...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník janat02
33 příspěvků 30.01.07 15:54
...

Hledám inspiraci, nemusí to být zrovna kulinářský zářitek šéfkuchaře oceněného Michelinem, ale jsem celkem chu´tově i ingredienčně náročná…ok, jinak: kdejakou spešl surovinu doma najdu a vařím moc ráda. jenže teď mi nastala hodně komplikovaná situace: nová práce, noví lidé, nový šéf. Výhradně mladý kolektiv, no a na obědy se tam nehraje…není na ně čas, takže nepsaná dohoda: jen tak zobat u monitoru, ale vzít si půl hodinku volno-jako nikdo mi to nezakáže, ale nikdo to tam nedělá a zákazníci chodí i přes poledne, že. A navíc největší problém: není tam mikrovlnka, je tam ale lednice. Mi už zoufale dochází inspirace na to, co si připravit do práce k jídlu. Holky se tam živí bagetami, zeleninou, jablky, polívkami ze sáčku nebo ničím. Mám nakázanou přísnou pravidelnou dietní stravu. Takže vás moc prosím o rady, co se tak dá jíst za studena. Rýže celkem jde, ale taky ne pořád, brambory-nápodobně, těstoviny nemám ráda. Maso moc nesmím, leda bílé, hodně zeleniny, no ale tam už taky tápu. Z vajíček bych neměla žloutek, nesmím smažit, chleba s něčím jako pomazánky a zelenina-to taky nejde denně. Tak a teď „babo“ raď. Prosím, poradíte?

Reklama

Reklama

Reakce:

jolana
5064 příspěvků 30.01.07 18:27
Jani, to ti....

…teda nezavidim.....a verim, ze to nie jednoduche, raz som nieco podobne zazila. Proste kazdy kazducky den, prestane to cloveka bavit a chutit… Napadaju ma vselijake spizy s bielym maskom + zelenina a poliate bazamilkovym octom , rybky.....salaty s ryzou a zeleninou + strukoviny, bulgurove salaty su tiez chutne… velmi chutne su ovocne jedla Biele masko pripravovane s ovocim ako minutky- zmena za zeleninu…zrovna je tiez jeden recept tiez vhodny v diskuzii od bedly - Drubezi cihla… zelam ti, aby si si nasla dake inspiracie a co najlepsie a s chutou to zvladala..

yanul
76 příspěvků 31.01.07 01:16
...

Jani a co zkusit rozumně promluvit se šéfem? Třeba by vám tu mikrovlnku i koupil. snad mu jde také o to, aby jste byli zdraví a spokojení, ne? Chvíli se to za studena dá, ale ne věčně a když by jsi byla jako první, ostatní by se možná rádi přidali, si jídlo ohřát a nebo něco malého si uvařit. A zákazníci? Snad by to vyřešila vývěska s nápisem polední přestávka. A když by toto vše nešlo, tak se poohlédnout po práci, kde člověk nejen pracuje, ale také se stravuje a nikdo si na nic „nehraje“.Zdraví máš jen jedno a za riskování nemoci Ti ani ta sebelepší práce nestojí.

marhaba
98 příspěvků 31.01.07 04:33
Je těžké

se v nové práci hned domáhat nějakých změn, obzvlášť když stojí peníze jako mikrovlnka. Moc Ti nezávidím.
Možná bys mohla s sebou vzít někdy (pokud odpovídá Tvé dietě) - žemlovka tvarohová nebo s jablky, tvarohový pudink, sojová sekaná, kuřecí salát, sojový nebo kapustový karbanátek upečený v MW když nemůžeš smažit, nějaký luštěninový salát - čočkový je fakt výtečný. Snad Ti to trochu pomůže a časem se dožijete i mikrovlnky.

Tasma
415 příspěvků 31.01.07 04:47
...

Dnes už je úplně běžné, že se do firem, kde není možnost stravování, dováží meníčka. Určitě u Vás také taková služba existuje. Jinak bych asi taky zaloudila u šéfa, aby obětoval tu trošku peněz a koupil pro své drahé zaměstnance mikrovlnku. Můžeš to prozatím řešit jídlem doneseným z domu, třeba v termomíse, ale kdo se s tím má tahat

buraci
1136 příspěvků 31.01.07 04:52
To jsem take zazila

… kdysi kdyz jsem pracovala v reklamni agenture. Krome toho, co psali predrecnici, zkus treba ruzne naplnene tortily (kure, salat, ocesnekovany jogurt…), pita chleby s reckym salatem, domaci sendvice (treba rajce, mozarella, bazalka, zakapnout olivovym olejem), nebo omeleta z bilku s rajcaty a parmezanem. Mikrovlnka neni reseni, zila jsem na ohrivanych jidlech nekolik let a mam z toho dodnes zkazeny zaludek.

Labužník janat02
33 příspěvků 31.01.07 16:15
...

Moc Vám všem děkuji za reakce. Jsem tam nová, 2 týdny, to si fakt nemůžu poroučet MW…doprava jídla pro zaměstnance absolutně nesplňuje to, co smím jíst (máme dole něco jako bar s teplým jídlem a menu, ale: svíčková, smažený řízek, vepřové s čímsi…tohle já nemůžu).
Zaujaly mě tyto tipy: špízy s bílým masem a zeleninou (to jde i za studena), rybičky nemůžu-sice je miluju, ale nechávám to na večer, v práci by ten odér zákazníci nedali;), bulgur jsem nikdy nejedla-asi to zkusím (dneska jsem objevila ve zdravé výživě jáhlové saláty a dobrý), tvaroh-ten snídám a střídám s activií-takže k obědu už ne, sojová sekaná, kuř.salát, ty sojové a kapustové karbenátky jsem v MW taky ještě nezkoušela-asi to risknu-snad MW nevybuchne, luštěniny-opět odérový problém (následující den;), tortila-to je zajimavý tip, sendviče-jasně-jenže to je jako ten chleba s něčí-tím se taky nedá furt dopovat, no a česnek taky nemůžu-opět-jednám se zákazníky na vysoké úrovni;) a vyvěsit cedulku polední pauza, tak to by šéf vyletěl z kůže a já na sekundu z místa, to leda na 1.Apríla;)
Díky, díky…snad ještě někdo přispěje…
Na zítra jsem nevařila, vezmu si s sebou jeden z těch jáhlových salátů, pečivo a udělala jsem si mrkvovo-jablkovo-celerovo-křenovo-dobrý salát a hotovo. Akle ještě se mi jednou osvědčilo sushi-bohudík se tam na mě nedívali jako na exota, ale brali to jako samozřejmost a spíše nastala diskuze, kde se dá jíst v restauraci a kde ne…prima;)

Labužník housenka02
609 příspěvků 01.02.07 01:13
... když vás tak

… mám zlatýho šéfa… vedle firmy stojí jeho vlastní restaurace, kde nám za 27.- Kč vaří 3 různá jídla včetně sobot, v jídelně ve firmě nám stojí mikrovlnka a tak když mám dost hospodských jídel, tak si přinesu z domu a v klidu si ohřeju svoje, ikdyž v té jeho restauraci nevaří nijak špatně, dokonce je vždy jedno z jídel vegetariánské a k tomu bohatý salátový bar, kde si každý může nabrat zeleniny dle chuti a zalít si ji dvěma druhy zálivky. Asi jsem měla opravdu štěstí na firmu, ikdyž v ní v posledních měsících trávím většinu času, tak hlady v ní opravdu netrpím.
Navíc jako zaměstnanec firmy jsem zvýhodněná 20% slevou pokud se rozhodnu zajít se svými blízkými na oběd či večeři.

Podotýkám, že se jedná o soukromou firmu.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz