to tak řadí dle toho, jak to přijde na stůl, čili já to pomamila a mamka v tom má logiku, která tu už byla víckrát zmíněna ;o))

Bali
1254 příspěvků 31.01.07 04:00
...

ja mam lzice vpravo, nejbliz ke sporaku, pekne pri ruce na ochutnavani.
Nevim, jestli ma smysl to skladat tak, jak se to dava na stul! Prece kdyz je vezmes do ruky, tak se ti pomichaji!
Jen kdyz tu prespi ma kamaradka, tak mam pak pribory prehazene tak, jak to ma ona doma!

Labužník handula02
634 příspěvků 31.01.07 04:08
Co je správně?

Já si myslím, že je důležité, jestli to rodině vyhovuje tak jak to doma mají v šuplíku. Kdybych to přehodila, tak jsme všichni načas v prčicích. Jde o zvyk - ve všem.

karminek
757 příspěvků 31.01.07 04:13
tak tohle

miluji,je krásné sledovat jak se i zdánlivě triviální věc jako uložení příborů může hezky zvrhnout v živou debatu.

DanaJ
1136 příspěvků 31.01.07 05:59
U nás je to podle logiky
  • zleva vidlička, nůž a lžíce, protože úplně stejně se to dává na stůl.
    Bylo to velice praktické, když jsem se to učila jako malej člověk dávat na stůl, tak mi mamča řekla, že je nápověda v šuplíku.

Žádný udělátko či kastlítko na to nemáme, protože naše stará kuchyň má na to speciální šuplík s rozkastlíkováním.
Mno a vepředu jsou nože čistící (na celer apod.) a škrabky na brambory, protože jsou tak blíž po ruce k čistícímu místu. Lžičky jsou u příborů logické, ale mi je máme společně v šuplíku v plastovém dělítku s dlouhými koktejlovými lžičkami, mokalžičkami a příbory na předkrmy či zákrmy (ty také zleva vidlička, nůž a lžíce).
Uf a to nemáme příbory na ryby a další. Jo, vlastně příbory na steaky jsou ještě v jednom šuplíku se speciálními salátovými lžícemi, kovovými nabírátky (na špagety apod.) a vepředu jsou otvírátka (pivní, konzervová, sklenicovookurková odvíčkovací, odšpuntovací apod.).

DanaJ
1136 příspěvků 31.01.07 06:09
Zapomněla jsem:

Příbory máme všechny nerez; kromě těch na steaky, které mají dřevěnou rukojeť.

jolana
5065 příspěvků 31.01.07 07:55
Nooo, jasne Vladko...

…ked budes po tejto ankete robit poriadok, radim prilepit tie malinke prilepovacie listocky a napisat upozornenie kde - co - ako sa premiestnilo alebo video s lekciou - usetris Habane telefon - uuucet …ta pesnicka mila.. „zeny… ", aby Habane nespieval "lasku bych zrusil “

penazova
19 příspěvků 31.01.07 10:05
Bóže Pendo, ty jsi fakt blbá jak bedna kytu!

Mít tak tvoje starosti, tak ani nevím, kde mám hladklu mouku…

penda
4752 příspěvků 31.01.07 11:05
jolí,

s tím, že bych to u habáněho přerovnávala, vůbec nepočítám, je zvyklý na svoje, tak ať si to tam nechá tak, jak chce, já se vždy na těch pár dní přizpůsobím … a stěhovat se k němu natrvalo nemíním … ;o))

Machnacanka
194 příspěvků 31.01.07 12:55
...

Umelohmotný košík, lyžice,vidlič­ky,nože a vpredu malé lyžičky a malé vidličky. a už si ani nepamätám sko ukladala príbor moja mama a odkial som to vzala ja. Ukladám to tak odjakživa a nedivím sa Ti Vladka, že ťa to mýli, pretože aj ja idem po pamäti.

jolana
5065 příspěvků 31.01.07 12:52
Vladko...

… sikulka…si Habane moze spievat „nasol som holubka..“

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.07 15:53
pokračování...

To vše v prostředním šuplíku. Šuplík vpravo obsahuje naběračky, obracečky a podobné Šuplík vlevo struhadla, otvíráky a podobné.
Navrchu na pultě vše dřevěné ve starém sádelňáku.

Móóóóc pěkná anketa!!!!

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.07 15:56
Začátek pokračování

Malé chyba stisku, no…
V šuplíku plastový pořadač (jak to správně nazvat…?)
Bráno odleva: Lžíce, vidličky, nože.
Vpředu kolmo lžičky
Vpravo dlouhá přihrádka na menší nože, škrabky
Nad tímto posunovací přihrádka se 6 lůžky na velké kudly
Pod příbory na dne šuplíku lecos. Většinou to, co jsem už dlouho neviděla a všude hledala…

goralka
271 příspěvků 31.01.07 17:27
Paráda

Vladka, ak si prosím Ťa pekne vedela, že som tie všetky prepotrebné veci včera s láskou ukladala, leštila, triedila a stavala do pozoru? Mám originál dve priehradkové zásuvky - dva užšie a jeden široký pás vedľa seba a tiež začínam zľava lyžice, vidličky s lyžičkami, za nimi dezertné vidličky a príb. nože a v širokom diely ostré nože a varechy. Len neviem, čo to má spoločne s ľaváctvom, hoci ním som! V druhej boli všetky iné „udělátka“ a tie som práve včera triedila a preložila do tretej a ešte mám málo miesta. Nielenže ich dostávam z cudziny, máme u nás super dovozový bazár a moje kroky vedú rovno ku regálu, kde tieto veci ležia a vyžívam sa v lúštení, na čo slúžia a za pár drobných kupujem, ale to už je na inú tému, najprv sa musím naučiť vkladať obrázky. Potom vám odfotím aj moje super strúhadielko so zásobníkom na citrónovú kôru a druhé na muškátový orech.

jau
457 příspěvků 01.02.07 00:37
Goralko,

Myslela jsem to tak, že já jako levák kladu od leva to, co potřebuju mít nejvíc po ruce: tedy lžíce, abych mohla ochutnávat

Labužník handula02
634 příspěvků 01.02.07 01:29
Jau

Já jsem pravák a řadím to stejně jako ty. Neumím říct, proč to tak mám, ale vyhovuje mi to.

jau
457 příspěvků 01.02.07 02:36
Handulo,

Tak v tom případě problém není v rukou, ale v hlavě ( mojí )

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.07 07:55
To myslíte vážně?!?!

To je tedy téma k diskusi...... ..se nestačím divit…

marhaba
98 příspěvků 02.02.07 02:34
Budu se nad sebou muset zamyslet,

neboť mám v šuplíku odleva vidličky, lžíce a pak nože. Vůbec nevím proč, marně přemýšlím jak to bylo u maminky a při nejblížší příležitosti mrknu, jak to má dcera. Možná, že by to bylo téma pro nějakého psychoanalytika - Freude Freude Freude, vždycky na tě dojde.
Hezká debata, která mne pobavila. Vlaďko, díky!

Bali
1254 příspěvků 02.02.07 03:59
...

tady uz bylo ptakovin! Ja jsem se taky u priboru docela pobavila
Na odreagovani dobre! Vzdyt nemusime resit jen vazne veci.

Labužník handula02
634 příspěvků 02.02.07 04:04
ze života

a vo tom to je…

Florentyna
439 příspěvků 16.02.07 15:56
Hlásím

v pořadí zleva lžíce, vidličky, nože. Logika? Buď žádná, nebo je to uspořádané podle frekvence používání u vaření. Nejčastěji používám lžíce a nejmíň nože. Nicméně u jídelních příborů, které mám v odlehlém šuplíku a které už s vařením nesouvisí, to mám úplně stejně…

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.07 01:26
Bali, HelcoK a manku

jsem ráda, že to mám dobře šuplík s příbory mám nalevo od varné zóny a ač pravák, vyndavám z něj věci levou rukou. Takže zleva nože, vidličky a lžíce. Příbory mám dvoje různé a běda, když se v přihrádkách pomíchají ! Úplně v pravo přihrádka na škrabky, naběračky apod. Teď nevím, kde jsem to okoukala, ale já se snad schválně půjdu podívat ke tchýni, kde jsme zprvu bydleli, odpoledne to ještě okouknu u mojí mamky a mrknu i k sestřičce.

Vali
1326 příspěvků 17.02.07 02:15
Florentýnko

máš to uspořádané stejně jako já, to mě potěšilo a máme to taky dobře

Bali
1254 příspěvků 17.02.07 02:32
...

jo a jeste mam pribory v priborniku v jidelne! A jak tak koukam, lezi tam jinak nez ty v kuchyni. Zleva lzice, noze, vidlicky. Tak je videt, ze v tom zadny styl nemam.

Labužník Jana.Q02
129 příspěvků 18.02.07 09:22
Téma na disertační práci.

Musela jsem se jít podívat. Mám odleva lžíce - nože - vidličky. Logiku v tom nehledám a je možné, že na chalupě to mám jinak. Ale vždy musím mít šuplík po pravé straně, jinak bych si zauzlovala ruce.

Eja
3831 příspěvků 22.02.07 17:32
Systém v tom nevidím žádný

naprostá menšina má vlevo něco jiného než nože nebo lžíce - a to je tak půl na půl. S leváctvím či praváctvím to taky nějak nesouvisí.
No, já mám výsuv 80 cm široký a do něj se přesně vešly dva pořadače i IKEy. Každý má jednu část dlouhou přes celý pořadač, dvě malé vepředu a vzadu kolmo a mezi nimi tři obvyklé velikosti. Takže zleva: velké nože, lžíce, vidličky, jídelní nože, vepředu lžičky, vzadu špízy a párátka, v druhém pořadači zleva vařečky, dřevěnou lžíci apod., vpředu vývrtku, pětikorunu a gumičky, vzadu lis na česnek a úplně vpravo porcovací nůžky na drůbež, otvírák na konzervy a malou naběračku.
No a ve spodním výsuvu košík s neidentifiko­vatelnými předměty - pelmenidlo, struhadlo, velké naběračky, zavařovací hlavice a ještě různé jiné

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz