Mate odvahu vyzkouset miniudirnu ??????

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pampeliska191
1075 příspěvků 09.09.03 16:58
Mate odvahu vyzkouset miniudirnu ??????

Dostal se mi do ruky zajimavy clanecek, rada se s vami o nej podelim.

Miniudirna.
Vonavy spekacek, cerstve vytazeny z udirny, se stava svou vuni a karamelove lesklou barvou kralovskou uzeninou. I vy si muzete vyudit vurtik, a to velice jednoduchym a levnym zpusobem. Vyrobte si malou domaci miniudirnu. Staci vam k tomu starsi hrnec s dobre prilehajici poklickou. Na dno prazdne nadoby nasypte a rozprostrete asi 3-5 mm vysokou vrstvu jemnych bukovych pilin, osvedcily se vsak i piliny olsove, dubove vylepsene nekolika bobulemi jalovce. Na vrstvu pilin postavime nizky rost. Vyrobite ho za nekolik minut ze silneho dratu, nebo „znehodnotite“ kovovou vlozku urcenou k naparovani knedliku. Na rost nadoby polozite spekacky, uzavrete poklickou a hrnec postavite na rozpalenou plotnu. Za 10-15 minut je vyudino a hostina muze zacit

Pokud to nekdo vyzkousite, dejte prosim vedet, jak to dopadlo

Reklama

Reklama

Reakce:

Pavluša  06.10.03 07:41
miniudírna - vyzkoušeno

Miniudírnu jsem vyzkoušela už minulý rok (ani nevím, který dobrák mi to poradil).
Takže sděluji své poznatky:
Hrnec vzít opravdu starý - na nic jiného se pak už použít nedá - a poklička musí fakt těsnit. Vůně kouře je sice příjemná, ale mít ji v celém bytě opravdu nemusíte.
Já jsem celé to zařízení využila na ohřátí pečeného selátka a výsledek byl vynikající. (Hrnec se musí ohřívat pomalu, jinak piliny rychle zčernají).
Ale není nad to udělat si normální ohýnek a s kamarády u něj posedět.

Ivo
1045 příspěvků 06.10.03 14:44
Rozhodně ne v bytě...

…ale např. na balkóně či na zahradě. Skvělá je takto připravená ryba.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz