Vázání cibule, česneku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tasma
416 příspěvků 28.07.07 14:30
Vázání cibule, česneku

Jelikož se tu pohybuje spoustu lidí znalých všeho možného, rozhodla jsem se vnésti dotaz :
Jak správně vázat cibuli či česnek do úhledných hroznovitých věnců?
Již jsem to několikrát zkoušela, ale nějak se mi to nedaří a nakonec nechám vždy cibuli oschnout jen tak. Máte někdo zkušenost, či návod jak nejlépe na to? Česnek takto vázaný vydrží v kuchyni celou zimu bez újmy a ještě dělá parádu

Reakce:

DanaJ
1107 příspěvků 30.07.07 13:02
No jo,

ale jak česnek smrdí. ..teda ten pravej ze zahrádky. ..ten bez chuti z obchodů ani malej smrádeček.
Mno a je lepčí skladovat cibuli a česnek ve tmě, v chladu a suchu ve sklepě. Vydrží dýl. Přece jen v kuchyni bývá vlhko z vaření, tak aby se Ti tam nerozjela nějaká plíseň.

Vyvazování nebude zas tak těžký. Já si myslím takhle:
Vezmeš první palici a přes ní dokříže dáš duhou. Z první děláš hlavní ´stonek´, druhá je doboku. Pak vezmeš třetí, přehneš přes druhou doboku a druhou zvedneš ke stonku. ..a tak pokrašuješ, až zakončíš provázkem. a vytvaruješ. Možná by nebylo marný si cibule navázat, aby měli delší ´listy´a lépe držely a nebo provazovat provázkem, protože málokdy to pořádně drží.

Tasma
416 příspěvků 30.07.07 13:41
hmm...

tak nějak jsem to zkoušela, ale bez toho provázku :( Nevypadalo to moc vábně a nakonec se mi to vždy celé rozjelo. Chce to asi trochu praxe. Ale když to budu provazovat, mohlo by to držet fazónu. No ale až příští rok, letos už mám sklizeno :)

goralka
238 příspěvků 30.07.07 21:05
Cesnak vo váze.

Veľmi jednoducho a kvalitne sa drží cesnak v obyčajnej veľkej fľaši nastavaný ako kvety vo váze. Treba na to myslieť dopredu a nechať dlhšie palice a aj poriadne vysušiť. Vydrží v pivnici bez klíčenia až do novej úrody. Vždy mám pár palíc poruke v džbáne medzi vareškami.
V Poľsku som videla na trhu krásne vrkoče cesnaku a v nich zapletené slamienky. Bolo to efektné.

spanny
157 příspěvků 31.07.07 10:36
vazani casneku

Tasmo, nasla jsem dve webove stranky o vazani. bohuzel je to v anglictine ale je to s obrazky.
http://www.bloomingfieldsfarm.com/garbrdhow.html
 http://www.ecst.csuchico.edu/…c/index.html

Tasma
416 příspěvků 31.07.07 14:42
Spanny,

jsi zlatíčko. Je to přesně to, co jsem hledala. Na našich stránkách bohužel nic nebylo a mě inteligenta nenapadlo hledat v angličtině a sázela jsem na zkušenost místních zahrádkářů. S tím česnekem to bude fajn, ale u cibule budu muset používat ten provázek dle rady Dany, protože je dost těžká a těžko se s ní pracuje. A jak píše goralka – taky není marný dát si jen tak pro ozdobu pár paliček česneku do vázy třeba i s nějakou tou suchou makovicí
Moc dík všem za rady.

spanny
157 příspěvků 01.08.07 10:36
Tasmo

Jsem rada ze jsem mohla pomoci. Ja jsem nedavno videla program v televizi a tam ukazovali jak to delat. Rikali ze si to musis zkusit parkrat nez to bude vazane tak jak to vidis v obchodech.

DanaJ
1107 příspěvků 01.08.07 14:47
Spanny,

děkuju, jsou to suprový odkazy. Vypadaj jak splétaný copy. ..jen je tu oživím, ať se nemusí kopírovat, ale hned se proklikne:
http://www.bloomingfieldsfarm.com/garbrdhow.html
http://www.ecst.csuchico.edu/…c/index.html ..všem krásné cibulaření.

alena45
573 příspěvků 13.03.09 15:58
...

mňa veľmi mrzí, že som sa to nestihla od starého otca naučiť. Viazal to tak zvláštne, bolo to skoro hranaté.

Váš příspěvek
Inzerce

Chutné recepty, ze kterých nepřiberete

21.04.14 | V dnešní době se většina z nás snaží o zdravý životní styl, kdy je většinou hlavním cílem zhubnout přebytečná kila nebo si udržet postavu. K tomuto fenoménu patří především kvalitní a správné stravování... (číst dále)

Nejlepší recepty

Holandský řízek z vepřového bůčku Holandský řízek z...
Candát s fíky a slaninou Candát s fíky a slaninou
Zelené karí s kuřetem a chřestem Zelené karí s kuřetem a...
Jarní chřestový salát s ředkvičkami Jarní chřestový salát s...
Bílá ředkev plněná jehněčím masem Bílá ředkev plněná...
TOPlist