Ovocne - Vinne Musky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tasauri
17 příspěvků 27.08.05 17:43
Ovocne - Vinne Musky

Cau labuznici
Mam k vam malou prosbu. Nemuzu se zbavit vinnych musek. Zkousim jidlo vzdy uklidit, ale vzdy na stole jsme zvykli mit nejake to ovoce, zeleninu. A ty musky jsou vsude. Neznate nekdo nejaky figl, jak se jich zbavit? Tesim se na vase rady.
 Dik

Reakce:

Vali
1310 příspěvků 27.08.05 20:17
tasauri
  • v Radách pro domácnost – IV. máš připsanou ještě jednu radu k původní na zapuzení mušek. Jinak další rada. Odpadky ovocné a zeleninové nedávat do běžného odpadu, ale zvlášt do kbelíčku s těsným víčkem. Taky se mi mušky objevovaly, co toto dělám je od nich pokoj, nemají se kde líhnout.

marmelada
1648 příspěvků 28.08.05 00:23
skořice

umístěná mezi ovocem trochu omezí výskyt mušek. Prostě nechávám otevřený sáček se skořicí mezi ovocem. Teď mi napadlo, jak by to fungovalo s celou skořicí. Jinak totéž jako Vali.

lydia
1201 příspěvků 28.08.05 09:02
tasauri,

Ovoce, ktere se hned neji se ma pokud mozno uschovavat v chladnu. (Treba v lednicce). Musky maji rady teplo ! Kdyz se vyskytnou, tak nejdrive musis odstranit nahnile, nebo natlucene ovoce, potom dobre vyvetrat. Okno dokoran otevrit. Musky muzes vysat vysavacem. A muzes jim udelat koktejl 1:1 voda a ocet (jablecny nebo vinny) a pridej kapku prilu, jaru nebo nejakeho prostredku na umyvani nadobi.

tasauri
17 příspěvků 28.08.05 11:40
...

Dik za rady.. Skorici uz mam v mise s ovocem :) a stemi odpadkami, taky na tom neco bude.
Doufam, ze brzy odleti

iva  22.09.05 07:46
Mušky

potvory jedny mají rády i pivo. Stačí jedna neuklizená sklenice a mají slet. Boj jsem už dávno vzdala, protože mám vypozorováno, že jejich výskyt v mé kuchyni je sezónní a to zrovna teď. Rostlinné odpadky pokaždé nelikviduji hned, ale přes léto jsem nepotkala ani jednu. Zkusím celou skořici, když nezapudí mušky, snad aspoň provoní kuchyň.

karda
72 příspěvků 22.09.05 14:53
...

Myslím to vážně – koupím mražené octomilky v jakémkoliv množství ! Jsem mimo „labužníka“ i akvarista, takže jako krmení pro rybičky naprosto dokonalé – takže chytat, chytat, chytat!!!
500,– Kč za 1/2 litru dám velmi rád!

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 22.09.05 15:38
...

a jak je chceš polapávat, jsou tak titěrné, jako nic…:-)))))))))))))­))))))))))))))))))))
nebo je zamrazit i s tím pivem? no, to by asi ochránci zvěře zaplakali ****************

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 25.09.05 17:58
jsou jich miliony

Od vcerejska mam musek doma snad milion!
Umyla jsem okna a radovala se pohledem na ne, pak se ale ty mrsky objevily a bydli prave na tech nablyskanych oknech, ktera uz cista rozhodne nejsou! Ach jo! Ovoce tu zadne nemam, vypada to skutecne skoro tak, ze prisly na ta okna!!!

karda
72 příspěvků 26.09.05 13:38
...

Lucianko , já kdybych měl zdroj, tak je lapám vysavačem, do jehož násavné hubice bych vložil dámskou punčošku a pak s nimi šup do mrazáku. Na kvasu jich sedí mraky, ale jsem holt „měšťák“. Po jedné do prstíků se to chytat nedá, to by jsi musela být móóóóóc pilné děvče

lydia
1201 příspěvků 26.09.05 17:38
lucianko,

je mozne, ze je mas v hline v kvetinacich? Nastrkej do hliny sirky (zapalky). Nebo jim udelej ten koktejl, muzes dat i nejakou ovocnou stavu s vodou, ale dulezity je ten prostredek na umyvani nadobi . Nebo je vysaj vysavacem.
Kdyz ja umyvam okna, tak urcite zacne prset
Ale zatim mame krasne babi leto, tak okna neumyvam, nechci kazit pocasi

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 27.09.05 10:36
lydio,

zapršelo :-) – včera jsem myla okna znovu, po odmušení, a do rána bylo mokro ***

šla jsem na ně, potvůrky, agresivně! koupila jsem Biolit, vystříkala večer celý byt, šla na hodinu se psem ven a nechala je tam svému osudu… a pak přišel na řadu ten vysavač!
Uznávám, je to hrozné, připadám si jako největší bídák, ale to opravdu nešlo, byly jich miliardy.
uf, jen se modlím, ať se nevrátí!

Vali
1310 příspěvků 27.09.05 12:59
lucianko
  • tak mě tak napadlo, nepoužíváš nějaký nový mycí přípravek s ovocnou vůní, třeba je to přitahuje. Já můžu říci, že co nepoužívám žádné saponáty a mycí přípravky, tak se mi tu žádné mušky neobjevují, i když to ovoce tu mám. Myji pouze vodou od té doby, co mi muž obstaral novou úklidovou :,-(u.

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 27.09.05 14:59
saponát

možná máš pravdu a bude to tím, koupila jsem si nový prostředek na mytí oken…
tak to vypadá nadějně, že dnes budou doma zase, jestli je to tím, že chodí na prostředek na mytí oken :-(
asi zaúkoluju muže, ať mi koupí soupravu na mytí – co to, prosím, Vali, je? To jde mýt jen vodou?

Vali
1310 příspěvků 27.09.05 18:06
lucianko
  • jedině, když si uděláš soukromou poštu dozvíš se víc. Nebo bych musela mít na tebe e-mail. Zdravím a muškám zmar :-)))))

Sněhurka
446 příspěvků 27.09.05 19:57
Lucianko - úklidová souprava od Vali

Lucianko, určitě si nenech předvedení úklidové soupravy ujít. Jestli někdo šoupne do kapsy Horsta Fuchse, tak určitě Vali s manželem. A navíc, úklidová souprava OPRAVDU funguje. A všechno se umývá POUZE vodou. Já jsem to viděla na vlastní oči

Vali
1310 příspěvků 28.09.05 09:16
LUCIANKO
  • promiň babce nevšímavce, tak mi učarovala Tvoje Julinka, že jsem dál nekoukala, napíšu Ti.

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 29.09.05 07:26
Vali,

děkuji za mail. Ostatní je v pohodě, jsem ráda, že se ti to naše psisko líbilo :-)

Váš příspěvek
Inzerce

Vylaďte letní pokrmy řeckým olivovým olejem

23.07.14 | Chcete se v létě cítit fit a zároveň si pochutnat na dobrém jídle? Vyzkoušejte středomořskou kuchyni. Je bohatá na zeleninové saláty, ryby a další svěží pokrmy, které přímo vybízejí k použití olivového oleje. (číst dále)

TOPlist