Recepty - růžičková kapusta

Více z Zelenina ».

Recepty s růžičkovou kapustou  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  Sezóna  

Růžičková kapusta je brukvovitá rostlina s vejčitými listy a kulatými plody, které rostou v trsech podobných hroznům vína. Kvůli vysokému obsahu minerálních látek, vitaminu B a C, vlákniny, nízké energetické hodnotě se využívá při dietách a zdravém stravování. Původně pochází ze Středomoří, dnes se pěstuje i u nás. Tato zelenina stimuluje imunitu a působí jako antioxidant a pomáhá snižovat stres. Nedoporučuje se při trombóze a lidem, kteří užívají léky na ředění krve.

 Rady při nákupu

Kupujeme plody se zelenými, lesklými lístky bez známek plísně, ovadnutí či okousání od škůdců. Seženeme ji v ovoci a zelenině, supermarketech, na trzích, farmách i v biokvalitě. Můžeme si ji i sami vypěstovat, ačkoliv je velmi náročná na živiny z půdy a hnojivo.

 Využití v kuchyni

Nejchutněji připravíme kapustu rychlým ogrilováním či blanšírováním s plátky česneku a feferonek, kdy se zbaví svého typického pachu a nahořklé chuti. Takto upravenou podáváme jako přílohu, případně poléváme smetanovou omáčkou. Hodí se též do salátů, k masu - Vepřové na kapustě, bramborám, sýrům, těstovinám, rybám, do polévek - Polévka z růžičkové kapusty se sýrem. Zapékáme ji, smažíme, grilujeme, restujeme, dusíme, vaříme v páře, pečeme. Vynikající chuť dodává polévkám.

 Skladování

Skladujeme v chladu, suchu, temnu či v lednici, takto vydrží více jak měsíc.

 Sezóna

Sezóna sklizně kapusty vrcholí v říjnu a pokračuje až do zimy.

 
 Váš příspěvek
Inzerce

Domácí vanilková zmrzlina ze Salka

24.06.16 | Jak si připravit doma vynikající zmrzlinu bez toho, aniž bychom potřebovali zmrzlinový stroj? Úplně jednoduše... :) Pouze ze Salka a šlehačky. (číst dále)

Inzerce

Jak se stravovat na dovolené a čemu se raději vyhnout?

26.06.16 | Letní dovolenou má většina lidí spojenou se sluncem, mořem a dobrým jídlem. Ne vždy ale máme to štěstí a narazíme na kvalitní stravu. Na co bychom si tedy měli dát pozor, abychom se vyvarovali zažívacím problémům? (číst dále)

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Kotlíkový guláš po cikánsku Kotlíkový guláš po cikánsku
Květáková polévka Květáková polévka
Kynuté lívance podle mojí babičky Kynuté lívance podle mojí...
Kuře se zeleninou a nudlemi (Nikomi udon) Kuře se zeleninou a nudlemi...
Žloutkové věnečky Žloutkové věnečky

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz

TOPlist