Obrázky k receptům - zkušební provoz

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pepicek
1309 příspěvků 22.03.10 04:36
Obrázky k receptům - zkušební provoz

Právě jsem spustil ve zkušebním provozu funkci, které jsem se leta děsil. Doufejme, že neprávem.

Tedy ode dneška máte ve zkušebním provozu možnost si oficiálně přidávat obrázky k receptům ze svého skladiště obrázků. Ovládání je veskrze triviální. U každého receptu se nyní vpravo vedle nadpisu objevuje odkaz pro přidání obrázků.

Ten Vás vezme na stránku s jednoduchým formulářem a přehledem obrázků, které jsou již k danému receptu nahrané.

Pro výběr obrázku kliknete na tlačítko Vyber z galerie

V novém okně se Vám objeví dobře známá aplikace s Vašimi obrázky. Pokud se neobjeví máte zapnutý popup blocker, který zamezuje otevření nového okna a musíte jej nastavit tak, aby Labužníka ignoroval.

V novém okně si vyberete obrázek, který chcete vložit k receptu, dvojím kliknutím jeho adresu přemístíte do formuláře. Pokud tam ještě obrázek nemáte, můžete si jej pohodlně nahrát a potom vložit. Je to nové okno, můžete si v něm dělat psí kusy.

Potom už jenom doplníte komentář k obrázku pokud nějaký máte a zmáčknete tlačítko přidat obrázek k receptu. Odkazem nad formulářem se pak můžete vrátit zpátky na recept, abyste viděli výsledek Vašeho snažení.

Odkaz na přidání obrázku se zobrazuje pouze registrovaným a přihlášeným uživatelům. Ve stránce přidání obrázku může autor obrázku svoje obrázky od receptu rovněž odebrat, aniž by je smazal ze svého úložiště.

V neposlední řadě byla upravena funkce zobrazování obrázků ve stránce, abychom eliminovali roztažení stránky kvůli velkým obrázkům. Při zobrazení se obrázek sám ořízne na šířku 300 bodů.

Nenahrávejte obrázky v plném rozlišení z foťáku, jinak z nich nebude nic vidět a jen se velmi zpomali natažení daného receptu kvůli velikosti souboru.

Na zobrazení více obrázků u jednoho receptu se stále ještě pracuje, nyní se zobrazuje pouze poslední přidaný obrázek.

Obrázková galerie receptů

A ještě jednu hračku Vám dám na vyzkoušení, je jí obrázková galerie receptů, kde si můžete vybírat podle obrázků.

Pokud narazíte na chyby nebo nepochopitlenosti, hlašte je prosím sem. jak říkám, tyto funkce jsou zatím ve zkušebním provozu. Díky.

Reakce:

bedla  22.03.10 06:24
Obrázky k receptům ... díky pepíčku ... super,

proklikla jsem si pár receptů a tak jsem pochopila, že pokud budu šikovná … mohu si obrázky k receptům tímto jednoduchým způsobem vkládat sama. Největší velikost obrázku může být do rozměru 300×200.
V nejbližší době vyzkouším, dík a krásný pondělí.

manek  22.03.10 10:00
Pepíčku,

v exploreru to funguje, ale v mozzile se neotevře seznam galerií. Ono tedy v mozzile ani nejde nahrát obrázky…

pepicek
1309 příspěvků 22.03.10 10:05
manku

zkoušel jsem to v mozille (firefoxu, google chrome) i v IE a ve vsech to fungovalo. Spis to vypada na nejaky zadrhel v pojmenovani nektereho adresare. Mrknu do tveho uctu.

Manana
1517 příspěvků 22.03.10 10:12
Pepíčku,

přidal jsem obrázek k receptu „Čušky“, má šířku 800, ale velikost, jak píšeš, se na 300 sama neupravila. Nebo jsem to nepochopil, myslel jsem, že se obrázek na šířku 300 zmenší.

pepicek
1309 příspěvků 22.03.10 10:14
manku

ja to z tveho uctu ve Firefoxu bez problemu otevru i kdyz tam mas dva adresare s diskritikou, ktere bohuzel nejdou odstranit.

pepicek
1309 příspěvků 22.03.10 10:20
Manano

nene, obrazky se sami nezmensuji, pokud tedy jejich sirka nepresahne 1600 bodu, je treba je zmensit pred nahranim na server. Idealni sirka je 300 bodu, do budoucna rozsirime na 500, ale to musime premistit ilustracni obrazky do textu.

Ve strance se redukuje rozmer obrazku tzv. clippingem, tedy ze se u vetsiho obrazku zobrazi pouze jeho cast do sirky 300 bodu, aby se predeslo rozbourani stranky.

Poznamka i pro ostatni:
pokud nemate v pocitaci vhodny nastroj na upravu obrazku, muzete pouzit online verzi editoru podobny Photoshopu na strance http://www.pixlr.com/

Manana
1517 příspěvků 22.03.10 10:21
Pepiíčku

tak už je to O.K., zmenšil jsem to na 300.

Manana
1517 příspěvků 22.03.10 10:23
Mánku

To máš ve FF buď zapnutej NoScript AdBlock Plus, vypni to a bude to.

pepicek
1309 příspěvků 22.03.10 10:22
je radost videt, ze ta prace k necemu byla

koukam, ze Vladka uz se do obrazku zurive pustila

Pribyvajici obrazky muzete sledovat v pexesu na strance http://www.labuznik.com/gallery.php

penda
4752 příspěvků 22.03.10 13:16
Jj,

zkusila jsem to – zatím jen pár z těch receptů, u kterých jsem už obrázek měla vložený, tak jsem ho jen dala tam, kde má být. Až bude víc času, tak budu pokračovat.

penda
4752 příspěvků 22.03.10 13:28
Pepíčku,

právě jsem zjistila, že každý může k jakémukoli receptu přidat obrázek, nejenom ke svým. To je bezva, tak to až maličká bude spinkat, tak začnu „publikovat“ Dandiny nádherné fotky, které má v deníčku. Ona se určitě nebude vůbec zlobit :))
Jen aby se sem nedostali zase nějací takoví týpci, kteří toho budou zneužívat a budou si k receptům svých neoblíbených labužníků vkládat obrázky naprosto jiného žánru.

pepicek
1309 příspěvků 22.03.10 17:53
Vladko,

ano, je to jeden z tech duvodu, proc jse se tehle funkce bal, ale dneska jsem se probudil s rychlym resenim v hlave, uz se na nem pracuje.

Jedna se o jednoduchy schvalovaci proces obrazku u novych nebo neprilis casto aktivnich uzivatelu. U castych uyivatelu, stamgastu a matadoru Labuznika je nastaveno samoschvalovani, u ostatnich pokud se prokazou jejich dobre umysly bude obratem nastaveno individualne. Amen.

bedla  22.03.10 20:22
Obrázky k receptům ...

pepíčku ať se snažím jak chci, někde dělám chybu … neustále mně to hlásí:

XML request error:OK(200) – JE TO ZPRÁVA Z WEBOVÉ STRÁNKY.

Výše uvedená ikonka u receptu se objeví jen u receptů v diskuzi, ve škatulce „mé recepty se ikonka neobjevuje“.
Není problém zaslat heslo k přístupu, díky.

pepicek
1309 příspěvků 22.03.10 21:20
Bedlo

to delal adresar, ktery mel v nazvu diakritiku, odstranil jsem ho a uz to jede v poradku.

Vsem ostatnim:
Pokud by nekdo narazil na podobny problem, dejte mi vedet a ja Vam problemove soubory a adresare odstranim ze systemu, sami je odstranit nedokazete, aplikace je sama nedokaze precist a ani odstranit.

Ve Firefoxu to funguje i se spatne pojmenovanymi adresari, jen jsou tyto adresare nepristupne a soubory se nezobrazuji spravne.

Pri nahravani obrazku na server davejte pozor na to, aby soubory nemely v nazvu mezery ani diakritiku.

bedla  22.03.10 21:47
Pepíčku,

děkuju, proběhla jsem všechna nastavení a když jsem si myslela, že nestačím-mám „vzdálenou pomoc“ – vnoučka, toho jsem zblbla také, ale tady jsme to nehledali. No, jo jak se jeden zaměří jedním směrem, pak to dopadne takhle. Moc díky.

iva  23.03.10 18:02
jupí,

zkusila jsem a jde mi to http://www.labuznik.com/recipe.php?…

bedla  30.03.10 13:38
pepíčku mám dotaz ...

takto se chová obrázek ve zkušebním provozu – ve vyhledávání

"a takto v sekci Mé recepty

Obrázky jsem ve zkušebním provozu mohla vkládat až po jejich vyhledání. V sekci"Mé recepty" obrázky vkládat nelze.

Dělám něco špatně? Děkuji Jana

bedla  10.04.10 05:50
obrázky - zkušební provoz ...

ráda bych ještě doplnila, že původní obrázek mnou vkládaný je z receptu vymazán. Musím opravdu své recepty vyhledávat, aby bylo možno vložit obrázek? Z jakého důvodu to nejde přímo z „Mých receptů“. Snad jsem se do toho moc nezamotala a bude to srozumitelné. Pepíčku díky.

Nero
297 příspěvků 10.04.10 09:36
Bedlo...

… možnost vložit obrázek ze stránky „Moje recepty“ už Pepíček zařídil. U názvu receptu teď najdeš vedle odkazu „upravit“ dvě malé ikonky, přes které se na vkládání obrázků dostaneš. Zato po této úpravě přestalo fungovat mazání obrázků z receptu. Odpověď na otázku, proč se foto zobrazí jen někdy najdeš v diskuzi k příspěvku Vladky „Výmaz obrázků“.

bedla  10.04.10 10:59
obrázky,

Nero děkuji za vysvětlení, je pravda, že jsem delší dobu foto k receptu nevkládala a tak mně ta novinka utekla. Diskuzi výmaz obrázků jsem sledovala. Rozhodně se nechystám vkládat obrázky k cizím receptům … jen je zašlu pepíčkovi a nechám na jeho uvážení, ponejvíce se jedná o již neaktivní jedince. Díky a příjemný víkend.

pepicek
1309 příspěvků 11.04.10 10:52
jak jsem již psal v jiném vláknu

mazání obrázků bylo opraveno a lze je mazat.

Stejně tak jsou vítány obrázky i k receptům, kterých nejste autory, pokud se jedná o fotky k danému receptu.

pepicek
1309 příspěvků 18.04.10 12:05
nová varianta zobrazení obrázků

tady je na ukázku nová verze zobrazování obrázků, navigace mezi obrázky je přímo uvnitř náhledu, prostřední ikonka obrázek zvětší do původní velikosti. Bohužel se to chová vzpupně v Microsoft Internet Exploreru, jako ostatně všechno.

"http://www.la­buznik.com/re­cipe-kveten2010.php?ID=31142

Váš příspěvek
TOPlist