" PAPIŇÁK " - jaký koupit?????

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mlsna
5 příspěvků 29.12.04 13:54
" PAPIŇÁK " - jaký koupit?????

Ahojky, mám dotaz ohledně papinova hrnce. Uvažuji o jeho koupi, masíčko je z něho prý velmi chutné, rychle hotové a zdravé. Ale bojím se, aby mi papiňák nebouchl, proto jsem si ho nikdy předtím nepořídila. Nevíte jakou značku vybrat? Dívat se na cenu? Jak na to, aby papiňák nebouchl? Asi se ptám dost hloupě, ale opravdu s tímto hrncem nemám žádné zkušenosti, předem díky za odpovědi

Reakce:
Eja
3837 příspěvků 30.12.04 13:06
Určitě si nekupuj

papiňák od Tescomy, který má na víku černou páku, kterou se otvírá, a víko se vyklápí dovnitř a pak se ( hodně blbě) vyndavá ven - otvor i víko jsou trošičku oválné, takže to jde pouze v určitém místě a sklonu víka. Já ho dostala a s láskou vzpomínám, jak jednoduše se otvíral můj starý.
Nechci tím říct, nekupovat od Tescomy, to rozhodně ne, ale ne tenhle typ.
Bouchnutí se neboj, když budeš dodržovat návod, tak Ti rozhodně nebouchne.

urna
24 příspěvků 30.12.04 13:43
TEFAL

Doporučuji tuto značku. Je sice dražší, ale má perfektní zavírání a tři stupně regulace tlaku. Používám ho již dva roky a dělám v něm v podstatě úplně všechno.

goro
82 příspěvků 30.12.04 14:06
sfinx české budějovice

jsem spokojen s papiňákem sfinx (www.sfinx.cz). zdravím všechny do nového roku.

Jenofefa
1315 příspěvků 30.12.04 14:18
Také hlasuji pro SFINX České Budějovice

Mám takové bio dvojče, hrnec a pánev s jednou poklicí s ventilem, kde barva ukazuje razanci, s jakou se odehrává děj pod tlakem v nádobě. Ještě mám jeden, také nerezový, ten je tureckého původu, tenké pružné víko se vsouvá dovnitř, nemá žádné těsnění, ale jde to velmi lehce a bez problému. Vzhledem k tomu, že pamatuji, jak se z Maďarska pašovaly hliníkové papiňáky značky Kukta, tak soudím, že už mám opravdu dlouholeté zkušenosti, ale nikdy mi nic nevybouchlo. Chce to jen dodržovat návod, pamatovat na fyzikální zákony a řídit se zdravým rozumem. Bez papiňáku si nedovedu představit vaření řady pokrmů, gulášem počínaje, luštěninami a pomalu vařenými vývary konče.

gabi
551 příspěvků 30.12.04 22:44
Hestia-korejsky superpapinak

Mlsna,
moja dcera ma Tescomu a je s nou vcelku spokojna. Kedze ja som mala uz roky staru hlinikovu kuktu, chcela som si ju tiez vymenit za novu Tescomu.Lenze v Metre bola prave akcia na korejske Hestie. Mali dve nadoby 3,5 l a 6,5 l, naparovac zeleniny a k tomu sklenena pokrievka naviac, takze sa nadoby daju aj normalne pouzivat. Nakoniec som namiesto Tescomy kupila tuto Hestiu. A mozem ju vrele odporucat. Nikto mi neveri, ze bravcove maso je v nej hotove za desat minut. Kym som si na tie bleskove casy zvykla, veru sa mi vselico rozvarilo:) Ale je uplne supeeeer…

Eleeen
1127 příspěvků 03.01.05 07:59
Já mám tyto:

http://www.eva.cz/s.php?…
(snad to půjde otevřít)
Dostala jsem je od Ježíška, systém uzavírání mi připadá nejjistější. Z toho Tescomáckého jde na mě strach. Ani nevím proč. Zatím jsem v něm vařila „novoroční“ čočku (15 minut) a je to super. Má velice jednoduché kontrolní prvky tlaku a samozřejmě i pojistku, uvnitř jsou i rysky pro minimální a maximální objem v hrnci. Prodává se i pod značkou Provance.

Škubánek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.05 19:48
tescoma

Ahoj,
doporučuji Tescomu. Dostali jsme ho ke svatbě a jsme s ním spokojení. Brambory 5 minut, celé kuře 10 minut, vepř. koleno 50 minut.....snadné ovládání, srozumitelný návod, spokojenost!!!! Masíčko je fakt mňam, hlavně kuřátko, které jsem uvařila ještě před pečením a výsledek byl famózní!!!!! Totéž kolínko…
Doporučuji!!!!

addel
11 příspěvků 10.02.05 11:26
...

Ahoj. tescomu nebrat, protože je to Čína. Já osobně bych doporučoval Aeternum od italského výrobce. Běžně k dostání v klasických obchodech s domácíma potřebama.

ďdpaul
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.05 15:22
Jen tak

Ahoj lidičky.
Já makám v Itálii a všem doporučuji jejich kuchyňské doplňky. Máme s manželkou kompletní :,-(u italského titanového nádobí, otvíráky a různé drobnosti. Je to prostě super zboží a je vidět že Ital o jídle ví opravdu hodně a je mu jasné, že super jídlo udělá jen se super nádobím. Tlakových hrnců dělají spoustu, např. jak píše přede mnou addel, tak aeternum je jedním z nich. Ty jsou k dostání v běžných domácích potřebách. Doplňky jsou problém tady sehnat. Kávovary jsou nej od Bialetti, ty ovšem nevím kde seženete. A titanové nádobí mé oblíbené značky pouze na www.panvicky.cz
S pozdravem obdivovatel Itálie , Pavel

Jenofefa
1315 příspěvků 11.02.05 15:40
Jsem také obdivovatelkou Itálie

a můj muž taktéž, což nás nutí (rozuměj příjemně) čas od času trávit v Itálii dovolenou, muž se učí již několik let italsky a já ráda po italsku vařím (ale doopravdy, ne jen jako). Proto hledám i inspiraci tady na Labužníkovi. K tebou doporučovanému italskému nádobí, zejména konviček na kávu, si dovoluji uvést odkaz na internetovou prodejnu La vecchia bottega .

Bunter
457 příspěvků 11.02.05 22:16
HØYANG POLARIS

doporučuji nejlepší nádobí na světě Høyang Polaris a to né proto,že bydlím ve Skandinávii.Je to opravdu špička

barbaanek
99 příspěvků 16.03.05 20:25
Jaký koupit?

Jakýkoliv od Tefal, Tescoma, Steinbach atd. Řiď se hlavně cenou, papiňák za 200 asi nebude to pravé ořechové, cena jednoho kvalitního hrnce se pohybuje od 1500 výš, cena za :,-(u dvou hrnců s jedním společným výkem může být okolo 1800. Papiňák jsme doma používali už od dob maďarských hliníkových (ty dodnes) a nikdy nám nebouchly. U sebe doma mám soupravu od Steinbachu, máma zase od Tefalu, a žádné větší rozdíly v nich nevidím. Jen se jich neboj, a s chutí do toho.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz