Lužické drobky

31.07.11 | autor gmp

DOBROTY Z LUŽICE

V tradiční kuchyni Lužických Slovanů se na stole často objevují moučná jídla, jsou to především „plince“ dolnolužicky „mlince“. V podstatě se jedná o placky smažené na pánvi, při troše snahy by se dalo říci – na způsob palačinek.

Charakteristické jsou též luštěniny. Mléčná jídla, zvláště tvaroh („tvaroh“ hornolužicky, „twarog“ dolnolužicky). Časté je též užívání lněného oleje, lisovaného zastudena. Výjimečné místo zabírají okurky, těm se mimořádně daří v oblasti „Blot“ (něm. Spreewald) hornolužicky „korki“ na Dolní Lužici zas „gorki“.

Typickým pečivem je tvz. „tykanc (česky – koláč). Jde v podstatě o typický slovanský moučník s obřadním charakterem. Přidávají se do něho různé dodatky (peníz, látka atp.) a peče se vždy v kulaté formě. Příkladně do dnešních dní se na Dolní Lužici udržuje zvyk „Rejtowainje wo kolac“ – koňské závody o koláč.

 

SŁÓDKE TWAROHOWE KULKI

Suroviny:

500 gvařených brambor

330 gtvarohu

125 gmouky

50 gcukru

2 vejce

sůl

1 vanilkový cukr

citrónová kůra z 1 citrónu

1 – 2 PL rozinek

tuk na pečení

Postup:

Brambory nastrouhat nebo umlít a jemně smíchat s ostatními surovinami. Na pomoučeném vále vyválet malé kuličky a usmažit. Před podáváním posypeme cukrem.

 

SŁÓDKE TWAROHOWE CAŁTY

Suroviny na 12 placek:

150 g mouky

1 KL soli (původní recepis hovoří o tzv. „soli ziolowej“ u nás kořenící sůl)

250 g tvarohu

1 vejce

50 g režné mouky na posypání válu

1 KL másla na vymazání plechu

Postup:

Všechny suroviny vypracovat na hladké těsto. Na vále, posypaném režnou moukou vypracujeme váleček o průměru cca 5 cm. Tento rozdělíme na 12 stejných kousků.

Pečeme 15 – 20 minut v troubě předehřáté na 180 stupňů.

 

 

 

Tento níže podaný recepis se připravuje při výjimečné příležitosti jako je svátek oblíbený především u dětí: Svátek ptačí svatby (ptasiego vesela v Horní Lužici a ptači kwas v Dolní Lužici). Svátek se slaví každoročně 25. ledna (na Milosza, Milowana, Milobora). Slaví se svatba straky s havranem. Jeden ze svátků, který má tradici delší 1400 let a stále ještě žije v nejmenším slovanském národě.

TRADICIONALNA SROKA


Suroviny na 10 „strak“:

500 g mouky

100 g cukru

100 g másla

sůl

40 g kvasnic

¼ l mléka (0,250 l)

hřebíčky

vanilkový cukr

trochu citrónové kůry, několik mletých mandlí, špetka badyánu

Nejprve si uděláme kvásek. Přidáme do mouky, cukru, másla, přistrouhneme citrón, badyán, několik mandlí a vypracujeme těsto. Necháme řádně vykynout. Vykynuté těsto vysypeme na vál. Formujeme válečky, cca na malíček silné, o stejné velikosti. Z válečků pak zrobíme uzlík, tak aby jedna strana byla hlavičkou ptáčka a druhá ocáskem. Do hlavičky vetneme očka z hřebíčku a pečeme ve vyhřáté troubě na 180 stupňů do zrumění.

 

 

Z Dolní Lužice pochází recepis na tzv. „Mlince“

PISANE MLINCOWE TOLARJE

Suroviny:

500 g mouky

½ prášku na pečení

2 KL cukru

1 vejce

0,125 l mléka

kapka vanilkového oleje

1 KL oleje

3 KL tvarohu

Postup:

Mouku přesejeme do zadělávací mísy, přidáme prášek do pečiva, cukr, vlijeme mléko, olej. Vypracujeme na hladkou masu. Na rozpálenou pánev lžičkou kreslíme malé palačinky. Pečeme dozlatova z obou stran. Potíráme ochuceným tvarohem a překládáme další malou palačinkou. Viděl jsem dolní palačinku potřenou tvarohem a vrchní nutelou ap.

 

 

 LUŽICKÁ SVATEBNÍ POLÉVKA

Suroviny:

350 g hovězího na polévku s kostí

1 l vody

3 vejce

100 g mladého zeleného hrášku

2 mrkve

2 cibule

sůl

1 lístek vavřínu

špetku muškátu

petržel – nať

šnitlik

estragon

Příprava:

Maso omyjeme, zalijeme vodou, přivedeme do varu, odebereme šum, přidáme koření a na pomalém ohni vaříme min. 2 hodiny. Zhruba 15 min před dovařením přihodíme zeleninu, polovinu cibule pokrájíme a osmahneme do zlatova. Polévka získá barvu. Maso vybereme, libové pokrájíme a vložíme zpět do polévky. Vejce roztřepeme a pomalu spojíme s polévkou, která se už nevaří. Zasypeme drobně pokrájenými bylinkami.

 

 

 KLUSKI KYNUTÉ BORŮVKOVÉ

Suroviny na 20 klusek

900 g mouky

200 g cukru

1 KL soli

200 g másla

3 vejce

50 g kvasnic

200 ml mléka (cca)

Mouku přesejeme do zadělávací mísy, v mouce uděláme důlek do něho rozdrobíme kvasnice se lžičkou cukru a trochu vlažného mléka. Odstavíme na cca 20 minut, až kvásek vzejde. Přidáme vajíčko, tuk, zbylé vlažné mléko a vypracujeme vláčné těsto. Zformujeme větší kluski a necháme je vykynout cca 45 minut. Vaříme na páře cca 10 – 12 minut. Podává se s kompotovanými borůvkami a přepuštěným máslem, ve kterém se kluski máčí, sypané cukrem.

 

 

 BRAMBORY S HŘÍBKY

50 g sušených hřibů

500 g brambor

1 cibule

sůl, pepř

Hrst sušených hřibů a celou cibuli uvaříme v mírně osolené vodě – vaříme tak dlouho až se cibule rozpadá, Brambory oloupeme, uvaříme, do vařených brambor přilijeme sos s hříbky a cibulí, ještě podusíme. Osolíme, opepříme a ušťoucháme.

Zdroj: Płomjo. Serbski casopis

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz