Recepty - pohanka

Recepty s pohankou  Rady při nákupu  Využití v kuchyni  Skladování  

Pohanka je rostlina, která kvete bílými až fialovými květy a plodí hnědé dřevnato-dužnaté plody. Semena, která se konzumují, obsahují vlákninu, bílkoviny, vitamín B, minerální látky a nejen proto se často zařazuje do dietních jídelníčků. Naše tělo ji lehce stráví, přičemž má dlouhodobou zasycující schopnost. Tvoří významnou součást stravy vegetariánů i ostatních lidí už od pradávna, jelikož roste i jako plevel. Vysévá se do písčitých půd, kde zlepšuje úrodnost. Odvar z natě zlepšuje elastičnost cév, proudění krve a odbourává škodlivé látky z jater.

 Rady při nákupu

Pohanku koupíme buď jako sušenou nať, hlavně v čajových směsích, nebo loupanou v sáčcích po 0,5 kg i v bio kvalitě. Seženeme ji hlavně ve zdravé výživě, ale také v supermarketech mezi luštěninami. Můžeme si vybrat světlou či tmavou, avšak chutí se nijak neliší.

 Využití v kuchyni

Z pohanky se především peče chléb. Zdravé pohankové kaše můžou i malé děti - Pohanková kaše podle babičky. Dále ji přidáváme do salátů, lívanců, cukroví, polévek, pudinků, nákypů, zeleninových a houbových směsí, pomazánek, bábovek, těstovin, rýže, placek, k drůbeži, luštěninám, do mletých mas - Pohanková sekaná.

 Skladování

Skladujeme v uzavřené nádobě či pytlíku, na temných a chladných místech do jednoho roku.

 
 Váš příspěvek
Inzerce

Domácí vanilková zmrzlina ze Salka

24.06.16 | Jak si připravit doma vynikající zmrzlinu bez toho, aniž bychom potřebovali zmrzlinový stroj? Úplně jednoduše... :) Pouze ze Salka a šlehačky. (číst dále)

Inzerce

Jak se stravovat na dovolené a čemu se raději vyhnout?

26.06.16 | Letní dovolenou má většina lidí spojenou se sluncem, mořem a dobrým jídlem. Ne vždy ale máme to štěstí a narazíme na kvalitní stravu. Na co bychom si tedy měli dát pozor, abychom se vyvarovali zažívacím problémům? (číst dále)

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Nejlepší recepty

Tiramisu z mascarpone Tiramisu z mascarpone
Jarní pochoutka - chřest Jarní pochoutka - chřest
Hořčičná kotletka v alobalové kapse pro jednoho (DIA) Hořčičná kotletka v...
Plněné bramborové knedlíky anglickou slaninou se zelím Plněné bramborové knedlíky...
Rizoto s batáty Rizoto s batáty

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz

TOPlist