Z babiccina receptare- spaleniny od slunicka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pampeliska191
1075 příspěvků 07.08.02 09:20
Z babiccina receptare- spaleniny od slunicka

Spaleniny od slunicka komplikuji mnohym z nas zivot. Nase babicky si vsak rady vedely: prikladaly na ne na pul hodiny obklady namocene do podmasli. Potiraly je take zredenou citronovou stavou a chladily emulzi z tvarohu nebo jogurtu.
Spaleniny zklidnuje pry i kase z rozmackanych jahod smichanych opet s trochou citronove stavy. Musi vsak pusobit alespon ctvrt hodiny. Mydlo ani olej byste naopak na postizene mista pouzivat nemely.
(prevzato z casopisu Zena a zivot)

Reklama

Reklama

Reakce:

petra1
86 příspěvků 08.08.02 04:14
Proč ne olej ?

Když jsem byla před dvěmi léty v Chorvatsku a opravdu vydatně jsem si připekla záda (jsem velmi bílé kůže a pokud vyloženě nemusím na slunce nelezu), tak mi místní paní namazala spáleniny olivovým olejem ve kterém měla vyluhovanou bylinku. V poledne a ve tři mě namazala a večer jsem měla pokoj od bolesti a vůbec, záda byla super uklidněná. No a podle popisu kytičky, její reakce v oleji a taky hledáním v chrovatském a posléze i našem herbáři jsem dospěla k názoru, že kytička byla třezalka tečkovaná. Její účinek byl fantastický.

Pampeliska191
1075 příspěvků 08.08.02 10:00
Fantasticky olej

Ano, Petro, mas vybornou pripominku a taky pravdu. Mam vynikajici zkusenost s olivovym trezalkovym olejem. Taky mne prekvapilo, jak jsem cetla v casopisu, ze neni dobre pouzivat olej, ale mozna je tim mysleno jenom cisty olej. Olej trezalkovy je skutecne vynikajici a proto jsem jeho navod poslala i do Labuznika.
Mej se moc hezky a pozor na slunicko.

Viky02
33 příspěvků 19.06.04 09:41
spaleniny

i na vnučku /mirne zarudnuti/ u nas vetší -kysana smetana-prima je ze je k dostani i v cizine a lepsi nez Panthenol-vlastni zkusenost-nebo na mensi spal.voda s octem a potirat-take na vlastnim tele vyzkouseno,pri­padate si ,ze vyletite z kuze,ale rano jste hnedí a muzete znova na rožnění

Kari
545 příspěvků 22.06.04 09:13
Zakysané výrobky jsou zázrakem

Mé kamarádce jednou v Itálii vyskákaly po sluníčku ošklivé zarudlé boláky a vyrážka, po celém těle i obličeji. Vypadala příšerně a velmi ji to bolelo. Měla jsem čirou náhodou kelímek husté zakysané smetany, kterou tak ráda používám na vaření. Zkusili jsme ji tím omatlat od hlavy až k patě. Neuvěřitelné. Za deset minut nebylo po vyrážce ani památky. Vždy po prvotním výlezu na sluníčko mívá takovéhle reakce a pěnivý Panthenol ji nikdy moc nepomáhal a nebo až za několik dní opakovaného potírání.

esmeralda
4811 příspěvků 22.06.04 14:01
Spáleniny od sluníčka

Jednou jsem viděla jak si někdo spáleniny namazal medem, prý to pomáhá. Jen mi vadilo že se lepil

Labužník Denda02
213 příspěvků 23.06.04 19:29
...a nebo taky...

http://www.doktorka.cz/…ka/r-art.asp?…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz