Polévkový vývar...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

babi
6360 příspěvků 29.03.03 19:27
Polévkový vývar...

Chcete-li mít vývar pěkné barvy, použijte neoloupanou cibuli. Slupka obarví vývar dozlatova.

Reklama

Reklama

Reakce:

Ivo
1045 příspěvků 30.03.03 05:31
Babi...

Jsem rád, že jsi načla toto téma. Cibuli používám a kromě barvy je příjemnou změnou i posun chuti. S čím však občas zápasím, je problém, že se mi občas vývar zakalí. Zveřejní někdo své zkušeností?

Leona
2 příspěvky 31.03.03 06:14
Ivo

Vyvar se vycisti, pokud do variciho vmichas snih z bilku a nechas chvilku povarit. Pak vyvar scedis a bilek, ktery do sebe nachytal veskere „necistoty“ vyhodis.

Ivo
1045 příspěvků 31.03.03 16:27
Leonko ...

Dík, vyzkouším (zřejmě je asi rozumné čistit až ve finále, což?). Někde jsem slyšel (ale ještě jsem neporovnaval), že se nesmí vývar přikrývat pokličkou, jiní tvrdí, že se může dolévat jen vřelá voda a někde jsem četl, že napřed máme nechat maso přejít varem, vodu slít a znovu dát do čerstvé vody vařit. Tak nevím, co všechno z toho je pravda.

babi
6360 příspěvků 31.03.03 18:25
Tak se přidám k Leoně...

Voda se vesměs přidává studená, chceme-li chutný vývar. Vařící voda se přilévá, když chceme mít chutné maso (na nějaké upotřebení). Hrnec s polévkou se napůl přikrývá ke konci vaření. Na začátku se postaví jenom půl dna hrnce na oheň a tak se při varu zhromažďuje šum z masa na jedné straně povrchu. Ten šum se s povrchu sbírá velkou lžící a zahazuje. Je-li vývar přesto ke konci zakalený, vyčistí se tak, jak už vysvětlila Leona.

babi
6360 příspěvků 31.03.03 22:57
P.S.

Musím se opravit! O té studené a vařící vodě to platí jenom úplně na začátku před vložením ingrediencí, kdy dáváme maso do studené vody pro získání lepšího vývaru a do vařící vody, pro chutnější maso. Avšak během vaření, je-li zapotřeby, přiléváme vodu vařící. S omluvou, Babi!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz