Špekové knedlíky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

1irena
591 příspěvků 19.09.03 11:00
Špekové knedlíky

Knedlíky se to tu jenom hemží. Kdo by měl však recept na „špekové knedlíky“- takové ty koule?Dělají se z rohlíků, špeku nebo uzeného bůčku, petrželky, mléka, vajec ,mouky, ale problém je ten správný poměr. Mám je buď moc „suché“ nebo měkké, prostě-netrefím to.

Reklama

Reklama

Reakce:

Pampeliska191
1075 příspěvků 19.09.03 13:22
Ireno

Jdu Ti napsat recept na Tyrolske knedliky s uzenym masem, mozna Ti budou chutnat. Vyzkousej a dej vedet.
Dobrou chut

babi
6360 příspěvků 19.09.03 13:44
Ireno...

Tyrolské knedlíčky najdeš na Labužníku :-)

Pampeliska191
1075 příspěvků 19.09.03 13:58
Ireno

Chtela jsi polevkovou zavarku nebo knedliky? Zase bylo babi ublizeno. Nemam k tomu co vice dodat. Moc Te prosim vymaz z hlavy tento mnou napsany recept a vyzkousej ty jeji. Snad se ji bude lepe dychat.

1irena
591 příspěvků 19.09.03 14:50
Myslela jsem

knedlíky, ke kterým se u nás podává dušené kyselé zelí.Jsou to takové koule v průměru asi 4-5 cm, je tam asi víc housky než mouky, ta petrželka je tam taky vidět. Podává se to jako hlavní jídlo.

Pampeliska191
1075 příspěvků 19.09.03 15:04
Ireno

Dobre jsem Ti rozumela. Tyto tyrolske knedliky totiz miluji a kdyz jsme byli letos v Rakousku, tak jsem je tam nekolikrat jedla, tak vim, ze se podavaji jako hlavni jidlo. Podavaji je tam ruzne se spekem, uzeninou nebo uzenym masem. Prave s touto kapustou mne moc chutnaji. Preji dobrou chut.

babi
6360 příspěvků 19.09.03 19:42
Ireno...

Pouze jsem Ti chtěla dát výběr a doufám, že Tys to tak pochopila.

Mimo jiné, ty knedlíčky se používají jako zavářka do polévky, ale také jako knedlíky se zelím. Jedla jsem je v obojí podobě v Hintertuxu v Tyrolích, kam jezdíme po léta s německou rodinou lyžovat.

Měj se pěkně!

1irena
591 příspěvků 19.09.03 20:44
Díky

za všechny recepty, postupně budu zkoušet.

glama  22.09.03 10:59
Takové ty koule...

…dělám docela často, protože je milujeme. Recept jsem dala na Labužníka. Báječné špekové knedlíky…
Snad ti bude uvedený poměr surovin vyhovovat. Jinak to ale neumím :-)))

1irena
591 příspěvků 22.09.03 12:33
Všem moc děkuju

všechny ty recepty vyzkouším, už to vidím jak se přež…m:)

Reklama

Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz