Recepty - šunka

Více z Maso ».

Šunka

Recepty s šunkou  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Šunka je druh uzeniny, která se vyrábí z kuřecího, krůtího, vepřového masa. Pochází nejčastěji z kýty či stehna. Upravuje se dušením, vařením či uzením. Stále více se rozšiřuje prosciutto, italská sušená šunka. Pokud vepřovou sušenou šunku vyudíme, dostaneme pršut. Problémem v našich obchodech se stává nízké procento podílu masové složky v šunce. Nahrazuje se různými škroby a moučkami.

 Rady při nákupu

Kvůli náhražkám, se kterými se můžeme na pultech obchodů setkat, je nutné kontrolovat obsah masa v šunce, kterou kupujeme. Při konzumaci vysoké procento poznáme tak, že se trhá, nezůstává v ní rovnoměrný „kousanec“. Šunku seženeme v řeznictví, supermarketech čerstvou krájenou či v celku. V obchodech s potravinami a v supermarketech se setkáme s vakuovanou šunkou či již zmiňovanou uzenou.

 Využití v kuchyni

Šunka má v kuchyni hojné využití. Hodí se k bramborám, rýži, těstovinám, luštěninám, do salátů, omáček, polévek, salátů, slaných moučníků - Šunkový zákusek, k ovoci, houbám, do rolád, nádivek, omelet, toastů, na pizzu, ke špikování, rybám, mořským plodům, všem druhům masa - Vepřové medailonky se šunkou a vejci.

 Skladování

Šunku skladujeme v ledničce zabalenou do papíru či v uzavřené plastové misce, kde se méně kazí, a to maximálně týden.

 
 Váš příspěvek
Inzerce

Domácí vanilková zmrzlina ze Salka

24.06.16 | Jak si připravit doma vynikající zmrzlinu bez toho, aniž bychom potřebovali zmrzlinový stroj? Úplně jednoduše... :) Pouze ze Salka a šlehačky. (číst dále)

Inzerce

Jak se stravovat na dovolené a čemu se raději vyhnout?

dnes | Letní dovolenou má většina lidí spojenou se sluncem, mořem a dobrým jídlem. Ne vždy ale máme to štěstí a narazíme na kvalitní stravu. Na co bychom si tedy měli dát pozor, abychom se vyvarovali zažívacím problémům? (číst dále)

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Brambory zapečené s brynzou Brambory zapečené s brynzou
Hovězí znojemská pečeně Hovězí znojemská pečeně
Pečené papriky s česnekem Pečené papriky s česnekem
Žloutkové věnečky Žloutkové věnečky
Francouzské kmínové sušenky Francouzské kmínové sušenky

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz

TOPlist