Mohl by mně někdo říct...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

babi
6360 příspěvků 18.06.02 16:41
Mohl by mně někdo říct...

dostane-li se v České Republice koupit nasolená, sušená treska a jaké mořské ryby, nebo rybí filé a mořská havěť, ať čerstvé, zmražené, nebo i konzervované (i ve sklenicích, jako třeba škeble-slávky). A také, konzervované vodní kaštany, používané v orientální kuchyni, nebo jedlé kaštany (celé, nebo sedlina v konzervě/skle­nici). Předem mnohokrát děkuji!

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník kopretinkaa
9 příspěvků 20.06.02 03:15
...

Vím, že čerstvé ryby i rybí výrobky se hodně prodávají v Makru ale i v Tescu. Bohužel přesný sortiment co mají ale neznám, protože tam kupuju jen ryby buď mražené nebo čerstvé. Jinak mořské žvižátka moc nemusím

babi
6360 příspěvků 20.06.02 17:58
Děkuju...

Kopretinko, seš moc hodná, žes odpověděla. Tak teď vím, že se dostanou ryby čerstvé, nebo zmražené. Jaké kupuješ ty? A co ta sušená treska (vypadá spíš jako bílá podrážka, ale po namočení se z ní dají připravovat výborné recepty)? Kaštany nepoužíváš, ať ty, nebo ony? Ty vodní přidají svěží křupavost k jídlům ve Wok a z těch jedlých kaštanů znám moc dodroučké zákusky. Víš, nechci přidávat recepty s ingrediencemi, které nejsou v Česku k dostání. Ahoj.

Labužník Sarka
433 příspěvků 21.06.02 04:24
prosba o recept

Babi, navím co je v ČR k sehnání v této době, ale já tu možnost mám. Nevím jestli je tvůj recept na stránce nebo ne, ale přesto o nějaký prosím. Můj muž má velmi rád zajimavá jídla(kaštany, mořské ryby …) a já nemám zásobu receptu tohoto sortimentu. Ráda zašlu svůj e-mail pokud bude potřeba. Moc a moc děkuji

Alice
104 příspěvků 21.06.02 08:38
Sem s receptama :o))

Nevim, jak na venkove, ale v Praze uz lze koupit opravdu vsechno - nevim, jak se ten obchudek jmenuje, ale kdyz se jeden dostane na Ujezd pod Petrin k hotelu Opera, urcite sam po cuchu najde super obchudek, kde se da koupit siroky sortiment cerstvych morskych ryb vcetne zivych langust, krabu a dalsi haveti. Jinak v obchodech mrazene (losos, mořská štika, žralok…) taky neni problem. Vodni kastany jsem jsem v zivote nevidela, ale ty obycejne neni problem koupit kolem Vanoc. Susenou tresku taky neznam… :o( Ale morske potvory muzu v jakemkoli mnozstvi, tak pis, prosim :o)

babi
6360 příspěvků 21.06.02 17:50
Alice...

děkuji moc za věnovaný čas a zprávu o situaci ohledně ryb a mořských potvorek. Tak tedy budu psát, ale musím říct, že mezi Pepinem a Pepičkem je na Labužníku 327 rybích receptů a 58 na mořskou havěď. Já chtěla vědět co se dostane a mile mě překvapuje jak mnoho. Měj se a Ahoj!

babi
6360 příspěvků 21.06.02 18:01
Sarko...

není zapotřeby posílat e-mail. Budu pomalu, ale jistě uveřejňovat recepty, jak jsem napsala Alici a přihodím něco těch kaštanů. Třebas se začnou někde i v Česku prodávat konzervy z Francie s kaštanovou pastou (je to podstatně jednoduší, než se s něma loupat a dělat z nich pastu, což ovšem také jde). Ahoj.

Kopretinka
565 příspěvků 22.06.02 04:36
Alice...

Celkem jsi mě rozesmála, když jsi napsala to slovo VENKOV :o))) Já jezdím nakupovat do Frýdku nebo do Ostravy a to jsou největší města na Severní Moravě. Bohužel specializovaných prodejen z ryb je tady opravdu po skromnu takže jsem závislá na velkých supermarketech a tam nějaký obrovský výběr bohuže není.

Kopretinka
565 příspěvků 22.06.02 04:31
Babi...

Já mám ryby moc ráda, ale přiznávám, že většinou je připravuji na másle s kmínem a citronem s nějakou super studenou majdou nebo je prostě obalím a osmahnu. Já totiž nemám moc ráda, když je to moc cítit rybinou :o) tak citronem nešetřím. Mám ráda lososa, pstruhy i kapra, jsou to ryby, které jsou u nás celkem běžně k dostání a chuťově jsou mňam mňam. Budu ráda, když se tu objeví nějaké jednoduché nebo i složitějš ale hlavně mňam recepty

Labužník Liva02
31 příspěvků 28.04.03 12:29

Mezi Mostem a Litvínovem v půli cesty je odbočka na Jiřetín,
a tam si můžete koupit živé PSTRUHY, které před vámi přímo
chytí. Asi 3 pstruzi na 1 kg za 125 kč. Každý den.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz