Kynuté těsto

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alecramka
10 příspěvků 14.05.03 19:20
Kynuté těsto

Napište mi prosím někdo polopaticky klasický recept na kynuté těsto.Ať ho dělám,jak dělám,pokaždé je to takové „divné“.Moc díky,Marcela.

Reklama

Reklama

Reakce:

vrba
106 příspěvků 15.06.03 19:04

ahoj, moc ráda bych ti poradila, ale záleží na tom na co to těsto máš.Je několik způsobů jak zadělat kynuté těsto. Já nejvíc používám, kvásek. Do hrníčku si dám trochu vlahého mléka, špetku soli,větší špetku cukru a trochu mouky. Pak dám kvasnice, zamíchám a šup s hrníčkem na radiátor. Používám čtvrtlitrák a v něm mám asi třetinu tohohle kvásku. Jakmile začne kvásek utíkat z hrníčku, popř. se chystá ke startu, naleju ho do ostatních ingrediencí do zadělávací mísy, a pak pokračuji běžným způsobem.(zadělám těsto, popráším hladkou moukou přikryju utěrkou a klušu s mísou do koupelny, kde je u nás nejtepleji)Vždy čekám, až těsto vykyne minimálně na dvojnásobek původní velikosti. Kdyby ti něco nebylo jasné, nebo jsi měla problém. klidně se zeptej. Pokusím se poradit. Jinak držím palce.

Labužník Zuzik
286 příspěvků 17.06.03 08:16
taky je důležité

aby všechny pří:,–(y měly stejnou teplotu, u kynutého těsta ještě dávám mouku, mísu i vál nahřát třeba k radiátoru ap. Naopak, když se přidává rozpuštěný tuk, nesmí být vroucí, jinak spaří mouku.
Ale to se prostě naučíš opakováním, jen to nevzdávej a uvidíš, že se to začne dařit líp a líp. Já se všechno pečení učím od tchýně, a občas se mi to povede skoro tak dobře jako jí. Ale začátky taky byly krušné.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz