Video recept: Upečte výborný dort à la míša řezy bez mouky

02.06.20

V redakci všichni zbožňujeme míša řezy! A tak jsme si je upekli... a dokonce ve formě dortu à la míša řezy. Inspirujte se, úspěch u rodiny i přátel je zaručený.

Co na míša řezy bez mouky potřebujete?

Na těsto

  • 4 vajíčka
  • 2 lžíce medu
  • 40 g kakaa

Na krém

  • 250 g tvarohu
  • 50 g změklého másla
  • 55 g moučkového cukru

Na polevu

  • 80 g másla
  • 100 g vysokoprocentní čokolády
  • 2 lžíce mléka

Jak ty nejlepší míša řezy upéct?

Korpus

Nejprve oddělte žloutky a bílky. Ke žloutkům přidejte med a šlehejte do pěny. Pak přisypte kakao a opět vyšlehejte. Z bílků připravte tuhý sníh a opatrně ho vmíchejte ke žloutkové směsi. Nalijte na pekáč nebo do dortové formy a pečte cca 15 minut v troubě předehřáté na 180 °C.

Krém

Krém na míša řezy není složitý. Stačí smíchat tvaroh, moučkový cukr a změklé máslo. Určitě jde vymíchat i ručně, ale lepší je na to vzít mixér, který ingredience smíchá tak, že v krému nebudou hrudky.

Než budete krém na korpus dávat, určitě ho nechte dokonale vychladnout.

Poleva

K přípravě jemné polevy budete potřebovat vodní lázeň. Na ní nejprve rozpustíte máslo, do něhož nalámete čokoládu. Až se vám i ona rozpustí, přidejte jednu lžíci mléka a tu řádně rozmíchejte, potom to samé opakujte i u druhé lžíce.

Polevu nalijte na dort, nechte moučník vychladnout a ještě ho dejte na hodinku lednice.

Na další recepty se můžete podívat buď tady na Labužníkovi, nebo na našem „sesterském“ webu eMimino.cz.

Jana je knihomolem, milovnicí cestování a hlavně maminkou pětileté Emily. Zážitky z dob mateřské a rodičovské „dovolené“ ji inspirovaly natolik, že o nich napsala knihu Mámou s humorem. Kromě toho se věnuje vlastnímu blogu a píše pro řadu online magazínů s tématy pro ženy, je spoluautorkou magazínu "Svět Bydlení":https://www.svet-bydleni.cz/, do kterého přispívá články a DIY videy. Po základní škole Jana pokračovala na zdrávku, a to na obor Zdravotní laborant, nicméně mikrobiologie, hematologie ani klinická biochemie jí neučarovaly tolik jako psaní. Ve druhém ročníku na střední ji učitel češtiny přihlásil do tříkolové celostátní soutěže v tvůrčím psaní. V ní se umístila na druhém místě, což ji popostrčilo k tomu, aby se psaní začala věnovat. Vedle učení zdravotnických předmětů k maturitě se tedy věnovala ještě přípravě na přijímací řízení pro bakalářský obor Jazyková a literární kultura. Z něj pokračovala na magisterský, kde vystudovala sociální a marketingovou komunikaci. Ke studiu se Jana vždy snažila nabírat i praktické zkušenosti, prošla proto jako elév Českým Rozhlasem v Hradci Králové a jako marketingový koordinátor online kreativní agenturou. Její praxe pak pokračovala v PR agentuře a knižním vydavatelství. V roce 2013 se stala redaktorkou a copywriterem na volné noze. Její texty se tak objevily a dodnes objevují v několika médiích. Pro eMimino začala pracovat na začátku ledna 2018, kdy z původního částečného úvazku brzy přešla na plný, na němž je jejím hlavním úkolem redakce magazínů eMimina a Arome. Mimo lifestylu se Jana věnuje také historickým tématům, konkrétně holocaustu v době druhé světové války. Sporadicky dobrovolničí na akcích pořádaných Nadačním fondem obětem holocaustu a nyní stojí u zrodu nové neziskové organizace, v jejímž rámci bude mít na starosti webové stránky a blog. Přečtěte si Janinu knížku "Mámou s humorem":https://www.pointa.cz/project/ef9f0074-145c-11e9-8329-0a891f09afaa anebo se podívejte na její "blog":http://www.janabitalova.cz/.
Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz