Placky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pockmat
35 příspěvků 03.01.03 14:45
Placky

Zdravím, jednou jsem byl u přátel a ty mě udělaly placku.Dělaly ji z vody, mouky a bylinek, nic víc. Podávala se ze zelým(zavařeným). Byla výborná.Tento recept na tu placku jsem hledal snad všude ale nikde jsem nenašel! Prosím Vás, kdyby ten recept někdo měl, pošlete mě ho! Nebo kdyby někdo věděl kde ho seženu, tam mě napište! Předem díky!

Reklama

Reklama

Reakce:

petra1
86 příspěvků 06.01.03 09:34
Obávám se,

že pro tyhle recepty platí - přiměřeně, přiměřeně, přiměřeně. Ta placka se smažila na pánvi na oleji nebo na sucho na plotýnce ?

babi
6360 příspěvků 06.01.03 19:58
Plochý chleba?

Petra 1 má pravdu, moc si nám toho nenaznačil. Znáš původ receptu (jako český)?, druh mouky (kukuřičná, pšeničná, pohanková, žitná atd.)? Byly placky tvrdé, nebo měkké? Něco jsem pro Tebe napsala, ale nevím, nevím! Mnoho kultůr má svoje ploché chleby/placky, ale vesměs je v nich něco trochu víc, než jenom mouka a voda. Ale co mě mate nejvíc, je to zelí! Možná někdo jiný recept zná!
 Ahoj

Pockmat
35 příspěvků 07.01.03 14:47
Placky

Zdravím,díky, že jste reagovali na toto téma. Placky byly kuleté a tenké, tvrdé jako křupavé. Dělal to na takovým jakoby topinkovači nebo to na ty sendviče. Původ je myslím Itálie nebo jiná cizina.Čr to není. Díky za odpovědi! Pockmat

babi
6360 příspěvků 07.01.03 21:40
Tak už přihořívá...

Asi to byly Tacos, nebo Tortillas z Mexika. Existuje takový manuální pres na výrobu placek, ale dají se také rozválet válečkem na těsto. Existují i elektrický pres, který placky vytvoří a upeče. Podívej se na Labužníka pod recept ¨Tacos¨, který jsem dnes napsala (křupavá verze), ale také pod recept ¨Tortillas¨.

Ahoj!

Pockmat
35 příspěvků 08.01.03 14:07
placky

Zdravím, to je možně že to byl Tacos, nebo Tortillas z Mexika.Ale bohužel nevím ani název tak se můžeme pouze domnívat. Placky byly křupavé tokové do zlato-hněda a kukuřično-bez chuti. Opravdu nevím. Hledejme a možná to najdeme! Cau Pockmat

Pockmat
35 příspěvků 25.01.03 06:12
placky

Jak říkám, na takové plotýnce! Taková formyčková pánev! Víc nevím!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz