Perníkové koření

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

1irena
591 příspěvků 12.10.02 08:56
Perníkové koření

Máte někdo recept na perníkové koření?
Mám mletý: badyan,fenykl,nové koření,skořici,muš­kát… a nevím v jekém poměru to namíchat.
Díky předem.

Reklama

Reklama

Reakce:

1irena
591 příspěvků 12.10.02 08:58
a taky hřebíček

teď jsem se dívala do sekce ingredience a vzpomněla si, že tam asi taky patří

Pampeliska191
1075 příspěvků 16.10.02 09:08
Ireno

Kdyz jsem zila v Kanade, a nemohla nikde sehnat pernikove koreni tak jsem se sama podle sveho receptu pokousela udelat pernikove koreni. Vseho jsem si navazila po 3g, a celkem jsem toho mela asi 30 g.Tak dala jsem tam: badyan, muskatovy kvet, muskatovy orisek, nove koreni, hrebicek, anyz, skorice, fenykl, koriandr a pomerancovou kuru. Vsechno jsem pomlela na kavovem mlynku.
Ale podle mne si myslim Ireno, ze je nejlepsi koupit hotove pernikove koreni(asi za 10 kc), ktere se prodava v saccich vetsinou ve vsech obchodech, kde je uz vsechno odborne namichane a schvalene, a mas ten jeden sacek na vce pouziti.
V pernikovem koreni neni za:,–(ne zadny kyprici prasek. Tak ahoj.

1irena
591 příspěvků 17.10.02 01:32
babi

dík, já jsem šla koupit hotové a zrovan ho neměli, ale dívala se do popisu a tak jsem nakoupila/protože jsem ho musela mít hned/
všechny složky po 50 g, takže budu mít koření už asi do důchodu

Pampeliska191
1075 příspěvků 17.10.02 03:27
Ireno

Nevim jestli odpovidas babi, (kterou oslovujes), nebo mne? Ale pokud je Tva odpoved pro mne, tk jsi si asi muj prispevek dobre neprecetla. Ja tam uvadim , ze podle me zkusenosti jsem si vseho navazila po 3g, a ze jsem toho mela celkem 30g. A techto 30 g odpovida mnozstvi jednoho sacku(koupeneho v obchode).
Tak se neboj, ze by Ti toho postacilo do duchodu.Hehehe. Ahoj
Zdravi Te Pampeliska

1irena
591 příspěvků 17.10.02 08:02
Pampeliško,

omlouvám se, samozřejmě jsem odpovídala Tobě. Ale já mám 9 ingrediencí a protože nejmenší množství k kořenářství prodají 50 g, tak toho bude opravdu hodně!

Pampeliska191
1075 příspěvků 21.10.02 04:03
Ireno,

podarilo se mne sehnat vcera recept na pernikove koreni od me kamaradky cukrarky. Rekla mne, ze ona kdyz pece perniky, tak si dela pernikove koreni sama a to takto, jak ho posilam na Labuznika. Mej se hezky, ahoj.

1irena
591 příspěvků 21.10.02 04:17
Pampeliško,

dík, zrovna tu brouzdám a nejednou se to objevilo.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz