PR článek

Fondue je víc než jídlo

Chcete spojit příjemné s užitečným - například dobré jídlo s posezením a povídáním s přáteli? Pozvěte je na fondue!

Fondue podle neověřené legendy vynalezli už někdy v 18. století mniši. V době půstu totiž nesměli jíst pevná jídla, tedy ani sýr, jeho konzumací v roztaveném stavu ale půst neporušovali. Podle jiných zdrojů historie fondue začala u pastýřů v Alpách ve Švýcarsku a Savojsku, a tehdy to byla roztavená směs sýrů, bílého vína a mouky. Jednalo se o víc praktickou než gurmánskou záležitost. Sýr a chléb totiž během zimy rychle tvrdly, a tak se sýr v míse nad teplem rozehřál a chléb do něj namáčel.

Fondue je společenská událost

Původní sýrové francouzsko-švýcarské fondue dnes doplňují fondue z masa a ryb a také čokoládové fondue. Existuje i několik dalších variací, jako třeba čínské fondue, kde se maso, ryby, drůbež a krabi připravují v bujónu. Zajímavé je i japonské fondue, kde se používá více druhů zeleniny, houby a také tofu.
Všechny druhy fondue jsou shodné v principu podávání syrových potravin a jejich následné tepelné úpravě s fondue sadami přímo u stolu. Každý si svoji porci připravuje sám podle své chuti, a protože najednou je možné usmažit nebo uvařit jen malé množství, trvá stolování často i několik hodin. Po celou dobu spolu lidé u stolu můžou bez problémů konverzovat a tak se z fondue stává nejen gastronomická, ale i společenská událost.

Moderní fondue sady Mastrad

Sady na fondue Mastrad mají nádherný design.

Tradiční nádoby na přípravu fondue byly z kameniny, nyní se používá i glazovaná keramika nebo litina. Kvalitní nádoba je poměrně silná a těžká, aby dobře držela teplo. Mísa se totiž nejprve nahřeje na sporáku a pak přenese na malý lihový nebo svíčkový vařič přímo na stole.

Fondue sady se skládají mimo mísy ještě z podložky a vařiče, vidliček, často i několika misek na omáčky. Poklice na mísu mají speciální tvar a otvor, přizpůsobený pro udržení vidliček s pochutinami.
Některé sady jsou téměř universální, jiné se hodí podle typu hrnce jen na fondy sýrové, masové nebo čokoládové. Na sýrové fondue je nejlepší klasická kamenina, která dobře rozvádí teplo. Pro fritované fondue nebo fondue vařené ve vývaru je nejlepší smaltovaná nebo nerezová hlubší mísa. V těchto případech se používají především lihové nebo gelové vařiče. Na čokoládové fondue se používají menší typy z glazované keramiky nebo žáruvzdorného skla, u kterých se k ohřevu vzhledem k nižší potřebné teplotě používají svíčkové vařiče lze koupit v každé kvalitnější prodejně s kuchyňským vybavením.
Pro přípravu fondue jsou nutné speciální dlouhé vidličky s dvěma zoubkovanými špičkami, které mají dřevěné nebo plastové rukojeti. Ty navíc bývají barevně rozlišené, aby každý u stolu bezpečně poznal vidličku, kterou používá. Místo vidliček dobře poslouží i pevnější dřevěné špičaté špejle, ale vidličky v různém počtu jsou většinou součástí sady, nebo se dají koupit i samostatně.

Základní pravidla u stolu s fondue

Při fondue by se mělo dodržovat alespoň několik základních pravidel. Chléb nebo bageta se po napíchnutí na vidličku v sýru nebo omáčce lehce otočí, aby se celé obalily, a nechají se chvilku okapat a zchladnout. Porce by se z fondue vidličky měla stáhnout na připravený talířek a teprve potom jíst. Podobný postup dodržujte i u masa a ryb, samozřejmě také u ovoce namáčeného v čokoládě – nikdy se porce nejí přímo z vidličky.
V případě fondue ale neplatí, že u jídla se nemluví, konverzace je naopak žádaná.

Dobré rady od milovníků fondue

Na závěr ještě několik dobrých rad, které pocházejí od skutečných znalců fondue stolování. Teplotu fondue je dobré udržovat co nejnižší tak, aby sýr nebo čokoláda byly ještě tekuté, případně v oleji sedalo dobře fritovat a ve vývaru vařit. Při nižších teplotách se sýr, olej nebo čokoláda nepřepálí.
Při přípravě sýrového fondue je dobré přidat malé množství škrobu. Sýr zůstane ideálně rozpuštěný a nebude se usazovat na dně. Sýr bude lépe chutnat smíchaný s bílým vínem, s několika kapkami citronové šťávy se bude lépe rozpouštět. Pokud se sýr přidává do vařícího vína, sýr se rychleji rozpustí, když se směs míchá ze strany na stranu a ne dokola.

Příprava fondue není nijak zvlášť složitá, ale určitě neuškodí se inspirovat některými zajímavými recepty na největším gastroportálu MilujiVaření.cz.
Teď už nezbývá nic jiného, než pořídit sadu na fondue a potřebné suroviny, pozvat dobré přátele a prožít příjemný večer.

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz