Anketa: Pojďte si se mnou chvíli hrát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pepicek
1309 příspěvků 17.03.05 00:07
Anketa: Pojďte si se mnou chvíli hrát

dělám si takovou malou studii chování běžného Labužníka v průběhu dne (určitě si říkáte, ten zas nemá co dělat a chytaj ho roupy :))

Zkuste se na chvíli zamyslet, jak se mění Vaše zvyklosti v průběhu dne, když navštívíte Labužníka (nemyslím tím, že začnete podmíněně slinit na klávesnici). Věnujte mi pár minut a pište, tak jak Vás napadne, psaním se Vám vybaví spousta věcí, které si normálně neuvědomujete. Pokud nechcete psát svoje návyky veřejně, pošlete mi je prosím emailem, rád bych je zpracoval a použil při návrhu nové verze Labužníka

Příklad:

• přijdu brzo ráno do práce (před sedmou ranní) - podívám se na nové recepty z předešlého večera, potom nakouknu do fóra, zkontroluju data a pokud je tam něco nového jdu se podívat, okem přelétnu a jdu se podívat na novinky.cz co se stalo přes noc
  • přijdu po sedmé hodině - podívám se na nové recepty za dnešní ráno a zasním se, co bych si dal dneska k obědu … den dostává růžový nádech, klávesnice vlhne.
  • přijdu dopoledne, obyčejně před obědem, vzpomínka na jídlo ve mě vyvolá adresu Labužníka - podívám se na nové přírůstky a jelikož se mi do oběda už nechce dělat nic zá:,–(ního napíšu pár komentářů k receptům, které se mi líbí. Juknu do fóra a vytvrdnu tak dokud mě kolega nevyruší a po krátkém představení mých favoritů na dnešní večeři odcházíme na oběd.
  • čtvrtá odpoledne, rozptýlení před koncem pracovní doby - kouknu do oblíbených, kam jsem si dal favority na večeři v pracovní den, je potřeba si napsat seznam, co mám nakoupit po cestě domů, v novém okně si otevřu reklamu, která mě zaujala a deset minut zkejsnu lelkováním po okolních stránkách, okno zavřu a jsem zase na Labužníkovi, podívám se, jestli mi někdo neodpověděl na dotaz ve fóru a zkusím vyhledat, jestli nebude nějaký recept z ingrediencí tavený sýr a rohlík, jediné potraviny, které zbyly po víkendu v domácnosti, venku se stmívá, je čas jít nakoupit …
  • večerní návštěva po osmé hodině - čas na diskuzní fórum a případné poklábosení na chatu, který mám otevřený v druhém okně, v podstatě se jedná o formu zábavy, nic konkrétního nehledám, jdu si pokecat, je na čase napsat ten recept na máminu svíčkovou a seřadit si oblíbené, co jsem si naházel v průběhu dne. Tisknu si dva recepty a jdu se koukat na televizi.
  • noční návštěva, zpravidla po půlnoci - jdu jentak ze zvědavosti, jestli TAM někdo je … ha nejsem sám, asi si přečtu nějaký článek a pak se nechám zlákat reklamami někam jinam.

=============­=========================

Poznámka: samozřejmě, že se nejedná o popis jednoho dne, ale o různé dny, kdy člověk navštíví stránky pokaždé v jinou dobu, podle toho jak si vzpomene nebo jak potřebuje. Opravdu se nebojte rozepsat, je to pro dobro nás všech případně stačí jen doplňovat můj příklad, pokud se s ním ztotožňujete.

Reakce:

hydraulik
54 příspěvků 17.03.05 18:20
Popis jednoho všedního odpoledne

Varianta čtvrtá( no spíše pátá až šestá)odpoled­ne,dokončení pracovních úkolů co jsem nedstihl v práci,když už jsem na internetu tak Labužník,trošku poslinit klávesnici,zjistit že jsem nic nejedl od dopoledne, a odebrat se do kuchyně,sníst jednu z hladu oběšenou myš a vyrazit rychle něco koupit aby naše rodinka ( a já) neumřela hlady,uvařit,po­kecat ještě na icq,a hajdy na kutě,a už zase vstávám.

ogroats
64 příspěvků 17.03.05 23:59
...

ty šotouši jeden …

possum
464 příspěvků 20.03.05 15:00
Taky je jeste tahle varianta:

v praci na internet nemuzu. Z prace prijdu ve 22.30. Zkontroluju, kolik prislo uctu (dopisu je malo, chodi mi spis mailiky). Rychle se osprchuju, pripravim drink a zapnu computer. Zkontroluji mail, prectu noviny, podivam se na chat (to vse v rychlosti neb specham na Labu). Na Labuznikovi projdu nove recepty, vletim do Diskuze a kouknu jestli je nekdo na chatu. Ponejvic neni, protoze v te dobe je v CR poledne a vsichni sedi u stolu a laduji se. Mezi tim vsim odpovidam na mailiky, na ICQ a taky mrknu na ten prvni chat. Kdyz mi zacne padat hlava na klavesnici, jdu v te dobe uz zase hladova, radeji spat. Rano (ktere u me zacina tak v 9-10 rano) na Internet nejdu, protoze lidi tady jsou v praci, a lidi v CR spi nebo se chystaji.

trikolka
383 příspěvků 21.03.05 07:55
cau pepicek,

varianta finska cislo 1…

rano zacnu pracovat kolem 7:30-8:00, podivam na mail, pak na soukromej mail, pak na okoun.cz, pak na labuznika. je novej clanek? pokud jo, otevru ho a bud ctu nebo zavru, vetsinou dle tematu a autora, bunterovo clanky ctu za:,–(ne vecer, kdyz nemusuim spechat. pak preletnu nadpisy novych receptu, podivam se na ty, ktere me zaujmou (napr dnes houbove pohlazeni s houbami). jdu do komentaru k receptum, podivam se na nektere nejcerstveji okomentovane recepty. pak jdu do nekterych dalsich diskuzi, dle volneho casu, vetsinou v tomto poradi:

• vzkazy tvurcum serveru
  • hledam recept
  • kucharske knihy
  • ostatni

obcas neco okomentuju, pokud mam co rict a chce se mi. na reklamy nikdy neklikam, ale vazne nikdy.

mezi tim chodim zpatky na hlavni stranku, protoze se mi libi nase nova hlavicka a jak je tam pokazde jinej recept z pred rokem :)

finska varianta cislo 2 …

potrebuju inspiraci! blizi se vikend, navsteva nebo se mi proste zase chce varit (pect). hledam dle ingredienci a toho, na co mam chut. pouzivam link recepty a vyhledavani

finska varianta cislo 3 …

jdu varit oblibene recepty. varim vzdycky s pocitacem na na lince. taky podle toho obcas vypada, ale co, stejne chci od tety Nokie novej :) hledam v oblibenych receptech, ale nektere nemam zarazene, tak pouzivam vyhledavani

tot vse, drahy pepicku :) pak vetsinou zavru labuznika, podivam se na hodinky, zhrozim se, kolik jsem tu zase stravila casu a jak na me bude muj novej hnusnej sef a.k.a. idiot rvat a jdu pracovat na necem serioznim :)

mej se pekne a hodne uspechu, Labuznik rulez

Niki

Eleeen
1127 příspěvků 21.03.05 08:21
...

Přicházím do práce v 6.58 (pokud nemá TRAM zpoždění), pustím PC, mezitím uvařím první kafe a konev čaje, zkontorluju firemní poštu, soukromou poštu a Labužníka ;-D , což znamená: přeletět názvy nových receptů, zajímavé recepty otevřít a přečíst, přeletět podle data a času diskuze, zkontrolovat, zda mi někdo odpověděl anebo co bych mohla říct já sama,
pak se věnuju práci.
Labužníka mám většinu času „na lajně“, občas, když uslyším „tichý gong“, jdu se podívat, co nového.
v poledne kontroluju narychlo diskuze, občas odpovím nebo něco připíšu, podívám se, zda je nový článek. To, co mě zajímá si vytisknu a čtu cestou z práce v tramvaji - články nebo nějakou diskuzi.
Z Labužníka se odhlašuju kolem 16. hodiny.

• když hledám nějaký recept, používám ráda „Hledej“ anebo řazení receptů podle kategorií.
  • když chci vložit nový recept, tak také prohledávám, abych něco nevložila „navíc“.
    Doma internet nemám, jen staré PC. Občas si večer nachystám nějaký recept ve Wordu a ráno ho na Labužníka vložím, pokud tam už není.
    Využívám kategorie v Mých oblíbených receptech - to považuju za velice dobrý nápad.
    Recepty shromažďuju jako Kari (někde to tady psala) mám složky, tématicky pojmenované, v nich jednotlivé recepty v tenkých složkách s euro-otvory do šanonu.
    Jinak kudy chodím, tudy chválím!!!!

possum
464 příspěvků 21.03.05 15:00
Dodatek.

To nejhlavnejsi jsem vynechala!
Projdu recepty, ty co se mi libi otisknu. Az mam cas (treba v praci), konvertuji recepty(samozrejme, ze nektere opravdu nejdou) na pouziti pro mikrovlnku.

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 21.03.05 16:39
odhlašování

z labužníka se neodhlašuji, je to potíž?

DanaJ
1136 příspěvků 25.03.05 14:21
Nepravidelně

Na Labužníka koukám nepravidelně.

Co udělám? Nejdřív se přihlásím a pak chaoticky zkouknu úplně všechno, co se stihnout dá. Kouknu na nové články, pak na recepty a nakonec do fóra. Tyto tři „akce“ obměňuji. Není pravidlem nahlížení v tomto pořadí. Asi nejpravidelnějc dám prvně fórum.
Většinou hledávámm to, k čemu jsem přidávala příspěvek, který mi hlodá nejvíc v hlavě.
Jsem prosím kuchtící maniak a není chvilky, kdy nemyslím na jídlo.

Labužník jenny02
35 příspěvků 25.03.05 18:24
...

Jsem na tom jako Lucianka, taky se neodhlašuju. Měla bych? Nebo to nevadí?

pepicek
1309 příspěvků 25.03.05 19:31
neodhlašovat

rozhodně neodhlašovat, jinak se pak musíte zase přihlásit při další návštěvě, Labužník byl napsán tak, aby Vás přihlásil sám při každé návštěvě (pokud si Vás pamatuje - přes cookies).

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz