Alergie na ořechy a vánoční cukroví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vrba
106 příspěvků 19.11.03 16:19
poradíte?

ahojky, já mám takovou trochu neobvyklou prosbu. U mého tříletého syna propukla velmi silná alergie na směsi ořechů. V podstatě to znamená, že nesmí nic co by mělo byť jen jeden ořech, a to ani kokos. Nemáte někdo radu, čím nahradit ořechy ve vánočním cukroví? Neumím si představit, jak budem mít letos vanilkové rohlíčky bez ořechů.
Moc děkuji

Reklama

Reklama

Reakce:

babi
6360 příspěvků 19.11.03 18:11
Vrbo, je mi moc líto...

protože Tě čeká doba, kdy budeš muset chlapečka nejenom hlídat a vysvětlit mu, že nemá od nikoho jiného brát jídlo než od Tebe, ale také při nákupu všeho možného přečíst složení všech pokrmů, omáček atd., protože hodně potravinářských výrobků obsahuje i někdy minimální složku z nějakých ořechů. Na Severoamerickém kontinentě je alergie na ořechy tou nejrozšířenější a proto mají (alespoň v Kanadě ) cedulku s varováním u každých ořechů. Je však naděje, že někteří lidé tak zvaně z alergií vyrostou.

Ráda bych Ti doporučila si najít skupinu lidí se stejným problémem (možná lékař může doporučit, nebo se podívej na web), a tam se dozvíš od zkušenějších rodičů, co, čím a jak nahrazovat. Dobré je také zajít do racionální prodejny.

Jenom v rychlosti mě napadlo několik možných náhražek a to jsou opražené vločky, sójové boby, sezamová a slunečnicová semínka, fazole (znám dobré cukroví z Japonska). Každopádně se však poradit s lékařem !!! Vím na příklad, že kolikrát člověk je alergický na burské oříšky, ale v podstatě je to alergie na plíseň, která se na nich rychle tvoří.

Najdu-li něco více, tak Ti zajisté dám vědět. Začátky jsou však vždycky těžké

Přeji Vám úspěšný boj proti alergii

Alice
104 příspěvků 20.11.03 06:58
"Orisky" z ovesnych vlocek

Moje babicka mi kdyz jsem byla mala vypravela, jak za valky nahrazovali orisky vlockami uprazenymi na masle s trochou cukru a dokonce mi je udelala na ochutnani a opravdu meli oriskovou chut ! Pak se normalne namelou jako orechy a sup s nima do cukrovi. Jenom si uz nepamatuju kolik masla a cukru na kolik vlocek :o( Takze to vyzkousej a pak nam dej vedet, drzim palce tobe i synkovi a preju krasne Vanoce

vrba
106 příspěvků 20.11.03 11:09
děkuji

moooooc děkuji za rady a povzbuzení. Syn je naštěstí úžasný, protože mu stačí říct, že to jíst nemůže, protože tam jsou oříšky a ani to už nezkouší. On ví, jak mu potom je( má astmatický záchvat takovou rychlostí, že po 10 minutách se už dusí. ) Taky s sebou všude nosíme batůžek se sprayem) Moooc děkuji zkusím ty ovesné vločky a dám vědět.

Atona
5 příspěvků 24.11.03 19:49
Mám,myslím,řešení

Milá „Vrbo“,a což vanilkové rohlíčky úplně bez ořechů?Mám recept,který překvapil i mou maminku-výbornou kuchařku,už ty své klasické s ořechy/oříš­ky/vůbec nedělá!!Náhradu za ořechy ale neznám.Evita.

vrba
106 příspěvků 26.11.03 16:48
Atono

Prosím, nemohla bys ten recept na vanilkové rohlíčky napsat?
Ráda bych je vyzkoušela. Děkuji vrba

Daji
1 příspěvek 28.11.03 02:37
Ano vločky

Jak zde již bylo napsáno, jsou opražené vločky výbornou náhradou za ořechy. Určitě vyzkoušejte

babi
6360 příspěvků 28.11.03 14:00
Vanilkové rohlíčky...

Recept č. 430 na Vanilkové rohlíčky z tvarohu a bez oříšků jsou na Labužníku, ty jsou zajisté dobré, tak jako všechno pečivo z tvarohového těsta mrkni se na ně.

Ahoj!

babi
6360 příspěvků 29.11.03 14:12
Evito...

upozorněním na rohlíčkový recept z Labužníka jsem Tě nemínila odradit od napsání Tvého receptu. Zajisté by bylo zajímavé pro Vrbu (i nás ostatní) si ho přečíst a možná i vyzkoušet

Atona
5 příspěvků 29.11.03 19:22
Záchrana z Prahy pro Vrbu

Milá Vrbo,tak vidím,že můj recept nikdo nezná,a je tak jednoduchý!Ne­boj,vánoce bez vanilkových rohlíčků mít nebudete a Ty budeš na můj recept ráda vzpomínat…Sama jsem ho dostala od „babi“ mé přítelkyně Marty a je milovaným hitem našich vánoc/m.j.,milá „babi“,trochu mě naštvalo,že bych já něco opisovala-ještě žes to vysvětlila!!!!/.Tak tady je ten opravdový zázrak..Vanilkové rohlíčky:12 dkg mouky,8 dkg másla a 3 dkg cukru zpracovat v těsto,udělají se malé rohlíčky a po upečení se obalí ještě horké ve vanilkovém cukru.Vrbo,dobrou chuť,pozdravuj synka a krásné vánoce!Atona.

Bunter
457 příspěvků 29.11.03 19:50

Milá Vrbo,pan M.Fenyk z Asociace cukrářů a pekařů doporučuje nahrazovat ořechy mandlemi.Mandle nežluknou,nevy­volávají alergii a mají příjemnou chuť.Pokud by jsi chtěla vědět více můžu ti na něj dát adresu i telefon.Měj se hezky.Tom Norsko.

Labužník Zuzik
286 příspěvků 12.02.04 09:22
Ahoj Vrbo,

už je sice po vánocích, ale jsem teď na Labužníku jen po chvilkách a dnes jsem si všimla Tvé prosby. Maminka používala také jako náhradu ořechů bílý mák - prý je to k nerozeznání. Nikdy jsem to nezkoušela do cukroví, ale je fakt, že koláče s nádivkou z bílého máku mají chuť spíše podobnou ořechům.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz