Video recept: Upečte výborný dort à la míša řezy bez mouky

02.06.20

V redakci všichni zbožňujeme míša řezy! A tak jsme si je upekli... a dokonce ve formě dortu à la míša řezy. Inspirujte se, úspěch u rodiny i přátel je zaručený.

*

Co na míša řezy bez mouky potřebujete?

Na těsto

  • 4 vajíčka
  • 2 lžíce medu
  • 40 g kakaa

Na krém

  • 250 g tvarohu
  • 50 g změklého másla
  • 55 g moučkového cukru

Na polevu

  • 80 g másla
  • 100 g vysokoprocentní čokolády
  • 2 lžíce mléka

Jak ty nejlepší míša řezy upéct?

Korpus

Nejprve oddělte žloutky a bílky. Ke žloutkům přidejte med a šlehejte do pěny. Pak přisypte kakao a opět vyšlehejte. Z bílků připravte tuhý sníh a opatrně ho vmíchejte ke žloutkové směsi. Nalijte na pekáč nebo do dortové formy a pečte cca 15 minut v troubě předehřáté na 180 °C.

Krém

Krém na míša řezy není složitý. Stačí smíchat tvaroh, moučkový cukr a změklé máslo. Určitě jde vymíchat i ručně, ale lepší je na to vzít mixér, který ingredience smíchá tak, že v krému nebudou hrudky.

Než budete krém na korpus dávat, určitě ho nechte dokonale vychladnout.

Poleva

K přípravě jemné polevy budete potřebovat vodní lázeň. Na ní nejprve rozpustíte máslo, do něhož nalámete čokoládu. Až se vám i ona rozpustí, přidejte jednu lžíci mléka a tu řádně rozmíchejte, potom to samé opakujte i u druhé lžíce.

Polevu nalijte na dort, nechte moučník vychladnout a ještě ho dejte na hodinku lednice.

Na další recepty se můžete podívat buď tady na Labužníkovi, nebo na našem „sesterském“ webu eMimino.cz.

Jana je knihomolem, milovnicí cestování a hlavně maminkou pětileté Emily. Zážitky z dob mateřské a rodičovské „dovolené“ ji inspirovaly natolik, že o nich napsala knihu Mámou s humorem. Kromě toho se věnuje vlastnímu blogu a píše pro řadu online magazínů s tématy pro ženy, je spoluautorkou magazínu "Svět Bydlení":https://www.svet-bydleni.cz/, do kterého přispívá články a DIY videy. Po základní škole Jana pokračovala na zdrávku, a to na obor Zdravotní laborant, nicméně mikrobiologie, hematologie ani klinická biochemie jí neučarovaly tolik jako psaní. Ve druhém ročníku na střední ji učitel češtiny přihlásil do tříkolové celostátní soutěže v tvůrčím psaní. V ní se umístila na druhém místě, což ji popostrčilo k tomu, aby se psaní začala věnovat. Vedle učení zdravotnických předmětů k maturitě se tedy věnovala ještě přípravě na přijímací řízení pro bakalářský obor Jazyková a literární kultura. Z něj pokračovala na magisterský, kde vystudovala sociální a marketingovou komunikaci. Ke studiu se Jana vždy snažila nabírat i praktické zkušenosti, prošla proto jako elév Českým Rozhlasem v Hradci Králové a jako marketingový koordinátor online kreativní agenturou. Její praxe pak pokračovala v PR agentuře a knižním vydavatelství. V roce 2013 se stala redaktorkou a copywriterem na volné noze. Její texty se tak objevily a dodnes objevují v několika médiích. Pro eMimino začala pracovat na začátku ledna 2018, kdy z původního částečného úvazku brzy přešla na plný, na němž je jejím hlavním úkolem redakce magazínů eMimina a Arome. Mimo lifestylu se Jana věnuje také historickým tématům, konkrétně holocaustu v době druhé světové války. Sporadicky dobrovolničí na akcích pořádaných Nadačním fondem obětem holocaustu a nyní stojí u zrodu nové neziskové organizace, v jejímž rámci bude mít na starosti webové stránky a blog. Přečtěte si Janinu knížku "Mámou s humorem":https://www.pointa.cz/project/ef9f0074-145c-11e9-8329-0a891f09afaa anebo se podívejte na její "blog":http://www.janabitalova.cz/.
Líbil se vám článek?
Váš příspěvek
Inzerce

TOP 3 vyhlášené pizzerie v Praze

10.07.20 | Milujete pizzu a chcete si na tomto oblíbeném italském jídle pochutnat tak, až se vám budou dělat obrovské boule za ušima? V tom případě určitě chcete vědět, kde si v Praze můžete zajít na nejvyhlášenější pizzu, která vám zaručeně vyrazí dech. Máme pro vás seznam nejlepších pizzerií, kde si určitě pochutnáte. (číst dále)

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz

\t\t \t
\n

Na dal\u0161\u00ed recepty se m\u016f\u017eete pod\u00edvat bu\u010f tady na\nLabu\u017en\u00edkovi, nebo na na\u0161em\n\u201esestersk\u00e9m\u201c webu eMimino.cz.

\n", "dateModified": "2020-06-02T13:37:34+02:00", "datePublished": "2020-06-02T13:37:34+02:00", "headline": "Video recept: Upe\u010dte v\u00fdborn\u00fd dort \u00e0 la m\u00ed\u0161a \u0159ezy bez mouky", "image": [ "https://data.labuznik.cz/labuznik/images2020/800x600/6f/35850.jpg?3" ] }