anglicke vyrazy - preklad

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
gaburiatko
740 příspěvků 31.07.07 15:15
anglicke vyrazy - preklad

Ahojte, kedze obcas peciem aj podla anglickych receptov, tak by som sa rada opytala, co konkretne znamena bread flour a bread machine yeast, daju sa tieto ingrediencie kupit aj u nas ? Predpokladam, ze bread flour sa da nahradit hladkou mukou a bread machine yeast normalnymi kvasnicami, teda drozdim.
Vdaka za radu :)

Reakce:
buraci
1136 příspěvků 31.07.07 17:24
Preklad

V podstate mas pravdu, akorat to drozdi pouzij radeji susene. Jinak chlebovou mouku psenicnou uz maji u nas (konecne!) bezne v Hypernove.

esmeralda
4813 příspěvků 31.07.07 22:24
Gaburiatko,

Buráci ti už správně odpověděli.
Jenom bych chtěla dodat že Bread flour (čili mouka k výrobě chleba) má vyšší obsah lepku.
Z vlastní zkušenosti mohu říci že jsem ale rozdíl ve výsledku nepoznala, tudíž používám obyčejnou mouku, neboť je (aspoň tady v Oz) lacinejší.

gaburiatko
740 příspěvků 01.08.07 09:41
vdaka za radu

len je asi rozdiel, ked dam napr. 42 g normalneho drozdia a 42 g suseneho, nie ?
Mysli sa teda pod pojmom bread machine yeast susene drozdie ?

buraci
1136 příspěvků 01.08.07 10:26
Drozdi

Obecne plati, ze 42 gramu cerstveho drozdi jsou 4 cajove lzicky instantniho drozdi. Pote plati jeste, ze 1 cajova lzicka instantniho drozdi je 1 1/4 cajove lzicky suseneho drozdi. Musis tedy koukat, jestli mas drozdi susene nebo instantni a take na navod na samotnem drozdi, tam je udano na kolik mouky staci jeden balicek.

buraci
1136 příspěvků 01.08.07 10:32
... jeste

Pouzit muzes jak susene tak instantni, rozdil je v tom kolik ho pak musis pouzit do testa.

gaburiatko
740 příspěvků 01.08.07 15:26
buraci dakujem :)

dakujem za rady, ja sa vzdy snazim pouzivat cerstve suroviny a teda sa vyhybam susenemu drozdiu, o instantnom som ani nevedela :), ale to kvoli tomu, ze nakupujem iba cerstve drozdie :) Kedze ale varim sem tam podla americkych receptov, tak sa nevyhned ani susenemu drozdiu, ale vdaka Tvojim radam, mozem stale pouzivat cerstve :) Vdaka.

jumbo
11 příspěvků 07.08.07 04:10
...

ahojte, mam plnu sklenku „yeast extract“ naco sa to ma pouzivat ?

esmeralda
4813 příspěvků 07.08.07 08:32
Yeast extract - Jumbo,

není na tom náhodou ještě napsáno Vegemite?
A nevypadá to jako dehet?
Jestli ano, tak si to namaž na chleba nebo na toast s máslem. Ale jenom tence, je to dost slané.
Je to australská záležitost. Nepotkala jsem mnoho lidí kterým by to chutnalo, ale australské děti na tom vyrůstají. Jsou to koncentrované vitamíny skupiny B.

buraci
1136 příspěvků 07.08.07 08:29
Yeast Extract

Zadej si do googlu tohle heslo (treba spolu s heslem recipe), je tam toho dost. Napr.: http://allrecipes.com/…/Detail.aspx Predpokladam, ze vic napisou Labuznici z anglicky mluvicich oblasti, kde se yeast extract prodava treba pod nazvem Marmite.

tea63
935 příspěvků 07.08.07 10:07
Marmite

jsem jednou koupila ze zvědavosti, chutná jako velmi koncentrované maggi, tak jsem s tím dochucovala polévky. Vím, že se to maže na toasty, ale to mi moje chuťové buňky nějak nevzaly Prý je to móóc zdravé a používají hlavně vegetariáni, aby si doplnili vit. B apod.

lydia
1227 příspěvků 07.08.07 17:29
marmite a pod.

thea má pravdu, vypadá to jako mazlavý olej a chutná jako maggi. Ale je to zdravé. Vegemite je australský výrobek, prý ho někdy vynalezl nějaký australan, ale to bude vědět esme lépe. Výrobek obsahuje pivní kvasinky a nějaké vitaminy b, myslím b1, b2 a ještě nejaký b. Angličané si to mažou na toast, ale slabou vrstvu. Podívej se na stránky marmite. Angličané říkají buď marmite miluješ, nebo nenávidíš. Ja patřím mezi ty druhé. Ale chutě jsou různé, přede mnou maminka taky musela schovávat rybí tuk, jak jsem ho měla ráda

jumbo
11 příspěvků 08.08.07 00:52
...

diky, skusal som na toast aj na kure ani jedno mi nechutnalo takze skoncilo v kosi. Ale som mnou je tazke nic okrem kontinental a azian jidel a dochucovadel nemam v laske, jedina vynimka je javorovy sirup na livance (canadian maple leap) a mexico, navyse teraz mam aj dietu sakris ale dneska bol dobry den sacharidovy (snidani: ovoce, svacina : pizza, obed : horuca 75 % cokolada (s whiskey,sla­hackou, chili,cerne koreni) ., vecera : farfalle s rajcatemi, olivami a bazalkou. Cudejete sa na pestrosti predsa mozem ich jist len kazdy 4 den a 160 kil chce sví porce

Eleeen
1127 příspěvků 08.08.07 08:02
vegemite

a dá se koupit i v ČR? Když mi ho Esme s Mickem dávali ochutnat, „hubu mi to nekřivilo“, ba naopak.
Třeba jsem australské dítě?

tea63
935 příspěvků 08.08.07 10:54
Eleeen

Já jsem Marmite ( asi je to stejné jako Vegemite) koupila v Tescu, ale už je to dost dlouho. Ale protože to hodně používají vegetariáni, mělo by se to možná dostat i někde v prodejnách zdravé výživy.

lydia
1227 příspěvků 08.08.07 13:35
marmite video
tea63
935 příspěvků 08.08.07 15:31
lydia
esmeralda
4813 příspěvků 08.08.07 22:59
Marmite versus Vegemite

Dovolila bych si tvrdit že Marmite a Vegemite chutnají rozdílně.
Marmite je hnusný…Vegemite přímo miluji.
Ale možná ze mne mluví patriotismus.

buraci
1136 příspěvků 31.08.07 14:06
Tak pratele

… Marmite jsem dnes videla v Tescu v regalu s cizokrajnymi potravinami, takze, kdo ma odvahu, muze to vyzkouset, ja ji po pravde receno nemela.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz