"SUŠENÉ?" houby

24.09.12

Houby - sušené či čerstvé...

Houby - sušené či čerstvé

Maminka, když nám před svatbou dávala požehnání, tak mi pošeptala: „…a ani své ženě nemusíš říkat všechno!“ Maminka se má poslouchat a myslím, že tato rada mi párkrát zachránila život. Řeč je teď sice o houbách nejedových, ale ta moje jen když viděla na Labu červené javorové listí, tak z toho byla půl dne otrávená…, takže pro zachování si zdraví přestala na Lab docházet (a realizuje se prý na jakémsi Grilu na Kopci či kde) a já vám mohu prozradit své velké tajemství.

Takovou houbovou polévku z ČERSTVÝCH hřibů v naší rodině neumí nikdo jiný!§§§ Vím, samochvála smrdí, asi jako této paní to její PRASE , ale tchyňka na mě vždycky nalézá: A jaké že jsou v polívečce houbičky…? A že je tak voňavá…? A že to ta její taková néééni! A že tam dává praváků hafo a prý aj bobky!
Někdy jí řeknu, že je tam hadovka, jindy zase, že jsem potkal zelené žampióóóny…
A v čem je ten fígl?
No přece v sušených houbách!
Z čerstvých hub je polévka jako hrušková voda… ale když přidám sušené, v rámci utajení rozfofrované na prášek, tak potom je to polévka s velkým „P“!
Ale ani ty sušené houby nejsou jen takové ledajaké a ledajak sušené!
Toto, co vám fčil prozradím, je v zapečetěné obálce u notáře… Škoda, že nejspíš neuvidím nejstaršího synka, jak se bude tvářit…
Na hřibový parfém suším modráky, ale píšou, prý je to hřib modračka a taky píšou, že „mladé, zdravé plodnice je možné sušit.“ No a já suším plodnice, které už nejsou úplně nejmladší a zdravé asi také moc ne, spíše jsou už po smrti. Trošku to připomíná výrobu rybí omáčky v opačném gardu, ale výsledný produkt je ještě voňavější!
Dřív jsem sušil na novinách, teď na papíru na pečení. Na novinách to přišlo levnějc a ještě jste si z polévky přečetli, co psali loni v létě… Na tom pergamenu probíhá fermentace (pouhým sušením si to netroufám nazvat) déle, ale o to je výsledný produkt „voňavější“. Ať tak, či tak, doma jsem to sušit nesměl! Je zajímavé, že když sušíte shnilé houby, tak je neusušíte tzv. “na pepř“ a co potom dělají v plátěném pytlíku ani raději nechtějte vědět…
Jednou mě ta moje informovala, že zkoušela marně vyprat jakýsi pytlík od jakéhosi svinstva co vyhodila…Vzpomněl jsem na maminčinu radu a byl jsem jako pěna! Kdybych jí byl řekl, že vyhodila kouzelnou ingredienci která její matince tak šmakuje, tak by zbytek života strávila jako vdova v Opavě nebo ve Světlé nad Sázavou!
Tož tak…

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz